1. 1.
  Orta asyada bulunan, başkenti astana olan ülke. 1991 yılında bağımsızlıklarını kazanmışlardır. Yıllar boyu sovyet egemenliğinde kaldıklarından türk örf, adet ve kültülerinin büyük bölümünü yitirdikleri söylenir. orda okuyan bi arkadaşımın dediğine göre kız tavlamak için türk olduğunu söylemen yeterlidr *
  3 -4 ... ck_06
 2. 16777215.
  nüfusunun yarısından fazlası ukraynalı.ardından en fazla nüfusa sahip olanı ise ruslar. çok ilginçtir kazaklardan sonra almanların sayısı da dikkat çekici.
  1 -6 ... ireland
 3. 0.
  türk ülkesidir...
  7 -2 ... shalamar
 4. 1.
  Kazakistanda kazaklardan çok rus ve ukranyalı vardır.Yolda Türk gördüklerinde dövüp parasını alıp kaçar bunlar*.Çünkü aylık maaşının 100$ oluşu ve meyva sebzenin tane üzerinden şatışı onları bu yola iten etmenlerden bir kaçı. (bkz: beni bu hale getiren toplum utansın)
  3 -5 ... hakanimsi
 5. 2.
  hala rusya'nın etkisindeki, onları türkiyeden daha yakın gören ülke.
  5 ... zlatan1937
 6. 3.
  (bkz: toplanin kazakistan a gidiyoruz)
  2 ... sweet dreams
 7. 4.
  %60'nın Rus olduğu , yeni nesil kazaklarınında benliğini kaybedip kendini rus sandığı ve rus himayesine girmek için yasa çıkarmaya çalışan türk* ülkesi.
  4 -5 ... hakanimsi
 8. 5.
  bugünkü saldırılar şunu gösteriyorki hep beraber kapitalleşiyor ve globalleşiyoruz ne mutlu bize hep beraber devam...
  3 ... denizzz
 9. 6.
  kimin elinin kimin cebinde olduğunun belli olmadığı, günün her vakti yolun sokağın sevişen insanlardan geçilmediği, zengininin çok zengin fakirinin son derece fakir olduğu, doğalgaz rezervleri sayesinde ayakta duran, üretim ve sanayileşme yerine inşaat sektörüne ağırlık vermiş olan, 2030 yılında ne olacaksa 2030 yılını kendine hedef koymuş, türkiyenin 4 katı yüzölçüme sahip olmasının yanında tüm nufusu istanbul'un nufusunu geçmeyen, sscb nin yaptığı atyapı sayesinde her sokağı her caddesi yemyeşil olan, en dar caddesi bile en az istanbul aksaraydaki vatan caddesi kadar olan, herhangibir yolda ilerlerken her 5 adımda bir devasa ağaçların olduğu, yoldan geçen istisnasız her arabanın aynı zamanda taksi olarak ta çalıştığı, gördüğüm kadarıyla nüfusun çoğunluğunu kazakların teşkil etmesine rağmen rusçanın favori dil olarak kullanıldığı, komşuluk ilişkilerinin sıfır olduğu, çin'e sınırı olmasındanmıdır bilinmez çarşısının pazarının çin malı istilasından geçilmediği, at etinin bolca tüketildiği, en ünlü meşhur yemeklerinin beşparmakadındaki koyun etinden yapılan yemeğin olduğu, yollarda sokaklarda içkinin oluk oluk aktığı, akşam karanlığı çöktüğü anda yolda sokakta dolaşan her yaştan ve her cinsten insanın elinde alkol şişeleri ile kafayı bulmuş vaziyette sekiz çizerek dolaştıkları, eski başkenti almata şehrinde cimbulak adında olağan üstü derece güzel bir kayak merkezinin bulunduğu, türklerin istilasına uğramış ülkedir. rüşvet olayı öylesine yaygındır ve bu konuda öylesine sınır tanımamaktadırlarki ülkeyi terketmek için hava alanına gittiğinizde sizi rüşvet isteyebilecek kadar türkçe öğrenmiş bir kazak vatandaşı karşılıyor ve rüşvet istemek için özel olarak dizayn edilmiş bir odaya davet edip, ne maksatla istediği belli olmayan bir sebepten dolayı sizden rüşvet istiyor.
  8 -1 ... zemheri
 10. 7.
  eski türkler deki güreş ve cirit sporu özellikleri sapasağlam ayakta kalmış ülkedir.
  1 ... serander