bugün

görsel
70 yaşını geçkin, 7 yıldır tedavi gören, yorgun ve dünyada vadesini tamamlamış biriydi rahmetli.
Allahtan gelen Eceliyle doğal bir ölümle vefat etmiştir. (Ölüm olması gereken kurtuluş olmuştur onun için.)
görsel
görsel
görsel

Nurlar içinde yat güzel insan...
Ne abartılacak ne eleştirilecek biridir. Evet.
unutulamayacak kadar değerlidir.
görsel

Son nefesine kadar bütün hayatını eğitim ve sağlık konularına adayan Prof. Dr. Türkân Saylan'ın (1935-18 Mayıs 2009) aramızdan ayrılışının 11. yılı anısına...

https://www.facebook.com/.../posts/10158544510284674/
Cüzzam tedavisindeki başarıları ve okuttuğu kız çocuklarıyla bildiğimiz güzel yürekli insan.
islam düşmanlığıyla değil, yobaz düşmanlığıyla ünlüydü.

islam kimsenin tekelinde olan bir şey değil.

Dört kolluya da herkes tek başına girecek.

Hiç öyle sonsuza kadar yaşayacak gibi davranmayın, öte tarafta mürted diye damgaya bir basarlar, adamın aklını alırlar.
Türkan saylan mevzusu açıldıysa birilerinin götü hala alev alev yanıyordur..
türkiye'de cüzzamı bitiren, açtığı derneklerle bir sürü kız çocuğunu okutan değerli Türk doktorumuzdur. Atatürkçü bir cumhuriyet kadınıdır. ülkemizdeki değerli, çağdaş bilim insanlarından biridir. sağlığında az, ak yobaz ve fetöcü götü yakmamıştır. Birçok iftiraya maruz kalmıştır. fetö'yü yalamaya bayılan akçomarları kaç kere uyarmıştır. Ölmesine rağmen hala bu göt grupların, götünü cayır cayır yakmaktadır. ruhu şad olsun.
hayattaki en büyük başarısı yaptığı diriliş ertuğrul paylaşımının aldığı beğeni sayısı olan boş beleş tiplerin salyalı ağızlarıyla saldırdığı, hayatının yarım asırını eğitim ve sağlık gibi hayati işlere adamış, vatansever değerli bilim insanımızdır.
Hdpliler ve Akplilerin götünü yakan kadın. Evet.
Hayatını başörtüsü nefretine adamasına rağmen, son zamanlarını başörtüsü takarak geçirmek zorunda kalan laikçi. Mübarek ramazan rahmet dilemiyorum kendisine ne yazık ki.
Hayatını başörtüsü nefretine adamasına rağmen, son zamanlarını başörtüsü takarak geçirmek zorunda kalan laikçi. rahmet falan dilemiyorum kendisine ne yazık ki.
Başörtülülere edilen zulümleri sayesinde akp nin daha da güçlenmesine sebep olmuştur .
Tam bir cumhuriyet kadını. Ömrü boyunca cahille ve cahillikle mücadele etmiş güzel insan.
Hiç sevmem. iyi bir insan değildi diye düşünüyorum.

ikna odaları zulmü yaşandı bu ülkede onun önderliğinde. O dönemde üniversite öğrencisi biri olarak çok iyi hatırlıyorum. Masal değil, acı bir gerçektir.
Kızlar okusun demedi kanımca, bazı kızlar okusun dedi.

Yeni nesil bilsin diye yazıyorum.
zamanında atv'de çıkan ali kırca tarafından sunulan siyaset meydanı programındaki tespitleri dinlemeye değerdir. büyük bir doktordur.
Allahın başörtüsüyle ahirete intikal etmeyi nasip ettiği şahıs.
Onbinlerce kız çocuğunun hayatını kurtaran, eğitimini sağlayan, hayatını modern Türkiye cumhuriyetine adamış,ömrünce pis dinci yobazların iftiralarına uğramış ve onca iftiraya rağmen tertemiz aklanarak vefat etmiştir.
Hayatı başörtüsü düşmanlığı ile geçti ama gel gör ki ahir ömründe kendide başörtüsü takmak zorunda kaldı.
Allah rahmet eylesin. Modern, bilinçli, düşünen bir nesil yetiştirmek için uğraştı. Tanıma fırsatım olsaydı keşke.
Sağlığında başörtüsüne sımsıkı sarılan kadın.