bugün

tv dizileri... yavaş yavaş zehirlediler.
özellikle 2000 sonrası felaket. göt baş açık salıyorlar sokağa.
diziler, filmler, sosyal medya, aile içi iletişim kopukluğu.
(bkz: feminizm)
(bkz: prenses sendromu)
Çöküş değil çok eşliler bizim kızlar. Aynı biz erkekler gibi. Erkekler paralel kızlar seri bağlanıyorlar devreye. Fark bu.

Seri bağlanan kızlar eqlesin *
Bunun temel nedeni, sosyal medya. insanlara kendini ispatlama, beğendirme çabası çok fazla, ayrıca tren yapılan diziler ve filmler de cabası, artık ne saygı ne bir sevgi görürsünüz. Sik-geç, iyi eğlenceler.
Sosyal medya, iletişimin kolaylaşması ve erkekler.
Türk kızlarının ahlaki çöküş nedeni şahsi görüşüm aile yapısından kaynaklanmaktadır.bu konuda en büyük etken tabiki her evde baş köşeye oturttuğumuz televizyonların etkisi yadsınamaz. Canım anneler kızlarına kıyamayıp biz yaşayamadık kızım yaşasın mantığında hareket ederek en büyük çöküntüye sebep oldular. bu ve benzeri davranışlar da o öyle yapmış benim kızımın ne eksiği var diyerekten örf adet ve geleneklerden uzak amaçsız gençler ortaya çıktı.
Türk erkeklerindeki ahlaki çöküşün nedeninden farklı değildir. (bkz: toplumsal çürüme)
Ak parti.
Sevişemiyor diye insanların sevişmesine karışan yazar başlığı. Olm, bırakın bu işleri, kim kiminle ne yapmak istiyorsa yapsın. Herkes kendi yaşamına odaklansın, herkes rahat etsin. Ne bu “ben sevişemiyorsam kimse sevişemesin” düşüncesi. insanları rahat bırakın.

Edit: baştaki entryleri okudum ve yine şaşırdım. insanlar başka insanlara karışma hakkını görüyor kendinde. Arkadaşlar, saygı duyun saygı. Herkesin özgür iradesi var, isterse intihar eder, isterse iç çamaşırıyla dışarı çıkar, isterse tek gecelik ilişki yaşar, isterse çarşafa girer... buna kimse karışamaz, bence saçma saçma yorum da yapamaz.

Edit2: başlıktaki birkaç kişi dışında diğerlerinin neden akp hükümetini hakettiğini görüyoruz. Size müstehak bütün yasaklar, kısıtlamalar. Ne zaman aklınız başınıza gelecek, ne zaman gerçekleri göreceksiniz merak ediyorum.
dini ve manevi değerlerden uzaklaşmak ve küçüklükten itibaren iyi yetiştirilmemek.

eğitim ailede başlar. çocuğa dini, manevi ve ahlaki değerleri verecek olan da ailedir. armut dibine düşüyor. sonra o büyüyen kızın çocukları da onun gibi oluyor.

aradaki zinciri koparmak için bir nesli ailelerinden alıp dini ve ahlaki değerler ışığında eğitip ailesine geri vermek lazım.
Sadece tr değil bütün dünya inanılmaz bir yozlaşma içinde.
Yine türkler birinin tavuğuna kışt demiş ki bu başlıklar açıldı.

Türk kızlarını beğenmeyenler için mis gibi baharat kokan suriye kızları var, buyrun.
Pek çok insan özel bir insan olmak istiyor. Özel bir insan olmanın en kolay yolu da sosyal medyadaki profilini fuhs albümüne döndürmek. Herkes mutlu olmalı. Uyuşturucu da mutlu ediyor sonra mutsuzluğa sürüklüyor. Serbest mi olmalı yani. Herkesle savaşan insanlar görüyorum. Ben çok özelim kendi ahlakimi oluşturuyorum. Zekiyim naraları atıyorlar. Ergenlikle ve büyüklerin idare edememesi ve sert önlemler almasıyla ya da tümüyle serbest birakmasiyla ortaya bu tipler çıkıyor. Hepimiz tarih önünde ve iç sesimiz karşısında sorumlu bireyleriz. Büyükleri onların yanlislarindan bin kat daha fazla yanlış yaparak onları aşamayız.

Hepimiz sadece kendimizden sorumlu değiliz. Yarından da sorumluyuz. Biraz teleolojik ahlaka bakın. Bence iyi olur.
Neye göre kime göre? Sekülerlere göre mi muhafazakarlara göre mi?

Her iki tarafın ahlak görüşü farklıdır. Ancak şu an için Türk kızlarına has bir çöküş görmüyorum. Eğer bir çöküş varsa bu tüm topluma aittir.
sivilceli, 31'ci, amsalak ergenlerin milleti yaftaladığı neden. ahlak yoksunu olmasan muhtemelen bu başlığı da açmazdın. embesil seni.
Günlerce söyledim "bütün kavramların içi boşaltılıyor insanlık olarak feci bi olayın sonuna gidiyoruz sonumuz yıkım olacak" dedim.
Hah salak seni dediler.
izliyorum artık bu insanları dediğim gibi oluyor.
Yol artık yakın değil geri dönülmez bi yerdeyiz artık ben farkında olsam bile işler düzelmez yada başka insanlar.
Yıkımı sessizce izleyin artık elden bu gelir.
Kızlar da kenikendine sevişiyor zaten. Doğru yanlış orasını bilmem ama ahlak kelimesini namus kelimesini kadına yapıştırmaktan vazgeçmelisiniz. Eğer ahlaki bir çöküş varsa toplumda var.
Buraya ananızın amı yazarsam ben de çökmüş olurum. O yüzden yazmiyciim.
Bana kalırsa ilk önce Türk erkeğine bakılmalı bu kızları kim şımarttı? Premses yaptı? Bütün erkekler değil tabi, sadece bazıları ama kurunun yanında yaşta yanar.
para para para.
yok be öyle bişey yok. eskiden türk kızları daha serbestti. şimdi daha bi gerici falan oldular, çarşafa falan girdiler. ben herhangi bir ahlaki çöküş gözlemlemiyorum. bi değişım varsa o da sadece dini giyime daha bir kaymayla ilintilidir.

eskiden türk kızlarının daha iyi olduğu düşüncesine sahip olmak lazım "ahlaki çöküş"ten bahsedebilmek için. ben öyle bişey görmüyorum. uydurma bi saptama bu.
türkiye kızlarının ahlaki çöküşüdür. başına türk kızı diyip türklüğü aşşağlamayın amk. ayrıa her sevgilim bana versin, karım ise bakire olsun diyen biz erkekler sanki çok masumuz awkkk?

açık ve net evet.
Önce herkes aynayı bi tarafına bi şey yapsın sonra konuşsun.

Sizinle konuşmak istemediğini belirten kızlar için "bunun da hemen götü kalktı, kezban" dediniz.
Biraz iyi niyetli davranıp kalbinizi kırmadan reddedip dostluğunuzu kazanmaya çalışana "bana umut verdi kaşar" dediniz.
Dış görünüşü iyi olmayanın yüzüne bakmadınız, insan yerine dahi koymadınız, biraz daha alımlı hafif de oynak olan için "bu kız benim olsun 10 bin borcum olsun" da dediniz. O kızların eteklerinden ayrılmayıp köpekleri oldunuz.
Çocuk taklidi yapana "ne sevimlisin sen" diyerek yaklaştınız arkasından "dudaklarını maymun götü gibi büzünce güzel olmuyorsun" dediniz.
Bana bunu al şunu al diyen şımarık gratis kızlarına tüm varlığınızı verdiniz. Hesap ödemek bir kişiye yıkılmamalı diyenleri de cebinizde bildiniz.
Erkeğin belli ihtiyaçları var, kadınlar gibi değil ki dediniz. "Belli" ihtiyaçlarını karşısındaki karşılamadığı taktirde başka kadınlara gideceğinizi dile getirdiniz. Aldatmayı hak gördünüz, gösterdiniz.

izlediğiniz filmlerdeki yakışıklı kaslı zengin ortam çocuklarına özendiniz. Playboyluğa soyundunuz. Kim daha çok şerefsiz yarışması içine girip arkadaşlarınızla oturup birbirinize anlattınız.

Birilerinde bir şeyler değiştiyse bunda herkesin payı var. Ağzınıza sakız alıp ona buna sallamakla olmuyor.