bugün

Kahvem var ama fincan ile cezvem yoktu. fincan yerine bardak, kahveyi de küçük bir tencerede pişirdim. Oldu mu oldu gibi ama o tadı veremedi. Evet özlenen.
aylardır höpürtedilemeyendir.
40 yıl hatırı vardır... tavsiyelerimden biri de Dibek kahvesidir. (bkz: dibek kahvesi)
6 aydır husule gelemeyendir.
eksikliğini görmeyelim ama bu gidişle yerini nohut kahvesine terkedecektir.
8 aylık bir aradan sonra höpürdetilen hadise.
sadesini neredeyse her gün tükettiğim dünyanın en güzel içeceklerinden. çoğu kızdan güzel yaptığımı düşünmekteyim, hodri meydan!
Tam şu an canımın çektiğidir.
Fal bakan yoksa içmem genelde. Zevk almıyorum türk kahvesinden. Telvesini sulu bırakıyorum.içemem dibine kadar.
Normalde hiç sevmediğim ama fal bakan varsa bir tencere içebileceğim kahvedir. Hani salıncakta sallanırken içinden rüzgar geçiyormuş gibi olur ya, fal baktırırken öyle hissediyorum.
Türk düşmanlarının ve Türk kelimesinden rahatsız olanların sevmediği ve içmediği bir kahve türüdür.

Ben bayılırım türk kahvesine günde 2 fincan Türk kahvesi içmezsem kendime gelemiyorum Yörük kökenli asil bir Türk olduğum için galiba.
uzun zamandırz söz konusu olamayandır.
Marka kadar pişirmek de önemli. Kafelerde Cimbali buharı ile yapılanlar daha Güzel oluyor.
paketen pakete "kavrukluk derecesi" değişkenlik gösteriyor. bu değişkenlik enflasyonla başladı. farkında olan var mı.
aylardır höpürdetilemeyendir.
Içerisine 10 damla limon suyu damlatıldığında baş ağrısını anında kesen mucize.
Bitmiş ya görünce canım istedi beleşin gelmesi uzun sürer.
olsa da içsek. ama çok pahalandı. o bile lüks oldu.
Her gün içmeden yapamam.
Şimdi güzel köpüklü bir sade kahve yapayım sonra spora gideyim.
Fazlası zarar, azı karar. Aşk misali işte; çok içip kalbi çok çarptırmayacaksın.
(img:#2280614)
kiminle içtiğinin önemi var.
Genelde eve Kurukahveci mehmet efendi’ninkini alırdık geçen ev arkadaşım a1*1’in özgün markasından almış. Denedik ve beğenmedim ekşimsi bir tadı var. Alışılmıştan başkasını içince yoran kahve…
Yalnız taze çektirme de güzel oluyor.
Niyeyse içimi de tadı da zevk vermeyen içecek. Bunun yerine americano veya kalite bir filtre kahve çok daha ayıltıcı.
A101 kahvesi almak kahve denilen şeye ihanet etmek resmen.

Gerçi insanoğlu denilen çöp varlığa kahve bile çok lüks zaten.

Eskiden iftarda şekerli suyu şerbet diye içerdik ve o tadı hiçbir içkide meşrubatta bulamıyoruz.

Çünkü namuslu bir şeyi yapmanın neticesinde yaşadığımız sabrın mükafatıydı.

Neyi kaybettiğimizi hatırlamamız gerek.