bir doğa olayı olan hortum anlamına gelir.
1996 yılında vizyona girmiş filmdir. özellikle görüntü efektleri gayet başarılıdır. izleyeni koltuğuna yapıştıracak derecede sürükleyici bir gidişhata sahiptir. hortumları önceden farkedebilecek ve nereye gideceğini anlayabilecek bir sistem üzerinde çalışan araştırma ekibinin hikayesidir.
hortumun fırlattığı bir ineğin jipin üzerine inme sahnesi ile hala hafızalardadır.
dünyanın en sapık oyunlarından.
algida'nin bir dondurmasinin ismi.
ince, uzun lakin kol ve bacak kasları güçlü olan oyuncuların mükemmel oynayabileceği oyun.
büyük beyaz bir örtünün üstüne sırayla dizilmiş sarı, kırmızı, mavi ve yeşil puantiyelerden olusan oyundur. ek olarak carkıfelek tadında kimin neresini hangi puantiyeye koyacagını gosteren bir aparatı da vardır.
gayet rahat basladıgınız oyun zamanla bir kördügüme donebilir, dikkat edilmesinde fayda vardır. ama zevkli midir? hem de çok.*
şöyle de bişi;

görsel
algidanın en güzel dondurmasıdır ama yeşil-beyaz olanı *
(bkz: twiste gel) *
magnum dan bile güzel olan algida dondurması. yenilesi, yalanıp yutulası.
oldukça lezzetli olan algida ürünü. özellikle yeşil beyaz olanının beyaz bölümü tadından yenmez. ibne eder bu dondurma.

(bkz: yalamaya doyulmayan şeyler)
Algidanın açık ara en güzel olduğu ve dışarıda yemenin çok zor olduğu dondurmasıdır. Bu sene yeşilli olanına alternatif olarak 2 tane daha ürünü çıkmıştır. Kakaolu olanı rezildir. Yeşil olanı favoridir. Magnum felan hikaye yani.
ilginç bir oyundur kendisi.. elbisesini görmüşlüğüm var.
fal bakma bahanesiyle hatun eli tutmanın oyuna çevrilmiş hali olup, "ne yapsam da şu hatunu fortlasam" diyen genci legal yoldan amacına ulaştıran kral oyun. kırmızı noktalara dikkat.
şu an deli gibi istediğim algidanın meyveli dondurması, kakaolusu berbattır ancak diğer iki türü off hemen açık bir yer bulup torba torba stoklayayım dedirtecek lezzete sahiptir.
ücreti 1 lira olan algida'nın lezzetli dondurması.
http://karmahaskickedmyas...010/06/algida-twister.jpg
bi anda bitiveren dondurma. nerteye gittin len? *
ankarada, tunalıda hoş bir bar.
bir algida dondurması. yeni yeni çeşitleri çıkmış, denenebilir.
ucuz ama çok çabuk biten lezzetli bi dondurma. bu ara bağımlılık yaptı bakkaldan 5er 10ar alıyorum. hepsi birbirinden güzel onun için şu çeşiti daha güzel demiycem.
(bkz: sonu hep seksle biten oyunlar) olabilir bence yani.
görsel
(bkz: hortum)
ankara kavaklıdere'de bir pub.
http://www.twister.web.tr/

(bkz: 300 500)
erkek arkadaşlarla oynanmaması gereken oyun.
anlamı olan hortum bu dünyada canlı canlı görmek istediğim nadir şeylerden biridir.(zarar vermeyecek tabii)