1. 1.
    ici bos plastik bir nesne. icinden su akitmaya yarar genelde.
    ... laz pacino
  2. 2.
    1 Filde ve bazı böceklerde boru biçiminde uzamış ağız veya burun bölümü.
    2 Genellikle plastikten uzun ve esnek boru.
    3 Hava veya suyun hızla dönüp sütun biçiminde yükselmesiyle oluşan, alanı dar bir fırtına çeşidi, burgaç, girdap.

kaynak : tdk
    1 ... dopdop
  3. 3.
    hırsızların kamu mallarını çalarken kullandıkları aparat.:)
    ... yesillerik
  4. 4.
    işkence aracı olarak kullanılmasıyla gündeme gelen ve günden güne eski fonksiyonlarını kaybetmeye başlayan bahçe sulama gereci.
    ... cthullhu
  5. 5.
    sokak sulayan esnafın allahın yolunu ıslatmasına yarayandır.yanlışlıkla üzerine basan olursa fırça yenmesi kaçınılmazdır. (bkz: kalp kırmaya deger mi)

esnaf kendi cebinden masrafla ,belediyenin yolundan toz kalkmasını engellerken, ona saygı duymalıyızdır.bu eylemi yapan esnafların yüzlerinde ki ciddiyette ayrı bir başlık konusudur..
    (bkz: oysa o sadece bir hortum degil mi_)
    ... hayrola genc
  6. 6.
    (bkz: hortum süleyman)
    ... sıpa
  7. 7.
    "davaro" filminde şener şenin köy halkı tarafından ölü,kemal sunal tarafından sağ bilinmesi üzerine kemal sunal tarafından numaradan mezara gömülürken kemal sunalın hocayla yaşadığı kıble tartışması sonucunda şener şenin nefes alabilmesi için hedeflendiği gibi ağzına değil de kıçına giren gereç.hortumun kıçına girmesiyle nefessiz kalan şener şen,tabutundan çıkmış ve tüm köy halkı (hoca dahil) hortlak var diye kaçmıştır.
    ... rabbit
  8. 8.
    dünyada hortum = doğa olayı
    türkiye'de hortum = doğal olay
    3 ... intensivecare
  9. 9.
    bilhassa belediye başkanlarının ve milletvekillerinin çok sevdiği doğa olayı.
    ... gmail notifier
  10. 10.
    bahçe hortumu,lavabo hortumu, banka hortumu gibi bir çok çeşitileri vardır.
    ... cavo