entry'ler (368)

saat ve adres sorulacak kişide aranan nitelikler

(bkz: ben saksi degilim en cok bana soracaksin) tipli biri.

saat ve adres sorulacak kişide aranan nitelikler

saati sorma mevzusu artik mazi oldu ama adres sorarken boyle bilir kisi sifati zaten insanlarin suratindan akiyor. Bilmese bile adam biliyor gibi duruyor, konusuyor anlatiyor her sey cok normalmis gibi yardimci oldugunu saniyor halbuki kendisi de bir sey bilmiyor. Kimsenin bilmiyorum dedigi gorulmemistir zaten. Illa bir caba.

özel mesaj koleksiyonu

mesajlari silmeye kiyamamaktan kaynaklanabilir. mesaj sayisi 100 u geciyorsa muhtemelen koleksiyon baslamis demektir.

yürüyen merdivendeki tutarsızlık

oraya buraya el atmayalim. Ellerimize yuruyen merdivende yol boyunca sahip olalim, kendi ustumuzde tutalim. Magdur olmayalim.

facebook twitter cep telefonu kullanmayan kız

yasamak icin facebook twitter gerekmez. Cep telefonu tamam.

ikea ya gidince gelen evlenme isteği

insanın evini düzesi geliyor. o nasıl güzel bir sunumdur nasıl güzel bir istetmedir.gel gör ki kalite yok. varsın olmasın. yine de çok güzel.

öyle bir geçer zaman ki

metenin müzik dükkanı olmuş.
soner kafayı yemiş minicik kıza anırdı.
nerimanın kocası yaşlanmış kadın aynı.

2012

filminde dağ başında volkan patlamasıyla ölen adam benim kafadan.

öyle bir geçer zaman ki

aylinin kızı annesi gibi bıcır bıcır olmuş. metenin bıyıklar fena. osman ne öyle ya. cemile babaneden daha çok yaşlanmış. berrinler zengin olmuş.

çocukken öğretilen aptal şarkılar

olur mu hiç üç kulak dön de aynaya bak hey.

çocukken öğretilen aptal şarkılar

kutu kutu pense elmamı yerse arkadaşım .... arkasını dönse.

telefonun delikleri içinde ufak tefek parmakları yüzerken bir bilseniz başımıza ne geldi küçük kardeşimin yüzünden. babam evde yokken telefon eder bütün şehri arar rahatsız eder, sayıları bilmez küçük yumurcak bilmeyiz ne zaman akıllanacaakk... diye giden bir şarkı da vardı.

sigara kokusu gidermek

eğer sigara içenlerin olduğu bir ortamsa gidermek gerekmez çünkü koku alamazlar.

akbil sesi

küçücük yaşlarda her otobüse bindiğimde akbil sesi olarak "diloooonit" diyordum. çok yaratıcı.

sözlük yazarlarının en sevmedikleri ses

insanlar arasında fısır fısır konuşurken o anlam verilemeyen ama duyulan iğrenç ses.

sabah 4.30 5.00 arası gelen çöp kamyonunun acımasız sesi. sanki biz uyumuyoruz bu saatte siz de uyumayın alın size der gibiler.

balkondan aşağıya bakıldığında bakılan şeyler

karşıdaki inşaat.
10 dakika da bir geçen kırmızı şapkalı minibüsün ortalıkta görünüp görünmediği.

dolanan insanlar bir kaç araba ve bir yığın asfalt da var tabi.

twister

anlamı olan hortum bu dünyada canlı canlı görmek istediğim nadir şeylerden biridir.(zarar vermeyecek tabii)

göbeğin büyümüş okula yazdır

nerede bir göbekli görürsem bu dizelerle başlayasım gelir.

seni aldattim a alternatif cevaplar

dikkat et aldattığın kişi ben değilim sensin.

en az küfürün uludağ sözlük te edilmesi

tamamen gerçek dışıdır.

fizik kurallarına aykırı şarkı sözleri

ben sen olamam olursam eğer kendimi kızgın ateşlere atarım...emir

dağları deldim tek başıma çölleri aştım bir tek ben erleri yendim kız başıma...özlem tekin

buralara yaz günü kar yağıyor canım ölene kadar seni bekleyemem...serdar ortaç

yapraklar son bahar günü hep açmak ister... serdar ortaç

güneşin ufka deydiği yer oraya git ama yine gel...yüksek sadakat