1. 1.
  turunçgiller familyasından portakal büyüklüğünde fakat tadı acı olan, özellikle reçeli harikulade bir tada sahip olan, güney yöresine ait bir meyvedir.
  ... devedikeni
 2. 2.
  ayrıca marmariste her tarafı dağlarla çevrili, rüzgarı ünlü, denizi dalgalı fakat doğal güzelliği etkileyici olan tatil yeri.
  ... devedikeni
 3. 3.
  bu meyve çeşitli alkollü kokteyllerde de kullanılır ve katıldığı içkilere inanılmaz güzel bir tat verir,tavsiye edilir..
  1 ... thoth
 4. 4.
  bulunduğu yerlere bulunmadığı yerlerden gelenler tarafından mutlaka yenmesi denenir ya da kendilerine denettirilir. sonuç dumur. * *
  -1 ... asi
 5. 5.
  (bkz: turunc cicekleri) *
  ... fatal
 6. 6.
  kara yoluyla marmaris'ten ulaşımı yaklaşık 45 dakikada yapılabilen bir yer. doğal güzelliği ile ünlüdür efenim.
  1 ... kutupsal form
 7. 7.
  ankara tunalı da d&r yanında bulunan restaurant tarzı bir yerdir.
  ... ta kendisi
 8. 8.
  gocuklar duymasın dizisinde evin sevimsiz, pis erkek çocuğunun takma adıydı. bir de kızkardeşi vardı bu turunç'un, turunç da ona kızdıkça enternasyonalist derdi. ne günlerdi be, çok gülerdik.
  -1 ... martin edilen
 9. 9.
  Tunalı'da menüsündeki en ucuz oluşumun 4 ytl ile domates çorbası olduğu kafe desen kafe değil,bar desen bar değil, restaurant desen o da değil,bana bakıyor gülümsüyor hayırdır inşallah...
  ... quellion
 10. 10.
  turunçgiller ailesinden, meyve ile sebze arasında gelip giden bir mahlukattır. rengi turuncudur. şekli yuvarlaktır. suyu çekilmiş portakal gibidir. çok ekşidir. hatta o kadar ekşidir ki limon yerine salataya sıkılabilir. doğası gereği sıcak iklimlerde yetişir. kıbrısta bolca bulunur. reçelinin çok güzel olduğu rivayetler arasındadır. ancak tecrubelere dayanarak söylenmelidirki asla portakal gibi elma gibi yenmemelidir. asitik değeri çok fazla olduğundan ve aynı sebepten çok ekşi olduğundan iki tane yedikten sonra insan canlısı üzerinde kusma reaksiyonun ortaya çıkma sebebi olabilir. bizzat başıma gelmiş hadisedir.
  ... tutsikimiyancek