bugün

10 tl'nin üzerine metin oktay yakışır hani...
tek bir yüz vardır ve olacaktır o da atamızın yüzüdür ! farklı lezzet arayanlara şöyle bir önerim olabilir :

(bkz: ebenin damı)
ajdar anık dıye cevap vermek ıstedıgım ankettır.
(bkz: kamer genç)

yeni 200 tl'liklerin üstüne bassınlar, hakikaten yakışır.
atatürk yeterlidir.
(bkz: stephen appiah) *
(bkz: attila)
(bkz: mete han)
(bkz: hulagu)
seri eksi oy veren ipne.
bu isteği deniz baykal güdebilir belki. nihayetinde inönü'nün mirasçısı nede olsa.
(bkz: ajdar anık)
2009 dan itibaren madem ki en büyük banknot 200tl olacak, kesinlikle en büyük banknotta atatürk'ün resmi olmalı. diğer banknotların herangi ikisinde, fatih sultan mehmet (bir zamanlar 100 lirada vardı ne güzel) ve de mehmet akif ersoy'u görmeyi çok isterim.
elimdeki paranın değeri olmadıktan sonra isterse üzerinde benim resmim olsun ne yazar diye cevap verilebilecek soru.
bu zihniyet böyle giderse pek yakında isteğimiz dışında göreceğimiz yüzlerden bazıları:

(bkz: rte)
(bkz: gulbettin hikmetyar)
(bkz: fethullah)
(bkz: suudi kralı)
(bkz: bush)
(bkz: recep ivedik)
(bkz: arif ışık)
2009 da çıkacak olan 200 tl lerin arka resmınde içinde yunus emre'nin de bulunacağı türk şair,düşünür,matematikçi gibi türk dünyasında iz bırakan türklerin yüzleri.
(bkz: 100 kişiye sorduk 5 popüler cevap aldık)
mustafa kemal yeterli manaya sahiptir.ama yakında bush'un resmini koyar tayyip.
(bkz: mulayim)*
nicole kidman.**
Mustafa Kemal Ataturk yeter de artar da diyebileceğim bir olgu dur.
mimar sinan olabilirdi mesela...
200, 300, 400, 500 yada 10 tane 100 de gorulmek istenecek "yuz"lerdir.
kişiye özel pul basılabildiği gibi; para da basılabilceydi keşke dediğim olay.
türk parasını her eline aldığında üzerinde mustafa kemal atatürk'ün fotoğrafını gören ve bundan çok büyük rahatsızlık duyan zavallı insancıkların dile getirdiği bir istektir. bir de böyle düşünüp, bak başkası böyle düşünüyor ben böyle düşünmüyorum havası vermeye çalışan insancıklar vardır. ki bunlar genelde pkk sempatizanıdır birde çok abazadır bunlar. o kadar ki şahin k gibi bir salağın bile türk parası üzerinde fotoğrafının konmasını isteyebilirler.
atatürk yeterlidir, cünkü onun yerini baskasi haketmedi edemezde.
edit: buna eksi oy veren zat-i yazar, mesaj atta nedenini ögreneyim, yoksa sendemi yeniden hortlayan vatan düsmanisin.