bugün

dil eğitimine en çok fayda sağlayan internet sitesi. türkçe öğrenen yabancıların da en çok kullandığı sitelerden biri ayrıca. bir kelime öğrenmek için girdiğinizde cebinize en az birkaç kelime daha koyup ayrılıyorsunuz. messi över gibi övdüm ama hakikaten övülmeyecek gibi değil.
yine cumhuriyet bayramına istinaden,
açılış sayfasında kelime arama kısmında "cumhuriyet" yazan başarılı çeviri sözlüğü/sitesi.
yıllar geçmesine rağmen hala çeviri konusunda en iyisi olduğunu düşündüğüm site .
lise ödevlerime az katkısı olmadı zamanında .
yeni arayüzü sikim gibi olmuş site. tamda tez yazacakken yapılır mı lan. ayrıca yeni kelime yazmak için illa gidip bara tıklamak gerekiyor.
nedense masüstünde bile mobil sitesine yönlendiren site. dün güzeldi halbuki bugün niye böyle saçma atraksiyona girdilerse. masaüstü sitesinde bakım mı var acaba. neyse ne eski haline dönmesi dileğiyle.

edit: arkadaşlar düzeldi
bütün el alışkanlığımı mahvetmiş eski sevgilim. artık kendisiyle aşk yaşamak istemiyorum. 5 saat kadar önce işten çıkmadan gayet normaldi, her zamanki gibi kırmızı arayüzü vardı. ah yok canım benim ahını almışım bitanemin.

önce mobil sürüme geçiyor, oradan masaüstü sürüme geç diyince normalleşiyor.
Gorunumunun degismesinin yani sira bunyesine ispanyolca ve fransizcayi da katmis online sozluk. Canim, cigerim, bir numarali kankam.
logosunu back to the future ayarında değiştirmiş sözlük. bi kez daha sevdim seni yarim.
artık ispanyolca, almanca ve fransızca dillerinde de hizmet veriyor.
En iyi online sözlük.
Türkçe-ingizlice kelimelerin yanısıra deyimleri de çeviriyor. Aynı zamanda Almanca,ispanyolca ve fransızca çeviri de yapmakta Ve bu dillerde de gayet başarılı.Mutlaka telefonunuza indirin tureng uygulamasını. özellikle sunum hazırlarken,tez yazarken çok iyi verim alabilirsiniz.
En cok kullandigim online sozluktur. Essay yazarken yardimci olur.
Sayesinde üç proje attırdığım harika uygulama. dördüncüsü için konsantrasyon, ilham meleği, her neyse ondan lazım.
hazırlık eğitimimin vazgeçilmezi.o bir efsane..
görsel
delikanlı sözlüktür.
valla bence rakipsiz bir site. ne zargan ne bilmem ne. adamlar yapmış. altyazısı çevirisi yaparken de kullandım, iş hayatımda da kullandım. her zaman umduğumdan fazlasını vererek hizmet etmiştir.
en iyi sözlüktür . aradığınız kelimelerin çoğunu yanlışsız buluyor yanlışsız , kategorize edip size çeviriyor.
işe yarar en sağlıklı çevirileri yaparken kullanılan kaliteli sözlük.
yararlı bir uygulamadır.. çalışırken de katkısı oluyor.. bazen çok açıp kapatınca afallıyor kelimeyi bulamadığı oluyor ama o kadarcık olur benim suçum o aç kapa aptallaşıyor doğal olarak uygulama.. fakat sesli sözlükte iyidir.
Bir kelimenin anlamına bakmak için girmiştim ve bununla karşılaştım. Harika.
(img:#1755335)
ingilizce'ye yeni başlayanlar için değil, ingilizce'yi belirli bir seviyeye kadar götürmüş olanlar için hazine değerinde sözlük. Ancak rusça - türkçe çevirisinin olmamasıysa 2023 için bir eksiklik diyebiliriz.