bugün

türk silahlı kuvvetlerinin terör karşısındaki duruşudur. ters bir durum söz konusudur. konu anayasa değişikliği cumhurbaşkanlığı secimi vb. olduğunda tsk politikacılardan önce cıkıp açıklama yapmaktadır. konu terör olduğunda köşelerine çekilmektedirler.
hakkari deki teröristi vurmak için teskere beklediklerini düşünmek bile istemiyorum.
(bkz: teskere nin anlamını bilmeden konuşmak)

bu ülke hiçbir şeyden çekmedi cahillerden çektiği kadar.
olumsuz bir eleştrinin cahillikten kaynaklandığını düşündüğüm duruştur. neyin ne olduğunu bilmeden, herşeyi kitaplardan kağıtlardan öğrenebileceğini sanan zihniyetin, klavye başında ahkam kesmesinden başka birşey değildir. herkes işine baksındır.
(bkz: her fırsatta orduya bok atan teröristler)
dosta güven düşmana korku veren şanlı türk ordusunun asla geri adım atmadan tavizsiz şekilde verdiği davranışlardır.

acemi birliğinde yanaşık düzen eğitimi ve 3 mermi atarak sıfırlama atışı, daha sonra toplamda 10 mermi daha atarak güneydoğuya gönderilen 'tim'lerin başarısını mutlak gören kurumdur tsk. e netice de her türk asker doğar ve bir türk dünyaya bedeldir, bunu ben söylemiyorum, orada kışlanın her tarafında bu yazıyor.

acemi birliğinde eğitim subayımız bir konu anlatmıştı, yeri hatırlamıyorum ama ya silvan ya yüksekova, nöbetçinin uyuması sonucu bir karakola saldıran teröristlerin 10 askerimizi uyurken boğazlarını keserek şehadet mertebesine eriştirdiği hususunda, buradan çıkartılacak sonuç olarak, nöbetlerde asla uyumamamız gerekliliği gözümüze sokulmuştu 2 ay.

gerçek hayatta kamyon şöförü, manav veya çiftçi olan bir insanı orada acemi askerlerin eğitim çavuşu yaparsan ve bu askerleri o eğitip o eğitilen askerleri silahla doğup büyümüş, bölgeyi avucu gibi bilen insanların üzerine salarsan olacağı budur. düzinelerce şehit verirsin sürekli.

ha tabi bizim uzman çavuşlar, astsubay ve subaylardan oluşan özel birliklerimiz yok değil. onlar 29 ekim ve 30 ağustoslarda medya karşısında türk askerinin gücünü sergiliyorlar, helikopterden halatla filan sarkıyorlar.
akp elestirilirken ölümlerden dolayi, bilgiden kaynaklaniyor; ama nedense tsk elestirilirken hep biryerlerde biz zavallilarin bilemeyecegi seyler oluyor. bizim aklimizin ermeyecegi. yoksa tsk hic soluk aldirir, o kayiplari verdirir miydi? ama iste bizim bilemedigiz seyler var. kizmayin tsk ya. sayet tsk ya laf ederseniz bu sizin cahilliginizi ve bilgisiizligini gösterir.
ee ama, yiginla asker ölüyor
sus cahil, sen bilmiyorsun isin ic yüzünü
ya ne ic yüzü, asker ölüyor asker
sus senin bilmedigin seyler var isin icide

sey ama ben akp ye kizacaktim asker öldügü icin
haa o zaman tamam. dogru katiliyorum. askerler ölüyor. tü akp. kaka akp. beceriksiz akp.
30 yıllık bir mücadele sonrası apaçık, net, kesin bir şekilde başarısız bir duruştur, artık bunun sorgulanması gerekiyor, sadece vatan millet edebiyatı yerine basının bunu sorgulaması gerekiyor, yazarların daha cesur olmaları gerekiyor, umarım bir dönüm noktası olur şırnak saldırısı.
ne acıdır ki bu ülke teskeresi gelipte askerliğe devam etmek isteyen vatan evlatlarını da, bilip bilmeden tsk'ne saldıran vatan hainlerini de çıkarmaktadır.tezat budur işte şehit olan mehmet'im klavye başında ordusuna küfür edenlerin kıçını sıcak tutmak için ölmektedir.
dogru ya, hakkarideki bir dagda askerle karsilarindaki 10 teröristin catismasinda anayasa kararina ihtiyac duyuyor ordu. o yüzden bu kayiplar. yoksa o catismalarda hic tsk o kayiplari verir miydi?
dünyanın en aciz duruşudur. "bir tük cihana bedel"miş. nah bedel. sen daha pkkya bedel değilsin, altında eziliyorsun.

ya terörden askeriye büyük rant elde ettiği için bitirmiyor ya da aslında bizim ordumuz tırt. hiç bir *ke yaramıyor. bütün erat kurbanlık koyun gibi ölüme gönderilsin.

anket: askeriyeye güveniyor musun? evet - hayır. (bundan böyle hayır)
orduya bok atmayı marifet sanan gaflet ve dalalet hatta hıyanet içinde olan bireylerin sıcak yataklarında uyurken memleketin güvenliğinden rahatsız olmaları durumudur.
paşam sen rahatsız olma ben eratı yolluyorum şimdi o kabartır yastığını
(bkz: teskere)
tsk'nın görevlerini milli güvenlik kitaplarından öğrenen üstün bilgili cahil olmayan insanlar acaba gece yarısı muhtıralarını, askeri darbeleri kaçıncı sayfada okuduklarını biz cahil insanlarla paylaşırlarsa memleket için çok faydalı olacak duruş. demek ki neymiş tsk istediğinde başından buyruk hareket edebiliyormuş.
1 ayda onlarca sehit! iste tsk nın teröre karsı durusu budur.

ama konu laiklik olsa aslan kesilir pasalar. görevleriymiş gibi hükümet devirirler muhtıra yayınlarlar.
güncel Önemli Başlıklar