bugün

teknik çalışmaları tamamlanmış kanal.
Trt'nin ingilizce yayın yapacağı yeni kanalı. mart ayı itibariyle çalışmalarına başlanacakmış.trt adına kaliteli bir adım.
uyduda test yayınına başlamış.

şu adresten de eleman arıyorlar: http://www.trtworldjobs.com/
http://www.trtworld.com sitesi açılmış. logosunu beğendim ama isminde world geçmemesi lazımdı sanki. ama genel itibari ile iyi.
ak parti iktidarının çok önemseyerek yaptığı trt adına tarihi bir iş. oldukça da kaliteli.
Trt belgesel ve world iyi işler çıkartıyor. Bu iki kanalda güzel işler izleyeceksiniz. Nerden mi biliyorum? Projeleri biz çekiyoruz...
Kordinatörü gavur olan ilk trt kanalı. iyi iş yapıcaktır.
Test yayınlarına başlamış trt'nin 15'nci kanalı.
inşallah başarılı olur. tek temennim bu.
30 haziran 2015 günü yayına başlamış kanal.

çok kaliteli bir kanal olmuş. bana cnn den bile iyi gibi geldi.
2-3 gündür izliyorum henüz türkiye den bir çalışanını göremedim, hepsi yabancı gibi...
türk kanalıdır. türk olmasa kötü kanal.
devletimiz milletimiz adına hayırlı olmasını temenni ederiz. şimdiye kadar zaten olması gerekirdi.
ama bu iş ne kadar daha gidecek merak ediyorum. ispanyolca fransızca flnda gelirmi acaba.
günlerdir takip ettiğim ve yayınlarını oldukça başarılı bulduğum trt kanalı. galiba ekran yüzlerinin büyük bölümü yabancı ve özellikle de el cezire, cnn int deneyimi olanlardan seçilmiş. yabancı haber kanalı tadında. bazı andavallar türkiye propagandası yapılıyor yeaaaa diyerek andavallıklarını sergileye dursun, where news becomes essential diyor, başarılarının devamını diliyorum.
Dünyanın yeni el cezire kanalı olmaya adaydır efendim. Yayın merkezi londradır. Severek beğenerek izliyorum
gerçekten kaliteli bir kanal, her izlediğimde gurur duyuyorum. insanın içinden neden ülkemizdeki trt haber'de bu kadar kaliteli bir yayın yok diye geçmiyor değil.

mesela bu giriyi girmeden az önce gazzeli ve israilli arasında tartışma vardı, israil tarafından standwithus aktivisti ile Mariam barghouti adında güzel bir blogcu hanım kız tartıştı. gerçekten böyle kaliteli yabancı formatta debate görmek beni mutlu etti. kanalın izlediğim sürede farkettiğim bir diğer özelliği ise neredeyse her önemli haberde bir yere bağlanıyorlar, aktivistlerden üst düzey yönetici ve profesörlere kadar. geçen zika virüsü hakkında bir profesör vardı, şu an ise (tsi 15:55) superbowl hakkında New York'a bağlandılar.

Bu kanalın yabancı yayın ağlarında yerini hızlıca alması gerekiyor, kalitesi gerçekten bunu hakedecek seviyede.
ankara'daki patlama ile ilgili tüm dünyaya canlı canlı haber geçmekte olan kanal. patlama görüntüleri de dahil.

amk bir tek bizim haberimiz yok yaşananlardan adam akıllı.
kulak asinaligi yaratması açısından günde minimum 2 saat seyrettiğim kanal.

gayet başarılı.
ingiliz aksanimi gelistirmek istesem bbc izlerim.

makarnayi fazla kacirmis yine birileri.
ingiliz aksanına doya doya haber izlerken, zenci haber sunucusu ablamızın isis yerine daesh diyerek hangi kanalı izlediğimi hatırlattığı kanaldır.
parası için telefonlara bandrol ücreti gelmiştir.

http://sosyal.hurriyet.co...0124272&utm_term=post
acayip para harcandığını biliyorum. bir yerlerden çıkması lazım o paranın. yiğit buluttan alacak değiller ya.
(bkz: #33851828)
Beklemedigim bi profesyonellikle karsilastim. Kesinlikle trt icinden bi kisi bile bu kanalda calismiyor, o kesin. Bbc kalitesinde ve yapim ekibinin cogu yabanci. Tabi spikerler yorumcular da dahil. Bi cnn kadar dunyada ses getiremeyecek belki ama rt ve aljazera kanalları kadar olabilir.
"Bu kadar iyisini yapamayız. yok yok hayır, kesin bir yanlışlık var. Kesin var diyorum bak."

Öyle bir kanal işte.
yayınladığı en hoş programlardan birisi showcase.
en hoş sunucularından birisi için (bkz: özlem işiten)
hastasıyım (bkz: sally ayhan)