bugün

formata en az %75 aykırı entry giren, ortalığı karıştırmaya çalışan, uludağ sözlük'le alakası olmayan, saçma sapan entryler giren, saçma sapan başlıklar açan kişinin yaptığı eyleme verilen ad.
kendisi 1 numaralı seovidir .

(bkz: soevi)
en güzel örneği budur;

http://imagechan.net/img/5661/Nazis/

gerisi yalan yani.
iyice ayağa düşen sektör,kalite düşüyor. gerçekten orjinal troller kalmadı bi de böle günlük girip 8-10 başlık sıçıp çıkanlar var sonra yok oluyorlar.yazık yazık.
dota da bir karakterdir trol. agi herosudur. sağlam kasılınca ortalığın mına kor.
bol kazançlı bir meslek olsa gerek, favori geçim yollarından. son zamanlarda gittikçe popülaritesi arttı.
geçen yolda dokuz yaşında bir çocuk gördüm o klişe soruyu sordum hemen büyüyünce nolcaksın sen? diye, trol olcam abi şimdilerde en iyi meslek dedi, iş sıkıntısı yok; asistanlığı stajı yok direk mezun olur olmaz trol oluyosun ayda eksi 500 karma filan çok iyi gelir kapısı dedi.
bu yaşta bu zeka ileride trololol diyesim geldi. haklıydı piç kurusu.
sanattır. yapamayanların kasmaması gerekir.
en güzel yanı, ne yaparsan yap, kimsenin kusuruna bakmamasıdır, reel hayattaki deli olmanın rahatlığını sanal ortamda yaşamaktır. normalde nick altına 10 defa yazamazsın, kendi başlığını uplayamazsın, yani utanırsın, ama trole günah değildir.
çift "l" ile açılan ve troll kelimesinin işe dönüştürülmüş, yapım eki almış, fakat tam anlamıyla da alamamış kelime.

troll kelimenin kökü ise
troll iki "l" ile yazılıyor ise
ve burada yapım eki -lık, lik, -luk, -lük ise

bu sözlükte troll diye bir başlığa 400 entry giriliyor ise,

nerde ulan bu "l" nin üçüncüsü? *

(bkz: trolllük)
kendi kendime teşhisini koyduğum ciddi bir tıbbi vakadır.

bu teşhisi koymam zor olmadı aslında; başta çok şahane giriler yazan bir yazar iken itü sözlükte, gün içerisinde sözlükten bir türlü çıkamadağım için trollük yapmaya başladığımı fark ettim. hani filmlerde olur ya çok yetenekli bir futbolcu ünlü olup iyi işler yaptıktan sonra eğlenceye, karıya, kıza, alkole verir kendini ve kendi kendine engel olmadan pasif bir oyuncu durumuna düşer. işte bende aynen öyle oldum değerli kardeşlerim bir an da verilen seri eksi oylar, troll diye vurulan damgalar beni trollük yapmaya daha çok itti
trollük yaptım,
trollük yaptım,
trollük yaptım
ve bir gün baktım ki o sözlüğün kapısının önündeyim. ilk zamanlarımda yazdığım onlarca girinin yedeğinin olmadan uçup gitmesi daha da güçlendirdi içimdeki trollüğü. kendimi düzeltirim diyerek sözlükten ziyade duyuruya verdim kendimi trollük yapma şansım olmaz diye düşünüyordum ama insanların açtığı onlarca saçma sapan soru başlığının altında trollük yapmadan duramadım
trollük yaptım,
trollük yaptım,
trollük yaptım
ve yine bir pazar sabahı kapının önünde buldum kendimi. aslında kötü yazmıyordum, aslında her sorulanı gayet iyi biliyordum ama trollük yapmadan da edemiyordum ve bu hastalığım yüzünden genelde çok iyi bir kullanıcı olsam da hep kapının önüne atıldım. neyse ki uludağ sahip çıktı bana başlarda trollük yapmaya çalıştım ama zevk almadım çünkü etrafıma baktığımda zaten herkes trolldü ve vazgeçtim bu işi yapmaktan yine akıllı, uslu bir yazar olan islergucler oldum.

saolun uludağ sözlüğe hayat veren troll dostlarım, emekçi arkadaşlarım sayenizde ben kurtuldum ama şunu hiç bir zaman unutmayın: ''bir troll ölür bin troll doğar'' allah troll'ü korusun.
Twitterda ciddiye alındığını ve ip adresinin de saklandığını hesaba katarsak görünmezlik iksiri içip istediğine yumruğu geçirmek gibi bi şey.
mantiği,bir kişinin veya kurumun propagandasini yapmak olan sahte hesaplardir.lakin sözlük troll'leri bunu yanlis anlamiş olsa gerek.kendi kendinin trollümü olur lan ne alaka amk.
bir sanat dalı.
uludağ sözlükte pirim kaynağı olabilen gereksizlik.
ağaçta yetişmez, yerde biter, bu yüzden çoğunun götü yere yakındır.
eskiden eğlenceli ve zararsızdı ama artık tehlikeli. kapıdan gelip alıyorlar.
götü çıkandır.
şu sıralar dikkat çekmek ve adını duyurmak için birçok alakasız uludağ sözlük yazarının yaptığıdır.
+250 karmalısı bile var lan! bu kadar mı düştü elalem. (burada kişiyi troll olmaya iten ahaliye diyorum.)
Bi çeşit manipülasyon diyebiliriz.
(bkz: wag the dog)
gereksiz bir meslektir.
kutsal bir meslektir, herkes yapamaz ama bu yapanlara sövmem gerektiği gerçeğini değiştirmez tabi.
Gerçek anlamı şudur: Genelde konuşulan konuyu iyice kavrayıp acayip bir yerinden alıp karşı tarafı şaşkınlığa uğratarak yapılan mizah.

Ama günümüzde abuk sabuk malca konuşmak trollük oldu. ingilizce "troublemaker" kelimesinin karşılığı haline geldi.

Halbuki trollük aslında ince bir mizah duygusu ve zeka isteyen, hakaret veya küfre başvurmadan insanları mat etme yöntemidir. Ama gitti işte, mahvoldu kelime. Al işte gırdın.
sonu çaylaklıktan, ordan da inciden başka bir yer değildir.
Donem donem burada olsun 9gag te olsun drnedigim stres atma bicimi. Insanlarin size verdiği tepkiler ile tatmin oluyorsunuz.
Evet sikim küçük. Hatta kiz arkadasim ile espri konusu bike yaparız. Vücudum ile barisik bir insanim.
Belli bir seviyeye kadar saygı duyulmali. Herkes yapamaz sonuçta. Kıvrak bir zeka da gerektirir. Şimdi bi klavye delikanlısı kolay olunmuyor yani.