bugün

can sıkıntılarını başka insanların canını sıkarak gidermeye çalışan, kimlik bunalımı içinde olan internet aleminin hastalıklı* tipleridir bunlar. 2003 civarı tek tük ortaya çıkmışlar ve 2008-2009 civarlarında da bir virüs gibi internet alemine yayılmışlardır. genellikle sözlükler bu tiplerin barınması için uygun ortamı sağlamaktadır.*tabii ki twitter çıktı çıkalı oraya da epeyce bir nüfus etmişlerdir. içlerinde zeka parıltısı arkadaşlar olduğu gibi, tamamen çöp beyinler de barındırmaktadır. troll'lük emek ister, zeka ister, mantıklı argümanlarla karşı tez ister, araştırma ister. efendim öyle her önüne gelen saçma sapan başlıklar sıçarak ben troll'üm kafasına girmesin yok öyle bir şey. sen anca olsan olsan trollcük*olursun.
uludağ sözlükte doğru konuşan insanlara verilen unvan.
Can sıkıntısına iyi gelen şeydir. Ama ayarını kaçırmadan insanca yapın ne yapıyorsanız.
uludağ sözlük trol aday adaylarının epey yanlış anladığı durumdur.

cinsellik, din, siyaset ve ırkçılığı harman ederek trol olunmaz arkadaşlar.
siyaset içerikli bir başlıkta parti holiganlığı yapıp cinsellik başlığına gidip salya sümük abazanlık yapmayın.
Tadında bırakılırsa güzel ama çoğu troll o.ç liğe varan trollemelerde bulunuyor.

Sevgili sözlük trolleri lütfen biraz daha dikkat ve özen gösterelim.
elinizin hamuru ile bulaşmamanız gereken şeydir, trollük dehalıktır kimse bilmez.
çok ince bir çizgide yürümektir.
şu an 2 tanesi hariç hepsi çizginin diğer tarafında.

(bkz: trollük ve orospu çocukluğu arasında ki ince çizgi)
Hakkıyla yerine getirilmesi gerekiyor. Yapıyoruz elhamdulillah. Evet.
yaşam biçimidir.bms de vardı sammy.
trollü severim troll yapanı da severim. troll zeka ve beceri ister.

yalnız ensest ilişkiler, cinsel açlıklar, çocuk istismarı üzerinden trollük yapılmaz. bunun bir başka adı var fakat küfür edesim yok bugün.
kim sana "abi saygılar modu" na girmiş hergele.

özelden yazdıklarımız da incelenebilir en nihayetinde.

bizim soyunu, sopunu bilmeyen ite saygımız mı olur da, bahsettiğin moda girelim. al voltanı git.

yetmezse voltajlarız, o da olmadı priz var.
Böyle bir şeydir.
görsel

Beybi!
Hayatını bir konu veya düşünce hakkında yazılar yazmaya veren insanlardır,

Dinci ve politikacı sempatizanları en tehlikeli türleridir.
Oytunkaran'dan başka kimsenin adam gibi yapamadığı şey.
Siyasi konularda yapıldığında eskilenmeyi göze almak gerekmiş. Bugün farkettim.

(bkz: karmayı ciddiye almak)
bazı kesimler tarafından yanlış anlaşılan durum. trollük birilerini güldürmek zorunluluğu değildir. böyle bir anlaşma varda biz mi bilmiyoruz? adam kafasına göre yazıyor ona sizler troll diyorsunuz sonra sen troll değilsin diye üstüne bir daha yazıyorsunuz. troll ilan eden siz troll değil diyen siz. tuhaf mısınız nesiniz? evet.
iyidir, hoştur. yapılması insana eğlence verir.
Zeka ister. iki kelime cümle kurmakla trolllük falan yapılmaz. Bazen troll güldüren bir yapıda olmalı.
görsel
Eşittir gerizekalılıktır, boş adamsanız eksilenmek için salak salak entryler giriyorsanız size trol diyorlar, ne trolü amk süzme mal bunlar.
bu sözlükte yapılanı, bildiğin orospu çocukluğu. trolluk başka bir şey oysa.
bi kere bilgi birikim sahibi olacaksın. amacın sadece annene küfür yemek olmamalı. öyle argümanlar sunacaksın ki, en ağır laf, "doğru söylüyor amk oğlu" olacak. ortalama zekâ sahibi bir insana, beyin ancıklaması gecirtebileceksin.

yoksa, bu sözlükteki gibi, sadece küfür yiyeyim, eksi karmayla meşhur olayım falan değil iş.

gazoz olmayın yazar olun,
orosbu çocuu olmayın troll olun.
Kurset hocayi rahmetle aniyoruz.
Gerçek trolllük bu değil.
Günümüz sözlük embesillerinin yanlış anladığı şey.

Trollük, sadece küfür yemekten, nefret edilmekten ibaret degildir.

Trollük, herkesin yapacağı bir sey de değil.

Biraz ezber bozacaksin. Bi kere trolledigin konuda burdaki birçok yazarin agzini kiracaksin.

Bizimkiler sadece kendime nasil sovdursem derdinde. Geri kalan kalabaligin cogunlugu da bunlara ortalama vatandasin vereceği "mantikli" tepkileri veriyor.

Kendi kendilerine egleniyorlar lan ne guzel amina koyim ya!
Genellikle dikkat çekmek,ilgi çekmek için saçma sapan entry girilir yahut başlık açılır.

Trollerin genel uğraşıları bunlardır;
Kürt
kürdistan
ırkçılık
bu 3 şeyden daha öteye gidemezler.

Madem trollük yapıyorsun bunlar baydı arkadaş daha yeni konular bul özgün ol. Trollükte bir sanattır ama senelerdir aynı şey gülmüyoruz artık.

Ben inci sözlükte çok trollük yapardım en az 70+ silik yemiş hesabım vardır.
Ama her hesapla farklı konularla,kimseyi rencide etmeden trollük yapardım.

Şimdi yapacak konu kalmadı bende artık uludağda normal yazarlık yapmaya başladım.

Kısacası diyorum ki;
Ey troller gelişime açık olun 2-3 konuda takılı kalmayın zira cidden sıkıcısınız.