bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  transformasyon , bir verici bakteriye ait özelliklerin bir başka (alıcı) bakteriye doğrudan serbest dna moleküllerini tarafından aktarılmasıdır. bu aktarım sonucunda alıcı bakterilerin dölünde rekombinant * (transformant) ortaya çıkar.
  2 ... kacak kelebek
 2. 2.
  moleküler genetik ve genetik mühendisliği nde kullanılan yöntemdir.
  pneunomococcus, streptococcus, hemophylus, neisseria, bacillus, rhizobium, salmonella bakterilerinin transformasyon yeteneği var.
  2 ... kacak kelebek
 3. 3.
  (bkz: transfer fonksiyonu)
  1 ... pilotmont
 4. 4.
  Biçim değişimi, dönüşüm.
  -1 ... bohemian rhapsody
 5. 5.
  (bkz: transformers)
  ... tequila cup
 6. 6.
  transformatörlerin yaptığı iştir. örnek: 220 V 50hz 12 volt'a transformate edilir. sonra dc/ac invertorler ile doğrultulur.
  (bkz: tr unit)
  ... nobetciekipleramiri
 7. 7.
  bilgi aktarımı.
  ... spartakus
 8. 8.
  özal bu lafı ettiğinde, ne demek istiyor acaba diyerek, maaile bir ay tartışmıştı. meğer türkiye dönüşüyormuş, değişiyormuş, onu demiş. dönüşüm demiyor.

  işte bu milattır ki tiki dili doğmuştur. benim memurum işini bilir ile birlikte türkiye'nin diline, iktisadına dinamitin konulmasının başlangıç tarihidir. insanlar türkçeyi bir kenara atmış, ecnebice yeni laflar üretmiş ve mucit kişiliklerini topluma mal etmişlerdir. ceplerini cukka ile doldurup gelen ağam giden paşam dönmüş durmuşlardır.

  haggaten de transformasyondur bu olay, öyle bi transformasyon ki göz gözü görmüyor, türkiye hudutları içinde türk bırakmıyor. ardına bir de küfürbaz devlet erkanı eklemiş, 2008'e merhaba diyor. imza t.ö.

  (bkz: targıt)
  (bkz: tahammül ötesi)
  (bkz: çağ atlamak)
  (bkz: küçük turgut)
  1 ... kackelacka
 9. 9.
  kapsüllü bakterilerin dna'larının kapsülsüz bakterileri kapsüllü hale getirmesine * bakteri dönüşümü,yani transformasyon denir.
  ... robertoalpero
 10. 10.
  ikinci bir hücre yada bakteriyofaj bulunmaksızın dna'nın alıcı hücre tarafında yeni bir hücre oluşumu.
  ... youre still the one