bugün

entry'ler (9)

7 eylül 2016 burç tarihlerinin değişmesi

koç burcu ile balık burcu birbiriyle tamamen alakasız burçlar ve ben artık balık burcu olmuşum:D

islamiyetin sadece arap dini olması

işte bak bu güldürdü. islam gibi yeryüzünde hak olan tek din olduğu halde sadece araplara gönderilmiş olduğunu düşünmek kendi ırkının cehenneme gideceğini söylemekten başka bir şey değildir. islam bütün aleme gönderilmiştir anlasın bunu artık bazı paslanmış beyinliler

anın görüntüsü

Nur topu gibi iktisada giriş ve mikro ekonominin altından kalkmayı ümit edip, anlamaya çalışmak daha sonrasında makro ekonomiyi anlamak için dua etmek kaderini beklemek.

hiçbir zaman evlenemeyeceğini anlamak

Bence gereksiz bir düşünce. Sonuç olarak kişinin kendisi hakkındaki hayırlı olanın ne olduğunu bilmediğini düşünürsek ve bir de kader inancımız var ise gücü kudreti her şeye yeten yaratıcı her hangi bir zamanda kullarının evlenmesini sağlayabilir. Ama işte isteğimiz illa evlenmek değil hayırlı birisi ile evlenmek hatta evlilik bizim hakkımızda hayırlı değilse evlenmemek.

yüzü ağdayla aldırmak

Hormon bozukluğundan dolayı yüzümün belli bölgelerini yaptırdım. Bacağı koltuk altını ağda yaptırmaya benzemiyor ben yüzümü ağda yaptırırken canım çok daha acıdı

turşu reçel salça yapamayıp kadınım diye gezmek

Turşu yapamam hatta turşu yapmayı geç dokunamam bile ama reçel ve salça yapmışlığım var.

transformasyon

Yalnız buradaki hiç kimsenin aklına "transformasyon nedir?" sorusu sorunlunca transformasyon eğrisi olan diğer isimleri ise üretim olanakları eğrisi ya da üretim sınırı gelmemiş.
O zaman ben de transformasyonu iktisadi olarak sizlere açıklayayım. Transformasyon; ekonomideki tüm üretim faktörlerinin veri teknoloji ile üretime koşulması, hiçbirinin atıl kalmamasıdır.

sözlük yazarlarının takıntıları

Benimde boyun ve çene takintim var. Her şeyden önce boynuna bakarim ya boyun önemli

ben bu yazıyı sana yazdım

Vaktiyle sayfalar dolusu yazi yazmistim. Yazdiklarimda platoniktim ama yasadiklarimizi anlatiyordu. Ay Allah'im bir bakisindan neler neler cikartmisim. Sonra sinirlenip yirttim attim sobaya. Yayla evindeydik sobayi tutusturmaya yaradilar iyi oldu