1. 1.
  orjinalinde tom hanks ve tim allen'ın bizde ise haluk bilginer ve mehmet ali erbil'in seslendirmelerini yaptığı 1995 Pixar yapımı harika animasyon çizgi film. 1999 yılında ikincisi yapılmıştır. pixar yapımı tüm animasyonlar gibi tek kelimeyle harikulade bir çizgi film.
  (bkz: monsters inc)
  4 ... atipik
 2. 2.
  1995 pixar yapımı güzel bir animasyon çizgi film.
  (bkz: toy story)
  1 ... atipik
 3. 3.
  izlendiğinde adamlar yapıyor abi dedirten süper pixar animasyonu.
  2 ... pafküf
 4. 4.
  oyuncakların bilinmeyen yüzlerini gün ışına çıkaran, dostluğu en güzel şekilde anlatan animasyon.
  1 ... asiti kaçmış kola
 5. 5.
  Sayesinde, Haluk bilginer'in sesini her her duyduğumda, aklıma buzz light year'in geldiği, muhteşem animasyon. özellikle
  Buzz'ın "sonsuuuzluk ve ötesiiiiii" diye bağırarak, atlayıp uçmaya çalıştığı sahne, çocuklar tarafından benimsenip çokça taklit edilen bir fenomene dönüşmüştür. bir de, bu tür animasyonların sonuna, güldüren çekim hataları sahnelerini eklemiyorlar mı, insana "pes" dedirtiyorlar. (bkz: pes doğrusu)
  ... notdolllab
 6. 6.
  hollywood'un ilk uzun metrajlı bilgisayar animasyon filmi.
  ... der ve uzaklasir genc adam
 7. 7.
  daha önce bildiğim halde izlemediğim pixarın ilk uzun metrajlı animasyon filmi.gerçekten harika senaryosu ve oyuncularda olmadan harika bir film çekileceğini gösteriyor bizlere.woody adlı şerif oyuncağın andy isimli çocuğun en sevdiği oyuncaktır.ama bir gün çocuğun arkadaşları doğum günü partisinde buz lihgt year isimli daha sofistike bir oyuncak hediye ederler.bu durumu gören woody arkadaşımız papucunun dama atılacağından endişe eder ve buzz dan kurtulmanın planlarını yapar.olaylar ve maceralar bu iki düşman oyuncağın dost olmasını sağlayacak kadar duygusallaşır.
  1 ... sex files
 8. 8.
  ilk uzun metrajlı animasyonmuş galiba, mehmet ali erbil ve haluk bilginer gibi ünlü isimler seslendirmiştir ayrıca daha çok çocuklara hitap etmesine rağmen gayet eğlencelidir.
  1 ... the longest journey
 9. 9.
  son çıkanlar.
  (bkz: toy story 2)
  (bkz: toy story 3)
  1 ... gulhan seven adam
 10. 10.
  bir çırpıda biten eğlenceli animasyon.
  1 ... kajmer