bugün

dislere yapismasiyla unlu alman cikolatasi. *
storck firmasının ürettiği çikolatadır.
(bkz: yeme de yanında yat)
şölen marka türk çikolatasının yandan yemişini ürettiği müthiş lezzetli çikolata. içindeki fındığın türk malı olduğunu hatırlatmakta fayda var.
tadina doyum olmayan yedikce yenesi 15'lik veya 30'luk kutularda satilan alman cikolatasi.

http://www.toffifee.com/

edit: 48'lik paketleri de mevcuttur.
süper tadı olan önce dışındaki karameli yiyip sonra içindeki fındığı hüpletmek suretiyle mideye indirilen çikolatadır .**
yerken ne ara bittigi anlasilmayan enfes cikolata. bittigini bildigim halde kac defadir elim gidiyor bos kutuya.
kendini tanımlama şekli;

'a hazelnut in caramel with creamy nougat and chocolate'

olan güzel yiyecek.

insan şu açıklamayı okuyunca bile 'alllaöööeeaahhh' diyip kendinden geçiyor.
48'li paketinden dörder dörder yürütülesidir.
bir yeryüzü harikasıdır. yuvarlak yuvarlak.
almancı arkadaşların almanyadan dönerken getirdikleri karamelli çikolata. şu anda 15 tanelik paketi tek başıma bitirmek üzereyim. bide fındığı var ortasında*. türkiyede bulmak mümkün artık.
almancı yakınların almanyadan dönerken getirmeleriyle ünlü çikolatası. lezizdir.
http://allgermantome.file....com/2011/08/img_4285.jpg
bazen sırf canım çekti yaa diye ağladığım çikolata. yok şaka falan değil bazen gerçekten ağlıyorum. o derece aşığıyım bu çikolatanın. almanya'da da arkadaşlarım var. istesem kutu kutu gönderirler ama kendi çapımda gurur yapıyorum. yapıyorum da noluyo? ağlıyorum. *
almanyada 1 euro olan, türkiyede on katı paraya satılan dehşet çikolata.
geçen bir almancı tandığın getirdiği süper karamelli çikolata. normalde karamelden hiç haz etmem ama bu ayrı bir şey.
putperest olsaydım önce tapıp sonra yiyebileceğim tek ıvır. ama putperest değilim ve direkt yiyorum.
aldi, free shop ve lidl'lerde en ucuz çikolata.
içindeki fındığı gereksiz sertlik yaratan çikolata.
bazen wibra'ya da ucuz olarak geldiği olur.
aşk.

entry burada gerizekalı. şöyle kısa,net bir entry yazdırmadığın için sağ ol sözlük. topsun olm.
leziz yarım ay şeklinde üretilen çikolatadır fakat işin inceliğni bilmezseniz ambalajından çıkarmak deli eder insanı ayrıca ambalajları buz kabı olarak kullanılasıdır. dışındaki krema, içindeki çikolata ve fındık bir araya gelince ağzınızı tatlandırandır.
Şu sıralar ilginç bir şekilde a 101 'de satılan çikolata. Üstelik fiyatı da 5,95 lirayken stok yapılması farzdır.
gönlümün efendisi olan çikolata.
Metroda migros ta arada bulabileceginiz efsane cikolata.
Yurtdisindan gelen varsa ilk ismarlayacagim sey.
(bkz: özledim yimin idirim)