bugün

Yurtdışından her gelişte yakınlara alınacak makul bir hediye bulamayıp, toblerone al gitsin ya dedirten, herkesin sevebileceği, büyük boy olanlarının yenmesinin çok zor olduğu bir çikolata.
eskiden türkiye'de olmadığı için yurtdışından getirilen hediyelerin vazgeçilmeziydi. ancak günümüzde dişe yapışma muhabbeti büyüyen çocukları kendinden soğutmuştur. lakin bugün bile bir statü sembolü olma işlevini korumaktadır. anlamsız.
en sevilen, en ulaşılmaz gibi görünen, bu yüzden de göz korkutan ama en çok istenen çikolatadır. çocukluğumdan bu yana en fazla 5 defa yemişimdir. hadi 6 olsun. tamam tamam 7 diyelim. (yedidir o yedi. ehehee) öncelikle paketini açarsınız. sonrasında ilk üçgeni ağzınızda eritir, eiritiiir... erittikten sonra da içindeki balı emer emeeer... off. daha fazla yazamiciim.. eve gideriken alayım baali..
ballı bademim benim.
Bunu bir tek ben sevmiyorum herhalde.
isviçreli bilim adamlarını solda sıfır bırakan isviçre çikolatası.

içinde, glikoz fruktoz falanda olmaması ayrı bi güzelliktir.

http://nevaricinde.blogspot.com/
bu benzersiz lezzete asla hayır diyemiyorum lafını hak etmiş çikolatadır.
alpini edition'ı yalnızca bazı duty free'lerde bulunan, piyasa çikolatalarının şahıdır.
Viski, viski, viski diye bagirdigim zaman kafama firlatilan cikolata.
kurumsal renklerinin albesine karşı koyulamayan çikolata.

o nasıl bir renk, gel lan içimde süper bişi var ye diye bağırıyor resmen.
grafikeri kimse allah nur içinde yatırsın.
Logosunda ayi vardir.
viskinin yanında çok iyi giden ballı çikolata.
(bkz: olsa da yesek)
Ulan artık nasıl yorulduysam, türbülans diye okudum ya, başlığı.
Ben bir çay koyum.
Acayip sevimli bişey. Kedi canını...
Ne kadar ben beğenmesem de pahalı bir lezzetin zirve noktası olarak söz ettiren çikolata.
kaliteli bir çikolatanın mezarda yenilen halidir, tomblerone.
toblerone un gramı artırılmış ve tombullaştırılmış halidir. he ben uydurdum şimdi.

edit: böyle başlıkları düzeltiyonuz ya çok kırılıyorum. entrylerim hovarda hovarda kalıyo böyle. cık cık cık.
Di$e yapisan ta$la$mi$ balin cikolata bitince agizda kalmasi onlari dil yardimiyla birle$tirip eritmek! Oh shit! *
sabah sabah canımın çektiği çikolata cinsidir. güzeldir mon şer...
"yemedim hiç." dedikçe, seven insanlar tarafından hunharca övülen ancak yakın zamanda yedikten sonra övecek hiç bir tarafını bulamadığım çikolatadır.
bir bitteranteppıstıklı değil tabi ki.
içerisinde badem parçacıkları ve bal bulunan üçgen şeklindeki muazzam isviçre çikolatası. Centro yemiş bir nesil olarak çağ atladığımı düşünüyorum.
devasa boyutlarda bir piramidini bitirdiğim çikolata.
suç gerçekten ben de değil, adamlar yapmış yani.
(bkz: overrated)