bugün

entry'ler (22)

uçak ile yazı geçirmek

Gökyüzünde aşkını itiraf etmek anlamına gelmektedir. Son dönemlerde nadir de olsa görülen bir olay olup hem bu işi yapana, hem bu iş sonucu beklentisi olana getirisi fazladır.

söyledikleri ve yaptıkları uyuşmayan insan

Söyledikleri ve yaptıkları uyuşmayan insanlara "dengesiz" sıfatı uyabilir..

coğrafya öğretmenleri

Genelde bayan olup, coğrafya bilgileri ve güzellikleri birbirlerini tamamlar. Ayrıca öğrencilerinin sevgili öğretmenleridir.

sanal alemde fenomen

Sanal alem ki bunlar genelde sosyal paylaşım siteleri olup bu sitelerde arkadaş,takipçi sayısı arttırmak için yapılan çabalar yani sanal alemde fenomen olmak için yapılması gerekenler:

-Protest bir yaklaşım sergilemek
-Gündemde ne varsa dalga geçmek
-Günün önemli vakasını esprili bir dilde insanlara aktarmak.

inci sözlük ün tutmasının sebepleri

insanların gerçek hayatta taktıkları maskeleri çıkarıp rahat bir şekilde kendilerini yansıtabilmeleri. Etikliği tartışılır bu konunun tabiki de fakat herkes maskelere sahiptir. Senin görülen yüzünün dışında yüzlerce yüzün var.

copy paste felsefesi

"Ben şimdi bunu yapıştırıyorum, bunu gören of ne yazmış adam be, ne bilgili adam, ne fikir sahibi adammış desinler de yazar olarak tanınayım" amacını güden yazardır..

toblerone

Ne kadar ben beğenmesem de pahalı bir lezzetin zirve noktası olarak söz ettiren çikolata.

asosyal insanların özellikleri

toplum baskısına direnir. Sosyal olmamak için elinden geleni yapar.

jokke sommer

Wingsuit kralı olup. Uçan sincap olarak adlandırılacak bir adam.

yılınbaşı

Yıl başlarında neler olur? Aslında neler olmaz ki.. Bir taraftan içici bir kesim bir taraftan Mekke'nin Fethi kutlamaları neler neler.. içicilerin gece boyunca eğlenmelerinin yanı sıra bir taraftan da içerken dertlerini çekenler var.. Biz toplum olarak gülerken ağlamaya alıştığımız için dertlerimizle yaşamayı gayet iyi biliriz. Bizim her gülüşümüzün arkasında bir acı yatar.. Amacım bu eğlencenin başladığı saatlerde sizi duygusallaştırmak değil lakin görüyorum ki bir çoğumuz yalnız.. Bu kanaate varmamda ki en büyük etken sanal dünyanın real dünyadan daha kalabalık olmasıdır.. Şu dakikalarda ben dahil herkesin sanalda değilde gerçek de yaşaması gerekirken biz hala sanalın kölesiyiz.. Ya sizin yılbaşlarınızda neler oluyor?

söylemesi zevk veren ingilizce sözler

söylemesi zevk veren ingilizce sözler: let me tell you something.

iki kaş arasında çıkan ibne sivilce

iki kaş arasında çıkan sivilce Buda'nın işaretini simgelemektedir..

nazım hikmet ran vs necip fazıl kısakürek

Necip Fazıl hakkında her hangi bir yorum belirmek istemiyorum. Ama Nazım Hikmet hakkında söylenmesi gereken çok şey var. Kısaca; o bir direnişin şiiridir..

depresyonda olan insana tavsiyeler

Depresyonda olan insan bu insanın hayatı kararmıştır. Bu adamın hayatını aydınlatan tek şey telefonun flaş ışığıdır..

2013 de zenginlerden daha çok vergi alınacak

2013 de zenginlerden daha çok vergi alınacak bu şekilde sınıf farklılıkları dengelenecek.

1 ocak ın 31 aralık tan farkı

31 Aralık da aynı gün 1 Ocak da yıllardan beri bize dayatılan yılbaşı günü, 31 Aralık'tan 1 Ocak'a geçiş.. Biz nereden biliyoruz 1 Ocak yeni yılın ilk günü.. Yani bu yargıya nasıl varılmış? Yani neden Mart, Ekim vb. bir ay da değilde Ocak 1 yeni yıl? Hem koskoca 2013 yıl geçmiş bu kadar yıl nasıl geçmiş? Yani bu kadar yılın geçtiği nasıl anlaşılıyor?

anam avradım olsun diye edilen yemin

Sokak da ağır abi takılan tayfanın bir durumu izah ederken kullandıkları yemin..

şu karşıdakinin sandalye olduğunu bana kanıtlayın

Peki o sandalyenin var olmadığını kanıtlamak istersek ne gibi bir cevap vermek gerekiyor?

taksim de oturmak

Güzel olduğu kadar zor bir yaşamın sürdürüldüğü yerdir Taksim.. Orada oturmanın yanı sıra çalışmak da çok eğlenceli.. yorgun çalışma saatlerinden sonra yorgunluğu atmanın en güzel yollarından biridir gece hayatı * Taksim bu konuda çılgın bir yer..

jack daniels

Jack Daniels dediğinde akan sular viskiye döner.. Bu gece en fazla tüketilecek alkol ürünlerinden biri..