bugün

Toplatma kararı çıkmış. Tüketmeyin diyorlaar.

https://onedio.com/haber/...ma-karari-verildi-1199224
Çok sevdiğim bir çikolatadır ama cep dostu değil *
Alp Dağları'ndaki zirvelerden esinlenen piramit şeklindeki Toblerone çikolatası, üretim faaliyetlerinin bir kısmının isviçre dışına kaydırılması sebebiyle Matterhorn Dağı'nın resmini ambalajlarından çıkaracak.

Çikolatanın ABD'li sahibi Mondelez, isviçre mevzuatı gereğince ambalajlarda yer alan ve neredeyse simetrik bir piramidi andıran 4 bin 478 metre yüksekliğindeki Matterhorn Dağı'na ait görselin kaldırılacağını açıkladı.Buna göre ambalajlardaki isviçre ile italya sınırındaki Monte Rosa bölgesinde yer alan Matterhorn Dağı, genel bir dağ zirvesi görseliyle değiştirilecek.

görsel

isviçre'de 2017 yılından bu yana yürürlükte olan mevzuat gereği, içeriğinde yalnızca isviçre'de üretilen süt ürünlerinin kullanılmadığı ürünlerde ulusal simge kabul edilen yapılara ait görsellerinin satış ve pazarlamada kullanılmasını yasak.

(bkz: https://tr.euronews.com/2...egistire?dicbo=v2-negjqj4)
Toblerone’un logosuna dikkatlice baktığınızda bir ayı simgesi olduğunu görebilirsiniz. Markanın kökeni isviçre’nin Bern şehridir. Bu şehir aynı zamanda “ayıların şehri” olarak bilinir. Dolayısıyla logodaki ayı sembolü de buradan gelmektedir.
güzel ve havalı bir çikolata.
En ilginç şekilli ve karizmatik isimli çikolata.
Black label in yareni.
90 ların yılbaşı geleneklerinden.

j&b ya da j.walker ile yılda 1 yenebilen çikolata idi.

akp ile bim de satılmaya başlandı.

teşekkürler reis.
sahibinden'de buldum 10 lira, ülker çikolotalı gofret ile takas olurmuş.
Bitteri pek bulunmuyor maalesef.
enflasyon bir tek bu ürüne uğramıyor sanırım.
fiyatı kaliteye göre uygun, tercih edilebilir çukleta.
Tadı güzel tamam ama abartıldığı kadar lezzetli olduğunu düşünmüyorum. Hem yerken Birkaç dişi de kaybediyor insan. Çokomel daha güzel bence.
lezzetli ama bu çikolatayı yemek bir işkence amk.
Pahalı olduğu için pohpohlanan bok gibi çikolata.

Glikoz deposu.
Sırf pahalı diye abartılıp şişirilmiş tadı iğrenç çikolata. Avrupada köpekler bile beğenmez bu çikolatayı.
Gereksiz bi çikolata almayın. Gidin canga alın. Canga haaarika. Fıstık seviyosanız bayılırsınız, net.
Adamlar ikinci dünya savaşı sırasında kullandıkları sığınaklardan ilham alarak çikolataya üçgen şeklini vermişler. Bizim burda da millet yırtınıyor almak için. Senin üçgen şeklinde pestilin, kömen var dönüp ona bakmıyor. Yabancı yaptıysa koy sepete.
içinde bi şarj aleti eksik olan çikolatadır.
80'li yılların zengin çikolatasıdır.

Öyle kutulu falandı. Hep almanyadan gelenlerin veya zenginlerin buzdolaplarında bulunurdu.
Su cikolataya zengin cikolatası dediklerinde cıldırcak gibi oluyorum elim.ayagım titriyo ya bimde 80 kurus degil mi bu cikolta aglicam ne zengini ya gidin alın susun.
kendini elit sanan ve her boku bildiğini sanan güruhun sevdiği çikoltadır.üretildiği yerde yedim.türkiyeden tadı biraz değişik ama.ne çikolatalar var avrupada.tablerone en kötüsü. ayrıca müllerde 1 euroya satılıyor.
Zengin çikolatası derler saçma şekilde,50 kurusa satsınlar almam..overratedın allahıdır..su çikolataya tanrı muamelesi yapanı biraz isviçre çikolatası yemeye davet ediyorum
görsel
Simgesinde bilinç altı ayı mesajı veren değişik marka.
Şişirilmiş balon bir çukulat nutella da öyle.
Şeker komasına girmek için birebir.
güncel Önemli Başlıklar