bugün

Türkiye'de geçici olarak kapatılan site, uygulamadır.
29 Nisan'dan itibaren Türkiye'de kapatılacak.
görsel
Rekabet kurumunun paypalla beraber yediği platform.
Şu an ki gidişatı ile "Safe Twitter" olma yolunda ilerleyen platform. ilk çıktığında twitter olma yolunda ilerleme hedefi varken şu an baya baya instagram'ın twitter versiyonuna dönmüş. Twitter'da ne kadar linçlenecek post varsa hepsi threads'e doluşmuş durumda.

Dürüst olmak gerekirse Threads bu şekilde bir kitle yaratır ama, ki zaten var gibi de duruyor, Twitter seviyesine gelebileceğini ben sanmıyorum. Ancak Twitter'ın da Elon Musk'ın elinde her seferinde ne saçmalayacağını düşünürsek, ne olacağını kestirmekte sıkıntı.

Sanırım öyle bir ortam oluştu ki iki platformda kendisine has bir kitle elde etti. Twitter'da linç yiyecek tüm arkadaşlar Threads'te kendi kapalı dünyalarında mutlular, Twitter'da da, konularla alakasız post atanları görmedikleri için insanlar mutlular.
Tutmayacağı çok açıktır.

instagram arkadaşlarımın Twitter arkadaşlarım olmasını istemiyorum ;)
unuttum ben onu ya, kaç gündür girmiyorum...
ilk 4 günde 100 milyon kullanıcıya erişen Threads, aktif kullanıcılarını kaybetmeye başladı. Uygulamada geçirilen süre de dramatik şekilde düştü.
Bu ne arkadaşlar?

Ben mi cahilim acaba?
aktroller öksüz kaldı. siz bok çukuru Twitter'dan devam...
twitter'ın önüne geçecek bu gidişle.
Ben anonimciydim hep. Burda direkt instagram profilimle oturum açtı. Nereye napılacağını keşfettikten sonra itidali elden bırakmayarak burdan yazmalı ve Twitter'a yavaş yavaş veda etmeli.
Meta'dan yapılan açıklamada, Threads'in metin içeriklerini paylaşmak ve herkese açık sohbetlere katılmak için Instagram ekibi tarafından oluşturulmuş yeni bir uygulama olduğu açıklandı. Bakalım ilk etapta bu kadar ilgi çekti bu ilgi devam edecek mi zamanla göreceğiz.

Threads ile ilgili detaylı bilgi için (bkz: https://www.sabah.com.tr/...ttera-rakip-geldi-6537858
Zuckerbergin twittera alternatif olarak çıkardığı instagrama bağlı uygulama. Elon denen ibiş götünü başını oynatamaz artık.
lars von trier'in antichrist filmine soundtrack olmaya pek çok yakışan portishead şarkısı. her dinlediğimde filmin o boğuk, buhranlı havasını yaşatır. şarkı zaten kimlik bunalımı ve mutsuzlukla boğuşturuyor insanı. sesine nefesine kurban beth gibbons!
antichrist filminin soundtrack'i olmasının yanında sözleriyle de insanı kendisine bağlayan portishead şarkısı. özellikle I'm worn diye boğuk yaptığı girişlerde bir garip oluyorsunuz. tired of my mind diyor daha ne desin.

merak edenler için: http://www.youtube.com/watch?v=S7KkhwLUe00
bir this will destroy you parçası. post rock'ın en iyilerindendir bence.
programcılıkta yer alan hede için: (bkz: thread)
1984 yapımı mükemmel bir ingiliz filmidir. abd ve sscb arasında patlak veren nükleer savaşın, bir sanayi kenti olan sheffield'da yarattığı etkiyi ruth beckett isimli genç bir kızın gözünden anlatır. belgesel tadında çekilmiştir. savaşın öncesini, yaşanan yıkımı ve yıllar sonra insanlığın nasıl artık taş devrine döndüğünü izlerken yer yer altınıza etme noktasına gelirsiniz. geliş geçmiş en rahatsız edici filmlerden biridir.
parçalayıp, bölen. yine kalbe hafif bir dokunuş, yine damardan hafif melankoli, yine mi sen beth abla. kulakları kızartana kadar, hatta daha fazla dinlenebilen, hakkında entry girmekte zorlanılan bir portishead harikası daha.
third den cikan en guzel sarki.feci bisey...
"better if i could find the words to say
whenever i take a choice it turns away

i'm worn, tired of my mind
i'm worn out, thinking of why
i'm always so unsure

i battle my thoughts i find i can't explain
i've travelled so far but somehow feel the same

i'm worn out, thinking of why
i'm always so unsure
i'm always so unsure