bugün

13 eylül 1989 doğumlu alman futbolcu.

hamit altıntop un bu sene yedek kalmasının sebebidir ayrıca.

uzaktan çok sert ve isabetli şutlar çekebiliyor. kendisi transfermarkt de forvet olarak geçiyor.

http://www.transfermarkt....ueller-thomas/profil.html

fakat bu sene bayern in maçlarında kendisini sağ bek , orta sahanın ortası , sağ açık ve forvet arkasında izledim. son derece mücadeleci ve enerjik.

büyük ihtimalle forvet olarak değil orta saha oyuncusu olarak kariyerine devam edecek. kesinlikle sıradan bir futbolcu değil. bundan 4-5 sene sonra dünya futbolundaki konumu bi steven gerrard olabilecek düzeyde bir yetenek. fm tabiriyle o bir wonderkid.

benim gözümde şu an fabregas ile ; de rossi ile kıyaslanabilir.

artık bayağı bayağı klose 'yi gomez 'i kesmeye doğru giden genç alman golcü. mesut özil, kross bu falan bayağı bayağı alttan alttan yapılanıyor almanya 3-4 seneye eski alman milli takımını geri getirir bu üçlü.
olacak şey değil! bundesliga da bu sene 34 lig maçının tamamında oynadı. 13 gol attı 11 asist yaptı. transfermarkt ta fiyatının 1.500.000 euro olduğu günleri hatırlıyorum. şu anda 10 milyon yazıyor. dünya kupasından sonra daha da fazla yazacağına eminim. çok şey bekliyordum zaten. beklentilerimi de aştı.
bayern münih in 25 numaralı alman futbolcusu. gelecekte en iyilerden biri olacak.
çok akıllı ve yetenekli bir futbolcu. aman aman hareketler yapmaz ama zekasını ve vuruş tekniğini tam yerinde konuşturur.
(bkz: bal yapan arı)
sadece işini yapmaya çalışan bir futbolcu.

o değil de, ingiltere maçında herif resmen burun vurdu lan, o dakkada soğudum şerefisizim.
2010 dünya kupası ile birlikte değerini en az on kat arttıran futbolcudur. o değil de bayern münchen bayram ediyordur.

not: eksileyen yavşak ne o lan yanlış bir şey mi dedik? *
adı-soyadı düz adam bir alman'ı çağrıştırsa da, futboluyla gün geçtikçe büyüyor.
duvar pası konusunda aşmış futbolcu. adam neredeyse 200 metreden bu işi yapabiliyor. hoş, karekteristlik alman futbolunun nüvelerini oluşturan öğelerden birisi olan duvar pası, her alman futbolcunun rahatlıkla yapabildiği bir harekettir ki sahada örülen bu övünç duvarının tuğlaları belki fundamental olarak 1989'lu yılların başında yıkılmaya başlanan utanç duvarından ileri gelmekte.
lucas podolski ve klose ile birlikte dünya kupasında almanyanın hücum gücünü oluşturan futbolcudur.
almanların efsanevi golcüsü gerd müller in yerini almaya en büyük aday, genç yaşına rağmen soğukkanlı ve kendinden emin, çok yönlü futbolcu. kısaca her eve lazım futbolcu tipi.
bugünkü arjantin maçında ilk golü atmasına 12.00 oran verilen genç oyuncu.
komple oyuncu. saha içinde yapılması gereken herşeyi yapabiliyor bu adam.
bugünkü arjantin maçında ilk golü atmış ve beni sevindirmiş oyuncu. kazandım lan *
arjantin maçında gördüğü * sarı kartla yarı finalde cezalı duruma düşmüş olan futbolcu.
geçen sene amatör kümede oynayan futbolcu.

hatırlatayım dedim.
bu müller çok enteresan bi futbolcu. diğ mi?

ömer üründül-güney afrika
2010 dünya kupası gol kralı olmuş futbolcu, hem de 20 yaşında.
2010 dünya kupası'nda, altın ayakkabı ödülünü kazanan kişi olmuştur.
xavi varken altın ayakkabının bu oğlana verilmesi ayıp oldu.
attıkları gol sayısı eşit olduğu için asist fazlalığı dolayısıyla dünya kupasının gol kralı olan ve bunu fazlası ile hak ettiğini düşündüğüm futbolcu. yarı final maçında kart cezalısı olduğu için oynayamadı müller oynasaydı belki de bu gece dünya kupasını kaldıran takım alman milli takımı olacaktı, gol kralı olması kendisi açısından teselli olur en azından.
altın ayakkabıyı sonuna kadar hak ederek kazanmış olan 20 yaşındaki süperstar adayı.
bana göre 2010 dünya kupası'nın diego forlan'dan sonra en değerli futbolcusudur. geleceği çok parlak. ileride almanya ile kesinlikle kupalar kaldıracaktır.
çok teknik olmayan, gösterişli hareketler yapmayan ancak maç boyunca devamlılığı olup görevinin hakkını veren genç oyuncu. almanya'nın çok iyi işleyen organizasyonuyla parlamıştır.