bugün

guns n rosesın 2008 çıkışlı chinese democracy albümünün açık ara en güzel şarkısı. müthiş güzel sözleri, şukela bateri partisyonları vardır.
november rain gibi, don't cry gibi. aynı zamanda çok daha farklı. sonuçta güzel. çok güzel..
chinese democracy'nin en gaz ve en güzel parçasıdır.
çok güzel birşey. ilk kez kafayı toplayarak dinlediğim zaman albümde en bi güzel parça olduğunu farkettim. yenir lan.
bunca aradan sonra tüm albüme ısınmak zaman alsa da, en kolay benimsenen şarkı olduğu söylenebilir. tabi soloyu slash in atmadığı çok belli ve bu da çok acı.
her dinledigimde yaşanmışların adeta bir film seridi halinde gözümün önünde belirmesini saglayan enfes bir guns n' roses parçası.
bir diğeri için (bkz: estranged)
gun n roses'ın mükemmel şarkılarının sonuncusu.. yeni bir sheila vakası olacak gibi.. *
harika bir solosu vardır. çalması fevkalade haz verir insana bir de les paul ve marshall jcm 800'ınız varsa tadından yenmez. * *
--spoiler--
no matter how i try
they say it's all a lie
so what's the use of my
confessions to a crime
of passions that won't die
in my heart
--spoiler--

Dinledikçe vurgun veren başka bir dünyadır. dinleyin ve ölün lütfen diyerek bitirilmeyeceği kesinleşen muhteşem ötesi solosu vardır.
duyup görebileceğiniz, dinleyebileceğiniz en mükemmel üç parçadan biridir, ağzınıza sıçar haberiniz olmaz.
tek kelimeyle şahanedir... playlistte en başa konulasıdır, defalarca dinlenip ağlanasıdır.
ortalarına doğru acımasızca melankolikliği tavan yaptıran, sololarında yerden yere vururken iç cızlatan, bu sarkısından önce pekte dinlemediğim güçlü gruplardan Guns N Roses'ın pekte sevdiğim şarkısı.
ağlatır, inletir. ben bu şarkıyı üst üste dinlediğimde birinin kapısına dayanıyodum az kalsın naaabberrr.. yok böyle içten sözler..böylesine damarlarda dolaşan bi melodi.. *
sözlerinin anlamını keşfettikten sonra solistin sesindeki o farklı tınıyı farkedip unutamadığınız biri varsa ona kadar ulaşacak bir aşkla yanıp tutuşturan müziktir..
tüm bunların yanında grubun dehasını ortaya çıkaran mükemmel şarkıdır..
ama kesinlikle anlamını keşfedip bir kez daha dinleyiniz.. *
ve yüzyılın şarkısı olabilecek nitleiktedir benim gibiler için. *
chinese democracy'i guns n roses yapan eser. axl rose'ın albümdeki en etkileyici vokali, en lirik sözler... ve en etkileyici gitar solosu.
türkçesini yazarsam büyük sevaba gireceğimi bildiğim mükemmel şarkıdır.*buyrun;
ayrıca dinlemek için: http://www.youtube.com/watch?v=zJfCfToh66g

Aşk Budur
Neden bilmiyorum
O "hoşça kal" demezdi
Ben bunu onun gözlerinde gördüm

Pek zekice olmaz
Ama gene de denemeliyim
içimdeki bu aşkla
inkar edemem

Bitmesine izin veremem
Çünkü onun kalbi de benimki gibi
Tüm acısını içinde tutuyor..

Yani bana soracak olursan
O "hoşça kal" demezdi,
içimde bir yerlerde biliyorum..

En karanlık gecede bile
Hala parlayan özel bir ışık var
Bunu inkar edemez..

Eğer yanımda bir yerlerdeyse
Tanrım umarım beni duyuyordur
Ondan başka kimse
Yaşadığımı bana bu kadar hissettiremez..
Beni asla terk etmemesini umdum
Lütfen tanrım bana inanmalısın
Tüm evreni aradım
Ve kendimi onun gözlerinde buldum&

Nasıl denediğimin önemi yok
Onlar hepsinin yalan olduğunu söylerler
itiraflarım nasıl bir suç olarak kullanılır
Kalbimde ölmeyen tutkular..

Eğer yanımda bir yerlerdeyse
Tanrım umarım beni duyuyordur
Ondan başka kimse
Yaşadığımı bana bu kadar hissettiremez..
Beni asla terk etmemesini umdum
Lütfen tanrım bana inanmalısın
Tüm evreni aradım
Ve kendimi onun gözlerinde buldum

Şimdi neden bilmiyorum
O 'hoşça kal' demezdi
Bunu onun gözlerinde gördüm
Ve şimdi öyle gözüküyor ki
Gururumun hayaletinden vazgeçtim
Asla hoşça kal demeyeceğim...
axl rose sonuçta. kelimelerin kifayetsiz kaldığı şarkıdır.
yapmayın, yapmayın. melankoli halinde dinlemeyin.
ağlatır, adamın ağzına sıçar. öyle bir şarkıdır this i love. dumanlıdır, alkollüdür.
yok böyle bir şarkı daha, her dinlediğimde başka bir yerlere gitmemi sağlayan şaheser.
saatlerce dinlenebilecek şarkıdır.bizzat saatlerdir ara vermeden dinlemekteyim.kalp yarası varsa deşer, kanatır yeniden.
Yatağa uzanmışsınızdır, sevdiğiniz ama karşılık alamadığnız kızı düşünüyorsunuzdur. November rain çalar ve karışık devam eder şarkılar. This I Love açılır sonra. 3 dakikalık şarkı saatler sürer sizin için. Bilmessinizdir ama siz, GnR diye yüklemişsinizidir. Ve size dokunur şarkı. Duygularınıza, kalbinize temas eder. işte, işte budur this i love. Sadece bir şarkı değildir. Solosu, piyanonun güzel tuşlarına basıldıkça çıkan ses, vokal... hepsi ayrı bir dünyadır işte. This i love...
--spoiler--
so if she's somewhere near me
i hope to god she hears me
there's no one else
could ever make me feel
i'm so alive
i hoped she'd never leave me
please god you must believe me
i've searched the universe
and found myself
within' her eyes
--spoiler--
bu bölümü bitiriyor işte, şarkı değil de ağıt gibi, ağlar gibi. insanın içine de ölesiye oturuyor hani. dua eder gibi eşlik ediyorsunuz şarkıya;

please god you must believe me...
tanımlicak söz bulunamayan güzellikte bi guns n roses klasiği*.
(bkz: this is no ordinary love)*