bugün

entry'ler (1116)

kutup sözlük

dışarıdan bakılınca önüne gelenin açtığı sözlüklerden herhangi biridir. içine dalınca da çıkmak istenmeyen ailedir. ne sinek avlar, ne de arı kovanı gibi kalabalık ve vızıltılıdır. tam tadında bir sözlük.

alem sözlük

hala keşfetmeyenlerin olması şaşırtıcıdır. tüm hızıyla büyüyüp gelişmeye devam ediyor. kafasını dinlemek ve eğlenip dost edinmek isteyenlerin akın akın geldiği sözlük.

alem sözlük

Gelip görülmesi gereken yerlerden. Tadı çok başka; ne inci sözlüğün laubali rahatlığı ne de standart sözlük formatının katılığı var. ''incitmeden, ekşitmeden'' diyorlar yani. içinizden geldiği gibi ve kasılmadan yazabiliyorsunuz.

sigarayı yarıya kadar içip söndürmek

nimetle şaka olmaz şeklinde çemkirilip ensesine bir şaplak atılması gereken insan modeli.

allahsız karı sözlük bul bana lan

(bkz: allahı size emanet ediyorum)*

kirmizi macali kiz

Kanımca dalga geçiyor.

bir kereden fazla seyredilesi filmler

ısrarla; Leon:The Professional.

sözlük yazarlarının itirafları

ne aldığım nefesin bir düzeni var, ne hayatımın, ne uykumun, ne de düşüncelerimin... 10 saniye önce dinlediğim şarkıyı başa aldığımda ilk kez duyuyormuşum gibi geliyor. hadi gitar çalayım diyorum yine 10 saniye önce çaldığım şarkı yabancı geliyor. kafam reset atar gibi bir tuhaf hallerde. keyifle yaptığım bir şeylerin arasına bir film şeridi misali giriyorsun. resmen savaş veriyorum düşüncelerimin arasına karışıp gitme diye. off off!!! yazamıyorum...

sözlük yazarlarının itirafları

sızıp kalana kadar ağlamak, parmaklarım kitlenene kadar pianoyla clocks çalmak, bağırarak yağmur yağana kadar only happy when it rains söylemek ve de sarhoş olmak istiyorum. ve sarhoş olup adını sayıklamak...

bozuk para tamircisi

sol frame'de karşılaştığım gülümseten nick. hoş gelmiş yazar.

dışarıdayken etraftan duyulan yaran diyaloglar

üniversite fuarında aval aval bakınırken duyup ayıldığım bir replik geliyor şimdi;
bir standın önünde standa bakmayı bitirip arkadaşına döner esas kız ve derki:
-yaaağğğ ben bi kızı öpücektim demin ama !?
iç ses bu akıl almaz atılıma der ki:
-noluyo lan!?

tesadüf

çok tatlı bir romantik komedidir. (bkz: serendipity)

ilk maaşla alınan ilk şey

bitmek bilmeyen isteklerim sonucunda, yalama olan hayal.

her sözlükte hesabı olan yazar

her çiçekten bal alan arı misali yazardır.

kapınıza gelip oy isteyen akp liye verilecek tepki

(bkz: bsg) kısa, öz, anlaşılır.

erkeklerin halısaha tutkusuna anlam veremeyen kız

halı saha maçlarına izleyici olarak götürülmesi gereken kızdır. hala anlam veremiyorsa; sözlerin kifayetsiz kaldığı an.

futbol

günümüzde, sporun amacından büyük bir başarıyla saptığın en büyük kanıtıdır. içine karışmamış şey kalmamıştır. siyasi gerginlikler mi ararsınız, rüşvet mi ararsınız ve daha neler neler... ha bir de; bu işler hakeme, oyuncuya, taraftara çamur atmakla olmuyor. sahaya şişe atmakla da olmuyor. hangi takım taraftarı olursa olsun kendi takımını desteklemekten çok çamur atmak için bir mücadele var taraftarların çoğunda... bir takımı ele alarak söyleyemeyiz bunları. türkiye hatta dünya genelinde bir çekememezlik, bir kabullenemeyiş var. kaybeden- kazanan arasında tebrikleşmeler yerine, ana avrat küfürleşmeler... insanı ruhsuzlaştırıyor bu mevzular. ve koca bir kitle bu karmaşaya katılmış, her şeyden bir haber gidiyor garip yollara.
edit: bu demek değildir ki futbol kötüdür; temiz oyun *candır, aşktır.

stada rakı şişesi atmak

bildiğiniz yeni rakı. amaç nedir, anlayabilene aşk olsun.

18 mart 2011 galatasaray fenerbahçe maçı

galatasaray taraftarının desibel rekorunu kırmış olduğu maçtır. seslerine sağlıktır. *
edit: eksileyenin aklını seveyim. ne yani memnun olmadınız diye var olan bir rekoru, rekorlar kitabına yazmasınlar mı ?

ibrahim tatlıses in head shot yemesi

(bkz: go go go)