bugün

Ooff hala neden aksiyon yok, neden zombi yok diye dert yandığımız dizi.

Yeniden yeniden belirtmek gerek, dizi dramdır. işbu gibi bir ortamda insanlar, insan ilişkileri, karakter analizleri, ölümler, kayıplar... Falan fişmekan.

Dram dram draamm.
4. sezon 14. bölümünde lizzie'nin kardeşi mica'yı dönüşünce bizi tanıyorlar diyerek öldürdüğü dizidir.

kız, kardeşini öldürdü lan.
3-5 iq ile yaşam mücadelesi veren karakterleri anlatan dizidir.

yemin ediyorum sezonlardır sikim bokum işlerle uğraşacaklarına çimento ve tuğla fabrikalarını tespit edip aslanlar gibi sur çekselerdi mis gibi derebeyliği kurmuşlardı şimdiye. valla çözüm feodal şehir devletlerinde, geleni de buyur edeceksin ama tarlada falan çalıştıracaksın, öyle herkese silah vermeyeceksin. surların içinde tarım da yaparsın hayvancılık da, bayrak dikip devlet de kurarsın yemin ediyorum.

aslında ben valide o potansiyeli gördüm de adam şizofren çıktı.
muazzam bir sezon finali ile bugün coşturmuştur.
final sahnesi resmen beni benden aldı

--spoiler--

-öğrendiklerinde kendilerini baya aptal hissedecekler.
+neyi öğrendiklerinde ?
-yanlış insanlara çattıklarını.

--spoiler--
Allahını seven akşama kadar spoyler yazmasın, yahu okuyor insan onları istemeden isteyerek. Sezon finali gelmiş dizi. Şuan ağlıyorum biliyor musun.
içinden bir his o herkesin gitmeye çalıştığı yerin-şimdi adını bulamıcam- aslında beklenildiği gibi bi yer olmadığını söylüyordu, ki fragmanı bunu doğrular niteliğe ilk adımdı. ister istemez okunan spoiler da buna mı işaret denmeden geçilmiyor!
--spoiler--

daha öncede çoğu kişinin hissettiği gibi terminus bir yamyam karagahı çıkmıştır. çeşitli ritüellerle insan kestikleri belli olmaktadır. hatta bir sahnede kestikleri insanların parçaları gözükmektedir. dikkatli olan arkadaşlar fark etmişlerdir mutlaka ama ben genede fotografını koyayım.

http://galeri.uludagsozluk.com/g/the-walking-dead/ ----> 36:10-36:16 arasındaki sahne.

--spoiler--
--spoiler--
carl ve michonne'nin öldüğü bir sezon finali izledik. tek kelimeyle efsaneydi.
--spoiler--
Sezon finalini dehşet yapmış dizi. Şimdi işi yoksa 6 ay bekle.
Spoyiler

Sevimli bebeğimiz Juditin butunu direk babası ricke ızgara, mangal servisi yapmaları gerçekten çok iğrençti, hmm nefis dedi hem de, götürdü soluksuz hayvanoğlusu.

Spoyiler
Beklenilenden daha az atraksiyon yaşatan sezon finaliydi

--spoiler--
Michonne'nin körelttiği zombilerin onun yakınlarının olması en can alıcı noktalardan birisiydi.

Carol ve tyreese'yi hersheli gösterdikleri sahnelere koysalardı şimdi izleyenlerin kafasında daha çok merak kalacaktı. Bilmiyorum orada nasıl bir ince mesaj verdiler ama 43 dakikanın 30 dakikası gereksizdi. Rick, carl, daryl, michonne kaçtığı esnada konteynırların içinden "yardım" seslerini duyunca anladım ki bu terminus hiç de çetin bir yer değil.

Etrafta söylenilenlere göre rickin ekibini kurtarması beklenen birkaç karakter-ekip var.

- Tyreese & Carol
- Beth
- Negan
- Morgan

Negan: Rick'in başına gelebilecek en bela karakter diye geçiyor. "Kötü adam neden iyilik yapsın ki" sorunsalına cevap olarak Brian yani vali cevabı verilebilir. Çünkü o da ilk başta iyilik yaptı ama liderlik vasıflarından dolayı roller değişti.

Robert Kirkman'ın yaptığı açıklamada Negan diziye 5. sezonda katılacaktı. Ya Rick'in grubunu bu piskopat abimiz kurtarır yada terminus'un başında bu vardır. Yada ufak bir ihtimalle terminus sonrası rickin karşısına çıkacaktır.

Morgan: Rick'in ilk sezonda karşısına çıkan baba oğul vardı. işte o baba. Bilen bilir 3. sezonda da karşımıza çıkmıştı kendisi.
Beth: Kendisi araba ile gittiğinden kesin olarak emin değiliz doğrusu. Çünkü araba gitti. Hatta daryl peşinden koştu ama beth'in içinde olduğuna dair kesin birşey yoktu. içinde olsa bile terminusta olmama ihtimali de var.
Tyreese & Carol: Nedense sezon finaline giren bir dizide rol almayan çift. Yanlarında bir de rick'in "ölü" sandığı judith de var.

Ama rick'in zulaladığı silahları da unutmamak lazım. O silahları mutlaka kullanır. Dizilerde zulalanan şeylerin telef olduğunu çok az görüyoruz sonuçta.

Bir de şu saçma gelen bölümler Belki hershel ona birşeyler öğretmesinin burada kilitli kalmasında bir etkisi olabilir. Umarım bu bölüm 43 dakika içerisinde saçma sapan geçen 30 dakikanın olduğunu göstermiyordur. Orada ince bir mesaj da olabilir. Yoksa carl'ın dediği "işin gücün sebzelerle uğraşmak" lafına cevap olacak kadar saçma bölüm olamaz. Olmamalı

--spoiler--
güzel sezon finaliydi. özellikle terminus daki sahneleri çok heyecanlıydı. ben beğendim ama üzüntüm de var düşünüyorum bu 6 ay nasıl geçicek diye.
sezon finali beklendiği gibi olmamıştır.
Birden keman sesiyle korkutulmadığımız gerilimin ufakta olsa sürekli olduğu dizidir.Şuan 4.sezon bitmiştir.Tavsiye edilir
Her hafta sezon finali yapan dizi baydiniz amk neyse ki game of başlıyor sikimizde olmayacaktir.
kıyamet koptuktan sonra kimsenin kimseye welcome çekmeyeceğini bizlere göstermiş dizidir.

--spoiler--
sezonun başından beri bir terminus'tur gidiyordu. açıkcası daha kalabalık, iyi bir sistemin işlediği mini bir sosyal dünya bekliyordum. terminus'un tek faydası grubu yedinden toplamak oldu.
--spoiler--

hepsi iyi güzel de, çiftlik, hapisane, ve terminus benzer yapıdaydılar. diziye hareket katmak için washington'da devam edilebilirdi. şehrin bir bölümünü insanların ele geçerdiği ve diğer kısımlarını ele geçirmek için savaştığını görmek daha güzel olurdu sanki. ayrıca dizide alet kullanma açısından bir yetersizlik var. dizide her şey hazır gibi. daha kreatif fikirler bekliyor insan oyunculardan. ama sadece zombilerden kaçma, onları öldürme ve bir arada durma üzerine kurulu gibi olmaya başladı. keşke yiyeceğe ulaşmak biraz daha zor olsa. açlık hissini bizlere yaşatsa...
sezon finali

diğer bölümlere nazaran daha heyecanlıydı o da final diye sanırım. ne kadar eleştirilsede game of thrones bitene kadar kendini aratmayacak dizidir.
Izlenmesi gereken güzel bi dizidir bi yerden sonra sıkar ama.
tek sahnede 4 sezonda verilmek istenen mesajı vermiş dizi.

--spoiler--
rick'in walker gibi adamın oynuna dalması, aslında insanların walkerlardan çok daha kötü şeylere evrilebileceğini sağlam göstermiş. ayrıca belirtmeden geçemeyeceğim. andrea'yı özledim. küfür edecek insan kalmadı la.
--spoiler--
4. sezon her ne kadar kıytırık geçdiği düşünülse de sezon finalinde 5. sezonu bekleyin tadında sezon finali yapan dizi...

aslında kıytırık dediğimiz bölümlerde bize ''insani duygular ne halde?'' durumunu anlattılar.fakat sürekli gerilim ve aksiyona alışkan kitle için kıytırık olarak nitelendirildi tabi...
finalde carl ın diri diri ölmesi çok kötüydü. gerçi diri diri ölmek ne amk ahauha. mişon denen samuray bozması arap atının da ölmesi gerekirdi ama ölmedi. öldürmeyen allah u teala öldürmüyor.

daryl reyizin de nihayet beth i bafilemesi yüreklere şey oldu. su serpti. gerçi buralar sipoyler.
upss bunu baştan yazcaktık pardon.
4. Sezonu merakla bitilen, biz izleyicileri heyecanlandıran sezon finali olmasıyla bir yandan da üzen zombi dizimizdir. Pardon " aylak " diyoruz biz ona.
Dizi Rick'in hastaneye yatması ile başlıyor, yani zombiler dünyayı basıyor. Bence Lost'taki gibi Rick'in hastanede tedaviden uyanmasıyla herşeyin bir rüya olduğu ortaya çıkacak.
şu anda dünyanın en çok izlenen dizisidir kendisi.
--spoiler--

şimdi ben anlamadım carl'ı siktiler mi ?

--spoiler--
güncel Önemli Başlıklar