bugün

Sanirim artik saçma olmayan tarafı kalmamaya başladı.
4. Sezonu indirebileceğimiz bir link var mı?
Lütfen olsun.
tıtanıkcı duvar ustası geldı yıne ya dayı sen gıdıp sıvasana ya.
https://www.youtube.com/watch?v=FGcxBeDuOwI
bu ne amk ya tıger aslında pelus oyuncakmıs lusi tuzlukmus negan da erdal bakkal mıymış?
Hep bir döngü içinde olması.
Aylaklarin kurbanları öldürünce kalpleri duran bu canlıların zombi olunca durmuş kalple nasıl hareket ettikleri çok saçma. Neyle çalışıyor bu vücut. Kalpsiz bunlar.
dizide sadece bir grup ınsanı gostermesı dıger ülkelerde ne oldu bu hastalık nasıl başladı gostermemesı (tamam fear the walkıng dead var ama onu ızlemek zorundamıyız arada gecmıse donsun ogrenelım) ayrıca koskoca amerıkada gıdıp kalabıleceklerı guvenlı yer cıftlık vs yok mu ?
Zombi dizisinde mantik aramak.
Cok mantikliymis evet.
dışarıda milyarlarca zombi varken insanların sürekli birbiri ile mücadele ediyor olmalarıdır. aslında saçma değil böyle bir olay yaşansa tamda böyle olur sanki ama dizide izlerken böyle hissediyorum genede.
ne bekliyordun amk?
Hortlamaları.
zombilerin kafaya çok rahat bıçak saplanabilmesi. hadi diyelim onlar zombi çürüdüler biraz. taze ölen adamın kafaya da çok rahat saplanıyor kodumun bıçakları. kafatası var lan orada.
Sik kadar kasabalarda yüzbinlerce zombinin olması.

Tavşan dışında piyasada pek hayvan olmaması.

ve kızın diziyi bahane edip zırt pırt koreli çocuğu öpmesi.

Çocuk korkudan göz göze gelemez hale geldi, ayıptır günahtır.
insanların zombiye dönüşmesi saçma gelmezken basınç kurallarına takılıyorlar. Vay amk.
yav bu dizideki basınç kurallarıyla normal dünyamızdaki basınç kuralları gerçekten bir değil... ucu yuvarlak sophayla kafatasının delindiği, parmaklarla neşter gibi göğüs kafesinin yarıldığı, dandik dişlerle kemikli etin gövdeden söküldüğü bir dizi bu... gerçekten basınç kuvvetini ayarlamakta sıçmışlar dizi yapımcıları...
alayının bildiğin cenabet olması. olm biri de mi çıkıp demez; "ulan ayağımızı bastığımız yeri kurutuyoruz gidip bi' ağzımıza burnumuza su çekelim"...

diğer taraftan diziyi izleyenler bilir;

her atış head shot değildir ama olmak zorundadır zira başka türlü durmuyorlar.

zombi çocuk vardır, daha dizi başladığında rick zombi çocuk vurmuştur ayrıca spoiler vermek gerekirse **

ısırık olmaması kısmı enteresan ama ölmek yeterli olduğundan ölmek için çok yol var. neresinden ısırıldığını nasıl yaralanıp enfeksiyon kapıp öldüklerini bilemeyiz. zaten herhangi bir şekilde ölmesi yetiyor.
Dizinin çok basit bi olayı olmasi.bu tarz şeyler dizi olur mu ya bi kere filmini çekersin biter.mal mal beyninizi kemiren zombilere vakit harciyosunuz.hiç bir sanat yönü yok.çöplük.
-her atışın headshot olması.

-hiç zombi çocuk olmaması.

-zombilerin neredeyse tamamında ısırık yok. ölmesi için illa ısırılması gerekmiyor ama bir çoğu ısırılarak ölüyor.
Beni en çok düşündüren olay bu zombilerin mutasyon geçirmemesidir.Kaç sezondur var hala aynı ve hantal zombiler var.Resident evile bakın hemene level atlıyorlar keza last of usda da öyle.Yani ne olcak bu zombiler mutasyon geçirip uçmaya başlasa ya da toprağın altını kazıp zırt pırt çıksa? Hem böylece benim gibi diziyi askıya alan izleyicileri geri kazanmış olurlar.
--spoiler--
son bölüm için özellikle; 1 milyon zombiyi peşine takmışsın eyvallah da 1 kilometre arkada kalan ölü senin hangi sesini takip ediyo? orda ince bi sıkıntı oldu sanki he mi
--spoiler--
şakayla karışık bir başlık açtım, ve dedim ki bu tarz film ve dizilerde gerçeküstü bir fenomen alınır ama fenomenin yarattığı kurallara bağlı kalınır ben walking dead'in bu yarattığı zombi fenomeninin kurallarına bağlı kalmadığından kendi seneryosuyla çeliştiğinden bahsettim... bininci kez açıklıyorum bunu ! sözlüğün iq sefilleri teker teker atladı yav hehe zombi dizisinde mantıksızlık aramakta neymiş felan diye saçmaladılar... gerçekten sazansınız ! gerçekten düşünme ve yorumlama gücünüz çok zayıf ! beyniniz dümdüz hiç kıvrım yok... en küçük bir nükteyi, eğlenceyi, tebessümü dahi mahvediyorsunuz herşeyin bokunu çıkartıyorsunuz ! acıyorum bazılarınıza... bu sözlerim sözlükteki bazı tipler için diğer kardeşlerimi saygıyla ayırıyorum onlardan...
gerceksede trollsede komik olmayan baslik. (bkz: zombi dizisinde saçmalık aramak)
ıq dan bahsedene bak hele... senin kafayı taktığın şey mantıklı mı yani? sen hayal ürünü ve adı üstünde masalsı yani " fantastik " yani deli saçması olarak yazılmış bir masalın ( ki masallarda mantık aranmaz ejderhalar devler cüceler gulyabaniler vardır ) mantığından bahsediyorsun.

insanlar sana anlatmaya çalışıyor. bunların amacı para kazanmak. ve yapılan hep aynı şeydir. kurtulması imkansız tuzaklar kurulur ve onlardan kahramanlar kurtarılır. game of thrones in son sezonu kendini bozunca ne yaptılar? bak son iki bölüme birden aksiyon hızlandı.

şimdi senin düşüncenle bakıp bir mantığa oturtamayız bunları. adı üstünde masal dır bu tarz diziler. ha, bana true detective den bahset konuşalım da sen masalı kafaya takarsan buna ancak gülünür. bunlar eğlenceliktir.
Zombi ölü değil enfekte kişiler olması lazım.
arkadaşlar gerçekten zeka seviyesi çok düşük bir ülke burası bu sözlükte bu ülkenin yansıması işte... yazımda ne demişim ben ! zombilerde elbetteki saçma ama bilimkurgu ve korku yapımlarında olağandışı bir fenomen alınır ve onun üzerinden mantıklı şekilde senaryo yazılır demişim dimi... adam hala bana herif zombiye inanmışta kokusunu saçma bulmuş diyor... arkadaşlar iq su 3 haneli rakamlarda olmayanlar lütfen benim başlıklarıma yazı yazmasın benimle dialog kurmasın ya... ciddi öfkeleniyorum artık !