bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  sophia kelimesinden türemiş olan, bilge anlamına gelen sözcük. türkçe versiyonunun safiye olduğu bazılarınca düşünülse de; farklı şeylerdir. safiye saflık, temizlik manasına gelir. karıştırmamak lazımdır.
  2 -1 ... sophie
 2. 2.
  Sözlükte çok cefa çekmiş yazar * . Artık problem çözüldüğüne göre kaliteli entrylerini bekliyoruzdur , ev halkına hörmetlerdir.
  ... allen
 3. 3.
  (bkz: sofinin dünyası)
  1 ... danaid
 4. 4.
  komşu yazardır, inşallah araya s ile başlayan yeni yazar gelmez de komşuluk devam eder. * sözlüge bilgi içerikli tanımlar kazandırmak için ugraşan uuser.
  yes orraayt diyip satırlarıma burada son veriyorum.
  -1 ... sozlugesozlukdiyenyazar
 5. 5.
  genius kisiliktir. elt alanina kendine adamis insandir. chomsky amcasi, rogers dayisi olur. iyi insandir.
  1 ... cooldiver
 6. 6.
  okur-yazar-çizer-gezer, zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklı, şimdinin talebesi olan yazar kişi. kendi kendine çok konuşur, bakırköy taraflarında dolaşmamaya özen gösterir, allah muhafaza.* napsın zavallı pratik yapacak insan olmayınca etrafında böyle yollara sapıyor. kronik çene düşüklüğüne sahip(arada oluyor ama), hiperaktivite de olan, kampüsün çimlerini yolmaya bayılan uuser. sever kendisini.
  1 -1 ... sophie
 7. 7.
  sözlüğün birinci yıl dönümünde iyiki aramızda olan yazar. çok seviyoruz efem.
  ... arude50
 8. 8.
  mesaj yazmış kibarca, yıldönümü kutlamış...cevabını yine mesaj yoluyla verecektim, vazgeçtim, adı sol framede yükselsin istedim. *
  ... kara hilal
 9. 9.
  (bkz: jeux d enfants) *
  ... kopush
 10. 10.
  hain emellerine beni de ortak edip dakikalarca konuştuktan sonra asıl kimliğini açıklayan kacak kelebekin july4th sanıp kükremesine neden olan yazar. ama sonradan kopuşumuz dakikalar aldı . iyi yedik şu anda sindirmekle meşgulüz...* iyi ki varsın...
  1 ... no promise
kapat