bugün

dizinin akıllara zarar saçma taraflarıdır. dizi cidden güzel dizi bende yıllardır takip ediyorum. lakin elbetteki her kurgu gibi bununda saçma tarafları var, şimdi ulan zombilerin var olması zaten saçmalık diyebilirsiniz. ama bu tarz bilim kurgu yada korku film veya dizilerinde hayali bir fenomen yaratılır ama ciddi bir projeyse bu fenomenden sapılmayarak dizinin senaryosu yazılır. e siz zombi gibi hayali bir fenomeni ve buna yol açan var olmayan bir virüs türünden esinlenerek dizi çekiyorsanız bunun gerçeklerine uymanız sizin yapımınızı çok daha ciddi ve saygın bir hale getirir. aklıma gelen bir kaç saçma taraf şu şekilde:
-ölmüş, kalbin kan pompalamadığı çürüyen bir bedendeki kas dokuları giderek çürür, bu zombilerin giderek güçsüzleşmesi, yavaşlaması gerekiyor. halbuki bunların çene kasları birini ısırdımı anında o dokuyu kopartıyor, ellerini yaşayanların vücutlarına geçirdikleride anında bıçak gibi delik deşik edip eti parçalıyorlar sanki satırla vurmuş gibi... zombiden çok alien gibiler...
-bu zombiler yani yürüyen leşler hiç kokmuyor mu ? bakteriler bunların etlerini çürüttükçe doğaya leş kokusunun yayılması lazım... yaşayan insanlar bu kokudan hiç rahatsız olmuyor mu ? burunlarındaki koku hücreleri mi alıştı bu kokuya noldu ? ilk bölümlerde de kokudan rahatsız olan hiç kimse yoktu... 17 ağustos depreminde gölcük, kocaeli, yaloıva gibi yerlerde bulunanlar enkazlardan yükselen leş kokusunun nasıl bir şey olduğunu çok iyi hatırlıycaktır.
-çizgili kas haraketlerinin sinir iletimi olmadan gerçekleştirilmesi imkansızdır. ciddi sinir doku yaralanmaları yaşayan, iç organları dışarı boşalacak seviyede darbe alan bir zombi hala nasıl haraket edebiliyor ?
vs vs vs daha yazılır bir çok saçma taraf...
bonus: bu aq çocukları nasıl her attığını kafasından vuruyor lan kim bunlar aq !
Taytli kiz zombi olmamasi zira chpliler dunyada bol.
Komple kendisi saçma.
(bkz: he he evet cehape zihniyeti)
Ilk bölümdeki zombi kızın bebeğini yerden alması. 6 sezondur zombilerin evrimini bekliyorum bu yüzden bir tane bile böyle sahne gelmedi.
bir tane daha yazarım dizide herkes takır takır ölürken dizinin ana kahramanlarına bir bok olmaması... glenn gene kurtuldu aq o kadar zombiden...
Bu ok atan motorlu avci abi attigi oklari geri cikariyor da hepsini de alamiyor. Ben nerden ok tedarik ediyor onu merak ediyorum.

Ortacag filmlerindeki gibi tahta ok da degil kendi yapsi. Bildigin fabrikasyon ok kullaniyor.
ilk bölümlerde ceset parçalarını üstlerine sürüp onlar gibi koktuktan sonra aralarında rahat rahat dolaşıyorlardı ki yağmur yağdı kelle göründü. ulen bu taktik tuttuydu ne diye vazgeçtiniz geri kalan 5 sezonda yağmur yağmadı, keşfe çıkarken sürünün zombileri üzerinize.
zombilerin olması.
depremde ölen insanlara leş demedim demem ! onlardan ölü bedenlerinin çürümesiyle oluşan kokuya leş kokusu denir öğren bunları dedirten saçma taraflardır...
LAN AL IKI TANE OTOMATIK SILAH, ADAMLAR ZATEN YAVAS AMK. SIKA SIKA GIT. HA ASLI MEVZU INSNALARIN MEDENIYETTEN UZAKLASIP BIRBIRLERINE SARMALARI DERSEN O ZAMAN IKI DUBLE RAKIYLA YORUMLASALIM. SALT ZOMBI DIZI DEGIL O AMK DIZISI.
Carl'ın oturup ders çalışması. ilk sezondaydı sanırsam.
Spoiler içeren başlıktır.
iki otomatik tufek alip sika sika gitmek ancak filmlerde olur. Zaten mermi sikintisi var. Ates edince silah sesini duyan geliyor duyan geliyor.

Hadi mermin var silahlar da hic tutukluk yapmadi. Cok da seri ates ediyorsun ve super nisancisin. Sonunda zombiler seni yer cunku onlar yorulmuyor ama sen insansin.

Sacma buldugum kisim su. Medeniyet bitmis zaten neden yasayasin.
zombi olmasıdır. olum zaten film zombi anlatıyor salak mısın? bu dizi kendi saçma zaten.
ölüler yürüyemez ki amk.

teşekkürler.
Adam zombiye inanmış da ölüler koku yapar aslında felan diye sorguluyor.
ölü bir insan nasıl yürüyecek?

anlamadım ben bu işi.
dizi ulan bu! ciddi ciddi mantık yürütüp düşünmüş herif ya.

buradaki amaç para kazanmak. ve herifler de başarıyor bunu. tüm dünyaya yaptıklarını izlettiriyorlar. aynı şeyler değişik biçimde tekrar eder. kahramanlar tehlikeye atılır ve sonra mucizevi biçimde kurtarılırlar. böyle fantastik dizilerin babası losttur ve görülmüştür ki bir sonuç yok. maksat para kazanmak yani. ama güzeldir izlenir.
arkadaşlar gerçekten zeka seviyesi çok düşük bir ülke burası bu sözlükte bu ülkenin yansıması işte... yazımda ne demişim ben ! zombilerde elbetteki saçma ama bilimkurgu ve korku yapımlarında olağandışı bir fenomen alınır ve onun üzerinden mantıklı şekilde senaryo yazılır demişim dimi... adam hala bana herif zombiye inanmışta kokusunu saçma bulmuş diyor... arkadaşlar iq su 3 haneli rakamlarda olmayanlar lütfen benim başlıklarıma yazı yazmasın benimle dialog kurmasın ya... ciddi öfkeleniyorum artık !
Zombi ölü değil enfekte kişiler olması lazım.
ıq dan bahsedene bak hele... senin kafayı taktığın şey mantıklı mı yani? sen hayal ürünü ve adı üstünde masalsı yani " fantastik " yani deli saçması olarak yazılmış bir masalın ( ki masallarda mantık aranmaz ejderhalar devler cüceler gulyabaniler vardır ) mantığından bahsediyorsun.

insanlar sana anlatmaya çalışıyor. bunların amacı para kazanmak. ve yapılan hep aynı şeydir. kurtulması imkansız tuzaklar kurulur ve onlardan kahramanlar kurtarılır. game of thrones in son sezonu kendini bozunca ne yaptılar? bak son iki bölüme birden aksiyon hızlandı.

şimdi senin düşüncenle bakıp bir mantığa oturtamayız bunları. adı üstünde masal dır bu tarz diziler. ha, bana true detective den bahset konuşalım da sen masalı kafaya takarsan buna ancak gülünür. bunlar eğlenceliktir.
gerceksede trollsede komik olmayan baslik. (bkz: zombi dizisinde saçmalık aramak)
şakayla karışık bir başlık açtım, ve dedim ki bu tarz film ve dizilerde gerçeküstü bir fenomen alınır ama fenomenin yarattığı kurallara bağlı kalınır ben walking dead'in bu yarattığı zombi fenomeninin kurallarına bağlı kalmadığından kendi seneryosuyla çeliştiğinden bahsettim... bininci kez açıklıyorum bunu ! sözlüğün iq sefilleri teker teker atladı yav hehe zombi dizisinde mantıksızlık aramakta neymiş felan diye saçmaladılar... gerçekten sazansınız ! gerçekten düşünme ve yorumlama gücünüz çok zayıf ! beyniniz dümdüz hiç kıvrım yok... en küçük bir nükteyi, eğlenceyi, tebessümü dahi mahvediyorsunuz herşeyin bokunu çıkartıyorsunuz ! acıyorum bazılarınıza... bu sözlerim sözlükteki bazı tipler için diğer kardeşlerimi saygıyla ayırıyorum onlardan...
--spoiler--
son bölüm için özellikle; 1 milyon zombiyi peşine takmışsın eyvallah da 1 kilometre arkada kalan ölü senin hangi sesini takip ediyo? orda ince bi sıkıntı oldu sanki he mi
--spoiler--