bugün

entry'ler (119)

yozgat yarra bandı

sardı.....

itin götüne girilen anlar

replika saatin anlaşıldığı andır ~~swh

quartz

bir saat modelidir. pil ile çalışan saatlere denir.
swiss made olanları daha makbuldür.
(bkz: Jacques Philippe)

seiko

çok sağlam marka lan, alasım var da işte kararsızlık yaşıyorum.

ben azrailim diyerek dolandırdı

olm var mı hala böyle dolandırma metotları ya yıl 2024 uçan arabayla sehayahat edecez

welder

kasıntı saatler benlik değil, genelde quartz ve spor saatler takılırım.
welder'in de saatlerinde bir aksiyon, harekete geçme havası var.
koldayken öyle bir enerji veriyor bünyeye.
şu an sadece 1 adet moody'm var, yılbaşı zammımdan sonra şu meşhur spark'ı kestim gözüme.bakacazzzz.

akşama ne yemek var

mussakkka.

rakının pezevengi şalgam orospusu beyaz peynirdir

tespit başarılıdır. puanım 9

çağla alkan

hamdi alkanın kızıdır.

markete gidiyorum bir şey istiyor musunuz

soda alabilirsin.

fahrettin kocanın suriyeli açıklaması

ne desem gg.

26 ocak 2024 adana saimbeyli depremi

çok geçmiş olsun.

havaların durumu ne olacak

sinir bozucu donuk bir soğuk...

adeta ağustos ortası gibi güneşli ama buz gibi tuhaf havalar. akşam ve gece ortalık buz kesiyor evler ısınmıyor.

nedir bu durum? meteoroloji bilen filan yok mu? el nino mudur ne halttır hala mı devam ediyor?

cidden gıcığıma gitmeye başladı, dışarıda yağmurun tıngırtısına alışmışız. hafiften kar yağmalı arada bir.

adeta çöl havası. ne olacak bilen var mı?

şırnakta katliam planı adım adım işliyor

arkadaş ne şansmış bizdeki ya!

şöyle sakin huzurlu bir memlekette doğmamışız. avustralya, isveç norveç olmadı ücra bir okyanus adasında doğsaymışız ya...

ne biçim memleket lan burası? dincisini çek, pkksını çek, amerikasını çek... yetmedi şimdi de ruslar çıktı başımıza. atın bir atom bombası da kurtulalım yeter yaaa!

ulan yoksa biz dünyanın anasını belliycez artık yeter uğraşmayın bizimle. bu sefer viyananın önü de kesmez alır başımızı gideriz dünyanın öbür ucuna kadar.

13 aralık 2015 rus gemisinden türk teknesine ateş

bir tanesi "sen adamın tehdit oluşturmayan uçağını düşürdün" diye yazmış ya! sana... senin eline... yazan parmaklarına yazıklar olsun...

sen şu gün bunu yazıyorsan zor günde ne yapmazsın!

daha dün ingiltere dışişleri bakanı aynı şeyi dünyaya ilan etti ki;" rus uçakları telsiz çağrılarına cevap vermiyor hava sahalarını ihlal edip tehlike yaratıyorlar, uçağın kime ait olduğunu bilemiyoruz" diye...

be adam, senin sınırını bir uçak geçiyor, ya işid in kaçırdığı bir intihar uçağıysa, ya pkknın suriye ordusundan çaldığı bir uçaksa! antep orada, urfa hatay uçakla birkaç dakika. türkiye uçağı düşürmek zorundaydı.

rusya eylülden beri aynı pisliği yapıyor. aslı budur rusların. özlerine döndüler. onları solcu, halkçı demokratik sanan çoluk çocuk takımını yıllardır uyarıyoruz " rusları yanlış tanıyorsunuz" diye...

f 15 c uçakları incirlikte

bakın bunların aynısını ben de düne kadar düşünüyordum. tüm bu mantıklı düşünceleri tuz buz eden şey türkiyenin rus jetini vurması oldu...

ve sonrasında artık amerikası almanı ingilizi geliyor. yani kimse burada bir çatışma yaşanmıyacağını iddia edemez artık.

hocam hayırdır, merak ettirme bizi. en azından bir tiyo ver.

hayır... petrol desen öyle ırak suudi gibi filan olmadığı kesin, başka bilinen bir özelliği desen yok. 10 sene öncesine kadar kimsenin dönüp bakmadığı bu ülke neredeyse dünyanın sonunu getirecek. tuhaf yani...

6 kasım da amerikadan gelen henüz devriyeye çıkmayan, eğitim uçuşları yapan f15 c uçaklarının suriye sınırında devriyeye çıkması bekleniyor. amerikan devletinin açıklamasına göre "türkiye talep ettiği anda devriyeye çıkmak üzere hazır" bekliyorlar!

benim anlamadığım bu suriyede ne var?

kimi komplo teorisyenlerine göre( ki heriflerle yıllardır alay ediyoruz 3. dünya savaşı çıkmaz diye ) devletlerin bildiği şey küresel ısınma ile ilgili felaketlermiş. ve dünyanın en güvenilir bölgesi de bu suriye civarı olacakmış.

rusya hedef mi

cidden 21. yüzyılın hasta adamı kim? diye sorulsa, dünyada verilecek tek cevap "rusya" olurdu...

bir önceki hasta adam osmanlı yıkılırken dünya değişti. ta bugünlere geldik. kesinlikle bir işler dönüyor. rusya sanırım buna karşı bir hamle yapma durumuna girdi.

buna karşı incirlikte almanyası fransası ingilteresi toplandı.

ne oluyor ya?

rusya hedef mi

rusya bunu farklı görüyor bence, mesele 2000 uçağı olması değil... askeri gücünün sovyetlerden kalma oldukça bakımsız ve geri olduğu da bilinen bir gerçek.

ayrıca rusya gerileme ve duraklama döneminin içindeki bir büyük güç. osmanlının son dönemine oldukça benziyor.

meseleye ; "türkiye bana dünyanın gözü önünde yumruk attı gözümü morarttı!" şeklinde bakıyor. ve türkiyeyi mutlaka bir bahane bulup vuracak.

ortalık toz duman olacak gibi...