bugün

garip yaratıklardan oluşan ve bu ailenin maceralarını anlatan uzun zaman önce izlediğimiz ilginç ve komik çizgi dizi.. 1993 te filmi de çekilmiş olan bu çizgi dizide karakterler cok ilginçtir.. Hoş birde muziği olucaktı bu dizinin..

gomez:baba
morticia:anne
wednesday: kız
pugsley:erkek çocuk
fester:kel kafalı amca
thing:el ( sadece 5 parmaktan oluşan evin içinde gezinen bir el )
lurch:yardımcı
granny:babaanne
"oğlum gene komşuyu dişlemişin" tarzı muhabbetleri ile yaran dizi.
süper bi şeydi. dizisi vardı, çizgi filmi vardı... sonra amiga 500'de oyunu vardı. hastasıydım.
http://www.youtube.com/watch?v=xL_9zdu4iVw
(bkz: christina ricci)
dizisini hayal mayal hatırladığım, 1991 de çekilen filmi süper olan, üstüne birde the addams family values diye 1993 de bir yenisi çekilen film. morticia nın hastasıyız.
seyretmek için sabahın köründe kalktığım çizgi filmdi. artık yok heralde. hiç bir yerde göremiyorum.*** *
catlaklar ailesi; 1991 senesinde cekilen filmi de, veletlik zamanimda bir o kadar korkutmus, christopher lloyd ile de bir o kadar guldurmustur, ailenin babasini rahmetli raul julia oynamistir. filmde, bir de christopher lloyd un canlandirdigi "uncle fester" e dadanan, sarisin tas gibi bir hatun vardi, of ki of... cizgi filmi de guzeldir, 1993 yilinda yine bir devam filmi de cekilmistir, 94 yilinda da raul julia goctu gitti zaten. filmler yetim kaldi.
90'larda çocuk olmanın gerekliliklerinden biriydi.
"şimdilerin karanfil sokak (ankara) tiplerinin muthiş bir şekilde toparlanıp inanılmaz bir eglenceye dönüştürülmüş hali" tanımlamasını yapmaktan kendimi alamadığım çocukluğuma renk katmış "beter böcek"ten sonra en unutulmaz bulduğum film.
iyiki 90larda çocuktum dememe neden olan dizi ve film. keşke onlarla yaşasam diye hayallerimde ayrı yeri vardır.
büyük ihtimalle sözlüğün en küçük yazarı* olmama rağmen, benim bile hatırladığım dizi. bir ara fox kids'de verilirdi. bu "thing" iyiydi. wednesday ve morticia'ya da laf yok.
birkaç hafta önce d-smartın sinema kanallarından birinde rastladığım tuhaf ama komik film.
görsel
fox tv varken orada oynayan eğlenceli dizi.
çok uzun zaman önce izlemiş olduğum çizgi dizi.
yapmıyorlar artık bunun gibilerini.
morticia'nın yerine geçmek istediğim dizi *
çocukluk efsanelerimizden. şaheserdir.
kıymığı en çok acıtan tabutu seçen ailedir.
her duyduğumda iç geçirmeme sebep olan, bir zamanlar her gün tekrar tekrar izlediğim diziydi. şeye* hayrandım, hala da severim ya. çok komik lan insan hiç şey diye isim takar mı? ama onlar insan değildi, onlar adams ailesiydi.* *
evin babaannesinin masaların üzerinde bir karış toz biriktirme tutkusunun olduğu, kuzen it'e ayrıca bayıldığım, hala olsa izleyebileceğim dizidir.
karakter isimleriyle bile kopartan ailedir.

kızın ismi wednesday friday.
bir de evin ergenliğe beş kala durumundaki oğlan çocuğu için ilk düşünülen isim de pubert'mış. puberty olması için bir harfi kaldı gibilerinden. sonra çok bariz olur diye vazgeçilmiş.
absürd komedinin babası sayılır. 1938deki karikatürden 1960larda ve sonrasında dizisine çizgi filmine sonra sinema filme tekrar tekrar dönüştürülmüş çekilmiştir.
o yıllarda böyle bir dizinin çekilmiş ve tutmuş olması bence harikadır, korku öğeleri barındırsada tamamen sevgi temalıdır ve komiktirde.

1. bölümü:
http://alkislarlayasiyoru...addams-family-1964-1bolum
bunun ateri oyununu bilirim ben. karakutuda yoktu. ateri çıkınca da elimizde kalan tek oyunlu kasetlerdendi...
çocukluğumun cult komedi dizisi. filmi de çekilmiştir.
morticia ile gomez in aşkına hayran olduğum dizi. mezarlıkta aşk tazeliyorlardı. *
güncel Önemli Başlıklar