ikincisini oynuyorum ben bunun şimdi.. öyle bi bakiim dedim tekrar.
bi kız yarattım taş gibi ayıptır söylemesi. en büyük ideali de önüne gelenle yatmak kızın. öyle bi seçenek var abi. inanmazsın.

kız oynaşıyor koklaşıyor yatıyor kalkıyor mahallede kim varsa. ve yattığı her adam da istisnasız olarak kapıya bir adet çiçek ve beraberinde bir hediye bırakıyor. bazılarının değeri 2000 simelon. bazisi 6000. bazısı 10000.

resmen geçimini yatarak sağlıyor kız. işi de bıraktırdım. ne gerek var abi zaten.. hem vakit kalmıyor ki işe.
cidden ben hayatımda böyle gerçekçi oyun görmedim. helal olsun.
--spoiler--
kadın öldü
azrail geldi
bebek büyüdü
kadının ruhu çıktı
ya adam yalnız kaldı
öf evlendirelim şu postacıyla bari.
--spoiler--

an itibari ile the sims oynayan 9 yaşındaki kardeşimden duyduklarım.
bir yerden sonra kavuşamadığınız komşu kızıyla aile yaşantısı kurmaktan mimari dehanızı ortaya çıkaran ev tasarlama işine dönen oyun. baktınız çok eğleniyorsunuz, belki mimar olmayı düşünürsünüz?*
ilk zamanlarında bir arkadaşım hediyue etmişti. ben tomb raider, kagero, resident evil falan oynardım o dönemlerde.. aldık kurduk.. adamın biri var evinde yaşıyo falan, yukarı çıkıyo aşağıya iniyor, kız tavlamaya çalışıyo onu öpmeye çalışıyor!!

ulan dedm " napıyosun? çık dışarı bir kızla kesiş 2-3 gün, muhabbete gir bir şekilde yakınlaş onu öpmeye çalış" hissetmeyeceğim bir duyguyu yaşamak için çabala, çabala! sanal bi lavuğun hayatını yasayacağıma kendi hayatımı yaşarım..

sonraki versyonlarını bilmiyorum. hatta bu ilk oyunda nasıl öpüşüldüğünü de bilmiyorum ama oynamam oynayandan da haz etmem!
bir süre sonra üreme bazlı sürdürülen oyun. Sıkıyor malum sürekli aynı şeyleri yapmak, ve en son versiyonunda ilgilenmediğiniz evlerde de zaman, sizin yönetiminiz olmaksızın devam ediyor. Tuhaf isimli çocuklar peydahlıyorlar yaşlanıyorlar falan. en son oynamaktan vazgeçtiğimde 11 çocuğum, 35 torunum vardı. " Ne yapıyorum tanrım ben? " diye haykırarak oyunu sildim, oblivion yükledim. siz de yapın.
en güzel yanı insanların kafalarında çıkan duygu işaretleridir. keşke gerçek hayatta da çıksa da insanlar bizden hoşlanıyor mu nefret mi ediyor bilebilsek.
(bkz: the sims 3) ev yapımı için oynadığım oyundur. gerçekten şatolar, villalar, apartmanlar yapıp dilediğiniz gibi döşeyebilirsiniz. oyunun simulasyon kısmına pek fazla takılmaya gerek yok. gerçi simulasyon kısmıda zevklidir ama bodrumdan tut çatının paratonerine kadar bir ev yapmak gerçekten güzel. hani oturup ulan çok param olursa aha böyle bir ev yapacağım dedirten cinsten hayaller kurmadım değil... simulasyon kısmında ise arkadaşları akrabaları yaratıp makara yapmakta mümkün*.
bilgisayar oyunları tarihinde dişi cinsin en çok iştirakine sahip olan oyunlardan bir tanesidir.
biri sizi aradığında telefon yaklaşık beş saat aralıksız çalabiliyor. öyle de sofistike bir oyun.

bir de eğer eve uşak tutarsanız, hırsız kıyafetini gördüğü andan itibaren polisi arıyor. hani adam normalde hırsız ama sizin arkadaşınızsa ve sadece ziyarete gelmişse (hırsızdan da arkadaş mı olurmuş deme oluyor) (oluyor bi de adam paso hırsız kıyafetiyle dolaşıyor allah ın gerizekalısı) bile uşağınızı polisi aramaktan men edemiyorsunuz. sonra polis geliyor vay efendim madem vukuat yok ne diye çağırıyosun beni bilmem ne... işin yoksa 500 simelon öde.. kavga kıyamet..

hayat.
üç çocuklu bir aile olmanın oldukça zor olduğu oyun. o değil, eve sığamadık apartman gibi olacak yakında. ek kat çıkıp duruyorum.
2. versiyonunu 2 gun sonra bilgisayarima kurup 2 ay soluksuz kendimi kaptiracagim sanal evcilik oyunu.
genci abazanlaştırmanın temel taşlarından biri.

(bkz: abi onun sansürsüz yaması varmış)
complete edition'ı oynaması çok zevkli olan oyun. sims 2 ve sims 3 ile çok bozduğu kanaatindeyim.
Harry Potter'ın oyun haklarını alıp Hogwarts, daha doğrusu büyücülük dünyasında geçen bir oyun tasarlasalar. Bu dünyada o oyuna para verip almayacak tek bir HP hayranı olmaz.

Body Sculptor adlı aleti bir dünya para verip almaya değmeyen oyundur, yine de sims 2'den sonra oynaması çok keyiflidir.
ctrl+shift+c yapınca, motherlode yazınca ve bu işlemi defalarca yapınca hiç de sıkıcı olmayan bir oyundur. Karı koca yap, kız yan komşusuyla falan aldatsın adamı, adam bunları bassın. Pembe dizi falan yap gayet güzel yani.
90 yıllar çocuk kuşağının kızlı erkekli vazgeçilmez oyunu olarak nam salmıştır. Küçükken o kadar uğraşmıştım ki yükleyebilmek için. Yüklenmeyince eve gelir mızmızlanırdım neden olmadı diye. Tabi şimdi öğrendik meğer crack dosyası falanla uğraşmak lazımmış yine olsa yine yükleyemem herhalde.
uğruna torrent öğrenilen oyun.
Cep telefon versiyonu hayli eğlenceli olan oyun tavsiye edilir.
insana mimarlık duygusu aşılayan oyundur.
--spoiler--

- player1 yemek yemenizi istiyor.
+ player1 mı puhahahaha sen player1'a mı inanıyorsun. hani nerde???

--spoiler--
playstation'da oynanan harika ötesi bir oyundur .
ilk başta gecekondu gibi ev yapıyorsunuz.Bir tuvalet bir de genel oda. Odanın bir köşesinde mutfak, bir köşesinde salon ve tv bir köşesinde de yataklar bulunuyor. Koltuklar ve mutfak eşyalar gariban falan. Para kazanıp terfi aldıkça evin dışını boyamaya, yeni odalar yapmayı ve eşyaları yenilemeye başlıyorsunuz. Sonra o gecekondu balkonlu, havuzlu malikaneye dönüştürüyorsunuz. 10 yol sonra bile zevkle oynanır.
küçükken delilerce oynadığım bir oyundur, anneme keşke o bilgisayarı sana almasaydım dedittiren bir oyundur ama hakkınıda vermek lazım bu oyunun.
herkesin çok beğendiği oyundur.
günlerdir yüklemeye çalışıyorum fakat başaramıyorum, bir yardım!
4. Serisini merakla bekledigim oyundur. En sevdigim serisi the sims 2 dir.