1. 1.
  filmde sadece bir sahnede oynayan ve hiç konuşmayan sadece görünen kadını saymazsak 4 kişi ile çekilmiş film. filmin geri kalanında 4 kişiden başka hiç kimse görünmez. çok sessiz, sakin, duru olan filmin sonunda insan biraz hüzünlenip, çalının duduk ile efkarlanabiliyor. cannes film festivalinde ödül almıştır. filmin çekildiği bölge gerçekten doğa olarak mükemmeldir.
  1 ... istanbul icin efkar vakti
 2. 2.
  rus filmi. bir babamın 12 yılın ardından evine geri dönüşünü, iki kardeşten büyük olanının babasına sempati duymasını, küçüğün ise daha farklı bir yol çizmesini konu alan güzel film.
  (bkz: ivan dobronravov)
  (bkz: vladmir garin)
  yönetmeni için:
  (bkz: andrei zvyagintsev)
  ... wtasyh
 3. 3.
  Dönüş, ağır ilerleyen temposuyla iki çocuğun gözünden babalarını algılayışlarını işleyen bir dram. O iki çocukla birlikte biz de o yaştaymışcasına babaya bakıyoruz ve hep birlikte olayların sona doğru akışına şahit oluyoruz. Ebeveynlerin sert tavırları ve iletişimdeki hatalarının nelere mal olabileceğini ve çocukların hassas dünyalarını ne şekilde etkileyebileceğini gösteren güzel bir film yapmış Andrei Zvyagintsev. Özellikle de küçük kardeşi oynayan Ivan Dobronravov'un performansı oldukça iyi...
  2 ... november76
 4. 4.
  taraf tutmak konusunda insanı ikilemde ve sonunda cevabı yine seyirciye bırakması nedeniyle özgün bir konsepti olduğu söylenebilir. ayrıca görüntülerin netliği ve kalitesi için hiçbir fedakarlıktan kaçınılmadığı çok açık. nuri bilge ceylanvari bir hava olduğunu söylemek mümkün. ancak üzücü olansa, daha filmin galasına bile katılamadan ölen büyük çocuk, filme karşı sempatimi bir kat daha arttırdı. keşke sen ölmeseydin de bu film hiç ödül falan almasaydı be. yazık olmuş gencecik, umut vaadeden bir oyuncuya. rus sineması mihenk taşı olabilecek yüzlerinden birini kaybetmiştir kanımca.
  -1 ... jacky joner
 5. 5.
  çok izlemek istediğim, tv8 de 10.01.2008 itibariyle yayımlanacağını duyduğumda sevinçten havaya uçtuğum Andrei Zvyagintsev filmi.
  indirip izleyemez miydim, izlerdim ama televizyondan izlemek başka, bende lcd falan yok o bakımdan.

  izleyemedim.
  yok elektrikler kesilmedi. bizim bir akrabanın matematik sınavı olur ya ertesi gün, ailenin zeki kızına haber salınır, o anda hayallerim yıkıldı. çok kızmıştım, ama dönüş (bkz: the return) yoktu! *
  2 ... yarteles
 6. 6.
  çocuk oyunculardan birinin çekimlerin yapıldığı gölde boğulduğu film.
  1 ... sex files
 7. 7.
  (bkz: vozvrashcheniye)
  ... endless
 8. 8.
  1985'te çıkan bathory'nin 2. albümü. albümün ismi tam olarak "The Return..."'dür.

  albümdeki parçalar ise şöyle:

  Revelation Of Doom
  Total Destruction
  Born For Burning
  The Wind Of Mayhem
  Bestial Lust
  Possessed
  The Rite Of Darkness
  The Reap Of Evil
  Son Of The Damned
  Sadist
  The Return Of Darkness And
  ... dolayli zarf tumleci
 9. 9.
  an itibariyle kanaltürk'te yayınlanmakta olduğunu görüp dumur olduğum, ve buraya yazamadan edemediğim filmötesi.. evet.

  (bkz: vozvrashcheniye)
  ... endless
 10. 10.
  Andrei Zvyagintsev`in ilk filmi olan the return, ilk filmi olmasina ragmen katildigi cesitli festivallerden 29 odul aldi. atmosfer yaratiminda ne kadar usta oldugunu bize daha ilk filminden kanitlamistir.
  ... bilememko