bugün

ruh hastası bir senaryo'ya sahip bir film. tek mekanda geçiyor genelde.
gerilimin hiç olmadığı bir filmdir.
fikri biraz ilginç olan ama filmin kendisinin çok da kaliteli olmadığı bir yapım. herkes bir geceliğine istediğini öldürebiliyor. amerikayı daha mükemmel yaptığını düşünüyorlar. ya hiç suç olmadığı için canları sıkılmış ya da bu gece sebebiyle suç kalmamış. ve bu ölümlerin
film klişe dolu. yok aniden karşımıza yüksek sesle çıkan kişiler, yok ailenin geek oğlu, kızı..! zenci arkadaşı içeri alıp bulunduğu döneme aykırı davranan çocuk kendisini sevdirse de kendisi kız mı erkek mi bir türlü karar veremedim ama yaptığını takdir ettim.
özetle izle sil filmlerden. kaliteli olmasa da sıkmıyor. puanım 10 üzerinden 9.8
Farklı ve çekici konusu olan fakat işlenişi bakımından çokta farklı diyebileceğimiz bir film değil.Aslında dediğim gibi filmin konusu gerçekten ilginç "bir gün boyunca bütün suçlar serbest" fakat bu konu maskeli bir grup psikopatın masum bir aileyi istismar etmesi gibi sıradan bir olaya dönüşünce film konusuna rağmen ister istemez insana çok farklı gözükmüyor.Film baştan sona sürükleyici her an seyirciyi tetikte tutan genel olarak heyecanlı bir gerilim filmi fakat sakın filmi korkmak için izlemeyin çünkü saf bir korku filmi değil,gerilim-macera filmi denilebilir.Filmdeki psikopat maskeli karakterler aslında fazla derine inilmemesine rağmen özellikle baş psikopat rolündeki adam vs. iyi olmuş kızların eğlenerek koşuşturmaları falan gayet iyi hoş detaylar ve sinir bozucu bile denilebilir.Filmin sonlarına doğru aslında şaşırtmak istenmiş ama ben hemen hemen olayı çözdüm fakat belki sizi şaşırtabilir ki bence iyi bir son olmuş.Son olarak film vasatı kesinlikle aşan fakat illa izlenilmesine gerek olmayan bir film kategorisinde,sinemada izlenecek kadar kaliteli değil bana kalırsa fakat evde izlenildiği taktirde gayet keyifli,heyecanlı ve nerdeyse bir an bile sıkılmadan zamanınızı geçirebilirsiniz.

6.5/10
konusu bakımından izlenebilir, fena olmayan bir tek mekan filmi. James DeMonaco kardeşimiz yazma kısmında iyi olsa da yönetme kısmında pek becerememiş sanki. yine de 3 milyon dolar bütçeyle 64 milyon doları aşan bir gelir elde etmiş filmdir. ikincisi de yoldaymış.
--spoiler--
komşular anne ve çocuklarını doğramaya başlayacakken bir holıvud büyüsü gerçekleşir ve son anda kurtulurlar. bu arada sahne gerçekten zihinlere kazınıyor.
şimdi benim lafım o hümanist bozuntusu senaristlere.
zenci , "your call" dediğinde , "bu gece daha fazla insan ölmeyecek" dedirtmeyi nasıl da başarmışlar anneye.
halbuki izleyici olarak şunu duymak isterdirdik; bak yeniden çekiyorum sahneyi,
zenci tam doğranacakken anneyi ve çocukları kurtarır. komşulardan birini öldürür ve kalanları öldürmeden önce anneye döner;
zenci: senin kararın
anne : hayır, onları öldürmeni istemiyorum, saat 7 ye 5 kala (kan kaybından ölmelerini engellemek için) hepsinin 2 kolunu da kesicem ve o şekilde yaşamalarına izin vericem.

uuuu beybi, bak final bu şekilde olsaydı zevkten kudururdum.,

hadi kaçtım ben

--spoiler--
Evin otuzbirci ergen oğlanı yüzünden evin babasının gereksiz yere öldüğü filmdir.
senaristinin psikopat olduğunu düşündüren filmdir. bu konu iyi bir yönetmenin elinde şahane bir filme dönüşebilirdi. hoş bu hali de çok çok kötü değil ama bazı yerlerde saçmalamışlar dedirtiyor. otel adlı filmde de aynı hissi yaşamıştım bu amk zenginleri sırf zevk için gerçekten adam öldürüyorlar mıdır acaba diye bu filmde de yine gözümün önünde aynı sahneler canlandı.

--spoiler--

2.filmde kurbanlarımızın o zenginlerin huzuruna çıkarılış anı ve o zengin piçlerin sanki sanat eseri incelermiş gibi alkışlamaları nasıl asap bozuyor nasıl kudurtuyor insanı, hele ki müzayede sunucusu gibi kurbanları açık arttırmaya sunması sinirden delirtiyor, o kadını sonlara doğru yakalıyor ve yüzümü unutma diyor esas oğlumuz keşke ağzını burnunu kıraydı dedim izlerken.
--spoiler--
Bir yazarın tavsiyesi sonucunda izlediğim film.
Konu orijinal ancak senaryo kötü.

Filmin Özeti bir cümleyle budur. (#22537555)
sinemada izlediğim filmdir.

konusu muazzam.

istediğiniz kişiyi öldürebileceğiniz ve hiç ceza almayacağınız bir gece düşünün. tüm hırslarınızı ve öfkenizi yok edebileceğiniz bir gece.

hayal edin bunu. arınma gecesinde sizi öldürmek için gelen ve kapıyı kırmaya çalışan komşunuzu düşünün.

dehşet verici.
Bir otoket command..
iç-dış temizler..
Bir konu en fazla bu kadar heba edilebilirdi diye düşünüyorum. Konusunu ilk duyduğumda çok heyecanlanmıştım ama filmin bu kadar klişelerle ve mantıksız kararlarla dolu olacağını tahmin etmemiştim. Zaten hatayı en başta bir gerilim filmi olarak çekmeye çalışmalarıyla yapmışlar bu konunun hakkı sağlam bir aksiyon veya güçlü-güçsüz savaşı olmalıydı. Genel olarak beğenmedim ama Ethan Hawke ve psikopatların lideri olan adamın oyunculukları yadsınamaz.
ikincisine tam anlamıyla bayıldığım film. Sağlam bir senaryosu var ve bu senaryo ikincisinde beyazperdeye çok iyi taşınmış. Birincisinde konunun heba edildiğine katılıyorum. ikincisi ilkinden çok daha etkileyici, şiddetle tavsiye ediyorum.
ellerinde imkan olsa insanların ne hale gelebilecekleri ile ilgili mükemmel bir konuya sahip olan ancak sunumu başarısız film.

çok basit ve klişe dolu senaryosu, geniş ve fantastik suç yelpazesine sahipken sadece cinayete yer verilmesi gibi özellikleri filmi batırmış.

yinede insanların içerisindeki şiddet eğilimini, "birilerinin yasaklar yok, sokağa!"* dediğinde neler olabileceğini konu olarak yansıtmış. anarchy'e biraz daha iyi şeklinde yapılan yorumlardan dolayı onuda izlemeyi düşünüyorum yakın zamanda.
film konu olarak ilginç ama senaryo olarak çok basit. ne olacağıni çok rahat tahmin edebiliyorsunuz. ama yine de izlemesi akıcı bir film.
Serinin üç filmini de izledim. Puanlayacak olursam ilki 10 uzerinden 4, ikincisi 6 ve üçüncüsü 10 puan alir. Birinci film ucuncunun yaninda tam bir fiyasko oluyor. Izlenmeli bu seri kesinlikle.
donald trump ve kim jong un break dans kapışması çok iyi olmuş

hopsin-the purge
https://www.youtube.com/w...ZhVU&feature=youtu.be
4. film de yoldaymış. ayrıca syfy dizisini de yapıyor.
election year izleyiniz. komik amkahahah
gayet güzel bir dizi.. filmi kadar olmasa da, gayet başarılı bir dizi.. gerilimi iyi.. sıkmadan kendini izletiyor.
tv serisi efsanedir. dizi, film gibi sadece vur, kaç, çatış dan ibaret değil. gerilim-drama-romantizim-aksiyon her şey var. mutlaka izleyin derim.

edit: mk penelope si.
Dizisini izledim.

Şimdi ise film serisine başladım.

Hadi bakem.

Edit: keşke böyle bir şey ülkemizde olsaydı. Güzel temizlik olurdu.
görsel

Bekliyoruz ...
filmi ilk duyduğumda çok ilgi çekici olduğunu düşünmüştüm. bir geceliğine her suç serbest. herkes istediğini yapıyor. ben bu yüzden sokakların kan gölüne çevrileceğini zannettim ama bu film tek mekan olan bir saray yavrusunun içinde geçiyor.

ama gerilimi hissettirdi mi hissettirdi o yüzden sevdim. zaten çok uzun değil farazi bir buçuk saat. bu filmden sonra serinin diğer filmlerine şans vermeyi düşünüyorum. ne de olsa sonrakilere de tek mekanda değil de bu sefer sokaklarda yapılır diye düşünüyorum. umarım yanılmam.
Insanoğlunun özünde ne kadar kötü olduğunu birbirlerinin yüzlerine gülen insanların hukuk kurallarının var olmadığı bir dünyada çiğ çiğ birbirlerini yiyeceklerini gösteren muhteşem filmdir.