bugün

the purge

Farklı ve çekici konusu olan fakat işlenişi bakımından çokta farklı diyebileceğimiz bir film değil.Aslında dediğim gibi filmin konusu gerçekten ilginç "bir gün boyunca bütün suçlar serbest" fakat bu konu maskeli bir grup psikopatın masum bir aileyi istismar etmesi gibi sıradan bir olaya dönüşünce film konusuna rağmen ister istemez insana çok farklı gözükmüyor.Film baştan sona sürükleyici her an seyirciyi tetikte tutan genel olarak heyecanlı bir gerilim filmi fakat sakın filmi korkmak için izlemeyin çünkü saf bir korku filmi değil,gerilim-macera filmi denilebilir.Filmdeki psikopat maskeli karakterler aslında fazla derine inilmemesine rağmen özellikle baş psikopat rolündeki adam vs. iyi olmuş kızların eğlenerek koşuşturmaları falan gayet iyi hoş detaylar ve sinir bozucu bile denilebilir.Filmin sonlarına doğru aslında şaşırtmak istenmiş ama ben hemen hemen olayı çözdüm fakat belki sizi şaşırtabilir ki bence iyi bir son olmuş.Son olarak film vasatı kesinlikle aşan fakat illa izlenilmesine gerek olmayan bir film kategorisinde,sinemada izlenecek kadar kaliteli değil bana kalırsa fakat evde izlenildiği taktirde gayet keyifli,heyecanlı ve nerdeyse bir an bile sıkılmadan zamanınızı geçirebilirsiniz.

6.5/10
güncel Önemli Başlıklar