1. 1.
    cnbc-e'de reklamları dönen ve yakın zamanda yayınlamaya başlayacağı, heyecanla beklediğimiz dizi..

http://www.22dakika.org/y...e-pacific-in-fotograflari
    2 ... fatal
  2. 2.
    tom hanks ve steven spielberg'in band of brothers'tan sonra prodüktör olarak tekrar bir araya geldikleri yeni dizi projesi.200 milyon dolarlık bütçesiyle tüm zamanların en büyük prodüksiyonlu tv dizisi olup HBO tarafından 14 mart 2010 tarinde yayınlayacağı 10 bölumluk mini dizidir.Ükemizde Cnbce tarafından nisan ayından itibaren yayınlanacaktır.*
    https://video.uludagsozluk.com/v/the-pacific-14084/

... hain evlat okkes
  3. 3.
    kendisi belirli ortamlara düşmüştür.en kısa zamanda izleyip değerlendirilmeli bu çok dehşet gözüken mini-dizi.bir de savaş sahneleri sanırım efsane olacak yine..
    ... robertdowneyjr
  4. 4.
    band of brothers'ın pasifiklerde geçeni. izlemeden olmaz.
    ... dis kapinin ic mandali
  5. 5.
    2. Dünya Savaş'ında Pasifik'te 3 Amerikalı askerin başından geçen olayları anlatan 10 bölümlük bir minidizi.
    1 ... mic har
  6. 6.
    yine 10 bölüm yine tom hanks yine steven spielberg yine savaş...
    söze dekupaj bilgisinden başlamak istiyorum; oha oha oha! sinema okuyan öğrencinin birine sorsak çıkarır mı hemen; peh!
    ya o değil de gençler, diziye başlarken içimde bir korku vardı o da daha önce yapılan band of brothers'ın süksesinden yararlanılmasıydı. yani, nostalji tüccarlığı.
    açıkçası o korku, dizinin 2. bölümüne geçmiş olmama rağmen devam ediyor. üstelik ilk bölümü hakkında duyduklarınızdan okuduklarınızdan oluşan beklentileri karşılamamakla beraber kısa bir savaş sahnesi ya da Saving Private Ryan'ı izlemememiş veyahut bu ekoldeki savaş filmlerini izlememiş biriyseniz ilk bölümü hakkında yapacağınız yorum, "biraz sıktı ama savaş sahneleri güzeldi" olacak. bu iyi mi peki? bence değil. ama yine de herkesin kendine göre bir görüşü vardır ve salt insanlığı buna saygı duyma sebebidir.

bir şey daha söyleyeyim, ilk iki bölüm itibariyle en dizilerden değil ama ilkine çok benzer özelliklere sahip. bu yüzden sanki ellerinde fazla senaryo vardı; bari göbek yapmayalım da film yapalım dediler de bu dizileri çekmişler gibi geliyor bana.
    Amma bu kadar eleştirmemin yanında şunu eklemeden olmaz, türk televizyonlarında türk yapımcılar yönetmenler bu kötünün iyisi dediğimiz serinin 10'da 1'ini çekemez.
    1 ... camel
  7. 7.
    fragmanını ilk izlediğim zaman sonunda 'sinemalarda' yazmasını bekliyordum çünkü adeta bir sinema filmi havası vardı.
    1 ... zugo
  8. 8.
    netten okuduğum kadarıyla bu diziye harcanan para ile 100 kusur film çekilebiliyomuş, ayrıca o kadar uzun sürmeyecekmiş 10 bölüm diye okudum ben. ilgi çekici, merakla bekliyoruz.
    1 ... pislick
  9. 9.
    sadece steven spielberg ve tom hanks isminin geçmesinden dolayı bile izlenmesini gerektiğini düşündüğüm dizidir. sonuçda ikisininde yaptıkları işler ortada birde harcanan parayı duyunca kötü olmasının imkansıza yakın olduğunu düşündürüyor. *
    ... ninja tosbaga
  10. 10.
    daha önce battlefield 1942'de oynadığım iwo jima, guadalcanal gibi pasifik adalarında geçen bölümlerin filmimsi dizi versiyonu. yapımcıları arasında tom hanks ve steven spielberg, dizi müziklerinin sahibi hans zimmer olunca ve de cnbc-e'de dönen etkileyici bir reklamı gördükten sonra izlemeden edemezdim. ki izledikten sonra da "izlemeden edilmeyecek diziler" listesinde yer alacağına kanaat getirdim.

dizi bir anlamda abd'nin -şanlı- tarihini önümüze sunup bir nevi kendilerinin neden şu an dünyayı yönetmekte olduklarını anlatıyor olsa da ikinci dünya savaşı'yla ilgili ufkumuzu açmamıza yardımcı olacak bir yapım.
    ... spectrum