1. 1.
  bir aralar ülkemizde trt 1 de gösterilmiş 2.ci dünya savaşında amerikan bi hava indirme bölügünün başından geçen olayların anlatıldıgı ve tom hanks in yönettigi ülkemizde ''kardeşler takımı'' adında gösterilmiş sanırım 22 bölümlük güzel dizi.
  2 -4 ... pink floyd
 2. 2.
  bahsi geçen dizi 10 bölümlüktür. HBO yapımıdır. en büyük bütçeli 2. dizidir.*
  3 ... goliath
 3. 3.
  doğrusu (bkz: band of brothers)
  kaynak: http://www.imdb.com/title/tt0185906/ *
  1 -1 ... goliath
 4. 4.
  hiç başından kalkmadan 10 bölümünüde izleyebileceğiniz sürükleyici ve bağlayıcı olağanüstü dizidir.en etkileyici kısmıda dizideki kahramanların bölüm başında gerçek hallerinin gösterilmesidir.
  3 -1 ... pnar
 5. 5.
  ayrıca belgesel niteliğinde bir ek bölümü de bulunmaktadır.yani 11. bölüm.
  1 ... crazyever
 6. 6.
  dvd si bile bir oturuşta izlenecek kadar iyi , normandiya çıkarması bölümü (bkz: day of days) carentan işgali (bkz: carentan) ve kesişen yollar (bkz: cross roads) başlı başına bir sinema vizyonu şeklinde çekilmiş mükemmel bir kurgu ve efekt sahibi 101. hava indirme askerlerinin savaşından bir kesit sunan dizi. özellikle yaşayan askerlerle olan sohbet bölümleri bir harika son bölümün vurucu gücü çok yüksek tek bir şekilde özetlemek gerekirse savaşın vahşetliğini askerlerin kardeşliğini zorlukları ve o yılların çetin koşullarını gerçekçi bir biçimde vurgulayan steven spielberg ve tom hanks prodüktörü olan dizi.
  2 ... gwaihiri
 7. 7.
  ara vermeden tüm bölümleri izlenince insan bakkala giderken bile kaldırımda kamufle olma hissi duyar (bkz: kendimden biliyorum) steven spielberg ve tom hanks'in süper ötesi dizisidir.özellikle askerlerin bölüm başlarında konuşmaları çok güzeldir.
  5 ... polimorf olmus sokak lambasi
 8. 8.
  bölümlerinden birinin finalindeki sahne insanın içini ürperten dizi.

  --spoiler--
  görevli, çamaşırhaneye uğrar. kuru temizlemecideki kadın; ' arkadaşlarının elbiselerini almayacak mısın? ' diye sorar. görevli şöyle bir bakar: hepsi çatışmada ölmüştür.
  --spoiler--

  savaşın anlamsızlığına parmak basan ve gerçek detaylarıyla etkileyen dizi.
  6 ... legend of the stranger
 9. 9.
  easy bölüğünün kampları * bulduğu sahne, az kalsın ağlatacaktı bu dizinin.

  savaşı güzel anlatır.
  4 -2 ... pislik herif
 10. 10.
  crossroads bölümünde almanların newbie cs botu gibi sağa sola koşuşturduğu dizidir. sağa sola koşuşturanlar da bildiğiniz asker değil, elit birlik "waffen ss"lerdir, tabi bunu çatışmadan sonra öğrenebiliyorsunuz. yine diğer bazı bölümlerde de alman askerleri beyinsiz robotlar gibi savaşmıştır. buram buram amerikan propagandası kokar bu dizi.
  5 -1 ... can bogazdan gelir