bugün

Dan Brown'un 2006 yılı içinde basılacağı rivayet edilen yeni kitabının adı.
dan brown'un, çıkı$ tarihi belirli olmayan, masonluktan bahsedeceği yeni kitabı..
the da vinci code'un arka kapağında bu kitapla ilgili ipuçları verilmi$; bu yolculukta yine bize robert langdon e$lik edecekmi$. cia'nin langley bahçesi'ndeki kryptos heykeli'nin de kitapta ayrıntılı bir yeri varmı$.
türkiye'de süleyman ın anahtarı adıyla çıkacak.
bekliyoruz, okuyacağız, hadi robert!
dan brown'un o müthiş dörtlüsünden sonra ilaç gibi gelmesi beklenen ama kaç yıldır çıkmayarak, henüz çıkmadan bayan kitaptır. ha çıktığı zaman direk almayacak mıyım? elbette direk alacağım ama resmen süründürdü dan brown. eğer uludağ sözlük takip ediyorsa dan abimiz bir çift lafım var:

Yeter ulan
dan brown ın the solomon key diye başladığı, sonradan ismini değiştirdiği, 15 eylül 2009 da yayımlanacak robert langdon lı beklenen yeni kitabı.
dan brown'un dünya çapında 81 milyon satan da vinci sifresi adlı kitabının devamı niteliğinde, 15 eylül 2009 tarihinde yayımlanacak olan yeni kitabı. robert longdon'un 12 saatini konu alan bu kitap, dan brown'un kitabı yazdığı süreci '' değişik ve harika bir yolculuk '' olarak tanımlanıyor.

Kitabın türkçe ismi için,

(bkz: kayıp sembol)
ilk cikisinda 5 milyon adet basilarak rekor kirmasi beklenen romandir.
(bkz: the lost symbol)
(bkz: solomon adaları)
filmi için tom hanks ile devam kararı alınmıştır.
dan brown ın 2007 de çıkarcam deyip çıkarmadığı hatta ve hatta 2 yıl geçmesine rağmen hala çıkmayan kitaptır. bu kadar bekledikten sonra ütopik bir kitap çıkarmasını bekliyorum artık.
türkiye'de altın kitaplar yayıncılık tarafından yayına girecek olan merakla beklenen kitap. türkçe çevirisi için bir tarih belirlenmemiştir. türkiye için '10 milyon sipariş almış' sözü beni bayağı şaşırtmıştır.
türkçe çevirisi ne yazıkki 2 ay sonra çıkacak olan dan brown'un bulmacalarla dolu yeni kitabı.
aralıkta Türkçesinin çıkacağı son dan brown kitabı. esas adı Süleyman'ın Anahtarı ydı. Hz. Süleyman'dan da anlaşılacağı gibi yahudilerle alakalı bir kitap olacak. bekliyoruz.
çevirisi için 2 ay beklemeye hiç niyetim yok. buluruz netten, digital basımını okuruz. onca yıllık ingilizce eğitimimiz var, bir boka yarasın.
ingilizce versiyonunun ön siparişi için;

http://www.dr.com.tr/Product.aspx?pid=0000000285861
piyasaya çıkmasına sadece 1 gün kalan, merakla beklenen dan brown kitabı.
ciltli bir kapak, 509 sayfa ve 133 bölümden oluşan dan brown un en son yayınlanan kitabı.
(bkz: kartal soğanlık f tipi cezaevi)
aliciya ciktigi ilk gunde buyuk patlama yapmis kitap, bircok dan brown hayrani kitapcilarda uzun kuyruklar olusturdu, hatta cogu kitapevi ilk partiyi o gun icerisinde bitirdi.
türkiye'de yayımlanmasını dört gözle beklediğimiz dan brown eseri. robert langdon yine hangi maceralar peşinde okuyup göreceğiz.
ingilizcesi türkiye'de yayınlanmış kitaptır. türkçesi ise kasım ayında gelecektir.
çıktığı gün akmar'a gidip :

-abi dan brown'un yeni kitabının korsanı çıktı mı ?

diye sormama neden olan kitap.
türkler ile ilgili bölümünün türkleri kızdıracağı söylenen kitap. okumadım ama eğer doğruysa, yazara kızmaya gerek yok, demek ki adam nobel almak istiyor.

(bkz: türklere bok atanın nobel alması)

http://www.milliyet.com.t...eyi%20kizdiracak%20Sembol
oldukça uzun bir roman olmasına rağmen yine inanılmaz sürükleyici hikayesi sayesinde açar açmaz bitirme hissi veren
kitap. yine her zaman olduğu gibi filminin kitabın yanından bile geçemeyeceğine inanıyorum. dikkat spoiler kitap hakkında bilgi içermektedir.

--spoiler--
kitap hakkındaki en güzel şey belki de en çok zevk veren yanı olayların geçtiği yerlerin, tabloların, dokümanların vb. hep gerçek olması. yani insanlar ve bir hikaye ile tüm bunlar kurgulanıp bizlere servis edilmiş. böylece okurken google images ve wikipedia inanılmaz işe yarıyor. hikayeye iyice kapılıyorsunuz.

kartal soğanlık cezaevinde geçen bölüm hem türkiye yi hem de türk insanını yaralar ntielikte.

dan brown ın dinlere yaklaşımı biraz daha ılımlı olmuş bu kitapta. ayrıca new age olayına da girmiş.

komplo teorileri ve spiritüalizm ile ilgilenenler için de bence bulunmaz bir fırsat bu kitap. ayrıca sığ bir dünya görüşü ile yaşayan bünyeler de az da olsa gözlerini açarlarsa bir çok gerçeği kitapta bulabilirler. ama vazgeçtim açmasınlar; çünkü o zaman düşünmüş olurlar.

kitabın bir güzelliği de insanda bir araştırma isteği uyandırması. ben bu kitabı okuyup da
http://www.theintentionexperiment.com/ sitesine girmeyecek ve noetic bilim konusunda iki satır bir şey öğrenmeye çalışmayacak bir insan olduğuna inanmıyorum yer yüzünde.

--spoiler--
kartal soganlık f tıpı cezaevınden "depths of hell" diye bahseden kitap.pekte surukleyici oldugunu düşünüyorum .