bugün

the lost symbol

oldukça uzun bir roman olmasına rağmen yine inanılmaz sürükleyici hikayesi sayesinde açar açmaz bitirme hissi veren
kitap. yine her zaman olduğu gibi filminin kitabın yanından bile geçemeyeceğine inanıyorum. dikkat spoiler kitap hakkında bilgi içermektedir.

--spoiler--
kitap hakkındaki en güzel şey belki de en çok zevk veren yanı olayların geçtiği yerlerin, tabloların, dokümanların vb. hep gerçek olması. yani insanlar ve bir hikaye ile tüm bunlar kurgulanıp bizlere servis edilmiş. böylece okurken google images ve wikipedia inanılmaz işe yarıyor. hikayeye iyice kapılıyorsunuz.

kartal soğanlık cezaevinde geçen bölüm hem türkiye yi hem de türk insanını yaralar ntielikte.

dan brown ın dinlere yaklaşımı biraz daha ılımlı olmuş bu kitapta. ayrıca new age olayına da girmiş.

komplo teorileri ve spiritüalizm ile ilgilenenler için de bence bulunmaz bir fırsat bu kitap. ayrıca sığ bir dünya görüşü ile yaşayan bünyeler de az da olsa gözlerini açarlarsa bir çok gerçeği kitapta bulabilirler. ama vazgeçtim açmasınlar; çünkü o zaman düşünmüş olurlar.

kitabın bir güzelliği de insanda bir araştırma isteği uyandırması. ben bu kitabı okuyup da
http://www.theintentionexperiment.com/ sitesine girmeyecek ve noetic bilim konusunda iki satır bir şey öğrenmeye çalışmayacak bir insan olduğuna inanmıyorum yer yüzünde.

--spoiler--