bugün

Martin scorsese'nin 2015 yılında çıkacağı yeni filmi.

Filmin kadrosunda 4 büyük adam var.

Robert de niro, al pacino, joe pesci ve Harvey keitel.
(#27143072) taptaze 9uncu nesil yazardır.

Taze çünkü henüz yeni bu sözlükte.
Azıcık geç gelmiş ama Hoşgelmiş!
Hoş gelmiş yazar. Çok düşünüp az yazsın. Saygıyı birinci plana alsın. Dileriz ki mutluluktan uçsun. Bize seni gerek seni.
Bol bol artı versin. Elini korkak alıştırmasın. Altın tartmıyorsun, ayağımız alışsın.
ayağını denk alsın yazarı.

(bkz: kill the irishman)

hoşgelmiş.
''ulan nasıl film acaba?'' diye düşündüren filmdir. siktirtmeyin yazarını filmden bahsedin.
Ağustos ta çekimlere başlanilacak diyorlardı ama daha da bir gelişme yok kadroda şuan Robert de niro al pacino joe pesci harvey keitel bobby canavelle ve ray ramona var büyük ihtimal 2019 da vizyona girecek. Yönetmenliği yasayan efsane Martin scorsese yapacak büyük merakla bekliyoruz . netflix aldı 100milyon bütçe ile çekilecek
çekimler başladı...

görsel
arkadaşlar bu amk filmi ne zaman vizyonda bilen var mıdır? goodfellas ekibi ne yaşlanmış. sen ne yakışıklıydın be ray liotta.
bir film.
robert de niro'nun neredeyse bütün filmlerini izlemiş biri olarak merakla, heyecanla beklediğim filmdir. yönetmenliğini martin scorsese'nin yapması, oyuncu kadrosunda al pacino, joe pesci, harvey keitel gibi sevdiğim diğer isimlerin olması bu heyecanımın artmasına sebep olur. uzun zamandır suç, mafya türünde güzel bir film vizyona girmiyor, bu filmle beraber mafya filmlerinin tekrardan gün yüzüne çıkacağına inanıyorum.
De Niro, Pacino ve Pesci'nin yanına Scorsese'nin yönetimi eklenmiş film.

Öncelikle şunu belirteyim hiçbir şekilde spoiler vermeyeceğim. O yüzden rahat rahat okuyabilirsiniz. ikinci olarak muhtemelen 90 sonrası nesil muhtemelen bu film hem beğenmeyecek hem de sonuna kadar izlemeye dayanamayacak gibi görünüyor.

Bu film sinema dili olarak biraz 70'lerin son kısmı ama daha çok 80'lerin ve 90'ların sinema diline yakın. O dönemin film yapısını, anlatım dilini bilmeyen bir nesil bu filmi beğenmez. Suçlamıyorum, ne salak adamlarsınız demiyorum zira filmin kendisi bu ayrımı koymuş. Yani genç bir nesille buluşayım diye bir derdi yok.

Bilenler ise çoğunlukla beğenir. Bir kere dönemin en baba oyuncuları oynuyor ve adamlar harbi oynamışlar. illa birini seçmek ne derece doğru bilmiyorum şahsen ama bence Pesci ve Pacino biraz daha aşmışlar sanki.

Film nasıl? Ben beğendim. Çok güzel A kalite bir film ama velakin evet kabul ediyorum bu adamların geçmişinde çok daha güzel filmleri var ama şu günün dünyasında böyle filmleri hakikatten artık zor görürüz.

Bir veda görüşü var eleştirmenlerde yani bende kabul ediyorum. Film sadece baba kategorisindeki oyuncuların bir vedası değil, başka türlü bir sinema filminin de vedası olmuş sanki. Ya da bilmiyorum belki de gerçek veda aslında sonuna geldiğimiz gençliğimize yani kendimize...
Yönetmenliğini martin scorsese in yaptığı bir suç-dram filmi. Efsane oyuncular var ve bu oyuncular zaten geçmişten mafya hikayesi işlenen filmlerle bildiğimiz usta oyuncular. Film mafyanın içine girmiş güvenilir bir adamın örgüt için neler yaptığını, etkilenen aile hayatını, mafyanın dönemin sosyolojik, ekonomik ve siyasal yapısının içerisindeki gücünü işliyor. Şimdi robert de niro hayranı olarak benim kişisel yorumuma geçiyoruz; ben tabiki de coştum filmi izlerken, filmde robert de niro’yu ve joe pesci yi gençleştirmeye çalışmışlar ama kendilerinin genç hallerini bilince o görüntü çok yapmacık geldi bana. Aslında özellikle bu iki karakterde böyle durum. Bu arada aşağıda bir yazarında dediği gibi robert de niro klasik kendi tavrındayken al pacino ve pesci ciddi bir oyunculuk sergilemişler. Çok beğendim, harikaydı. Bu arada, duyduğuma göre evleri boyuyormuşsun.

görsel
3.5 saat süren bir film, iki defa sigara molası verdim, nasıl başladı nasıl bitti anlamadım, yorgun gün sonrası izlerken uyuklarım diye düşündüm ama yok ya enfes bir film.

Şimdiden sinema tarihine ismini yazdırmış efsane kadrolu başyapıt.
'once upon a time in hollywood' gibi, ölmekte olan sinema'ya bir saygı duruşu, scorsese filmi.

Detaylarıyla yarın yazarım.
sinemada gösterilmeyecek bir netflix filmi.
film tamamen ağır abilerden oluşuyor ve yaklaşık 3,5 saat sürüyor.
ve çok da ağır ilerliyor konudan konulara atlamaları da söz konusu.
şimdiden bu uyarı geçelim renk olsun diye başlayıp da kendinize eziyet etmeyin.

ilk bir saatini izledim dizi misali bölmek zorunda kaldım dev ekran ve kablosuz kulaklığım hatta çerez vs. rahatlığım olmasına rağmen hatta eski nesil olmama rağmen ben bile devam edemedim.

geceliklerimi ilikleyerek frank’i şimdilik ilk görevi ile başbaşa bırakıyorum.
Çok sağlam kadroları olan filmlerin çoğu neden kımkım ilerliyor bilmiyorum, film aşırı uzun, senaryo da ahım şahım değil, sırf oyunculuk tadına izliyorsunuz o kadar.
3 saat 30 dakikalık saygı duruşu.
görsel
robert deniro, al pacino, joe pesci ve harvey keitel. bu dörtlü film çekmesede sadece oturup kameraya bakıp konuşsada oturup izlenilir.
Ekşi sözlük hiç biseyi beğenmeme timi bile filmi beğenmiş. Harbiden güzel film heralde.
dublajda ismi "zalım dunya" olarak değiştirilmesi gereken film.
görsel
öncelikle bu film yaklaşık 44 yıldır çözülemeyen bir davayı anlatıyor yani tamamen ( https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-50589821 ) gerçek hikaye.
hatta Eski savcı, hukukçu ve Delaware Kıdemli Adalet Bakanı Vekili Charles Brandt o yıllar “I Heard You Paint Houses (Boyacılık Yaptığını Duydum) adlı bir kitap yazmıştı.

daha önce burada yazdığım gibi filmi olgunlukla izleyebilirseniz başlayın yoksa 3 saat eziyet etmeyin kendinize.
alt yazı ve dublajını da beğenmedim.
yönetmenliğini Martin Scorsese'nin yaptığı ve senaryosunu Steven Zaillian’ın yazdığı 2019 yapımı amerikan filmi. Oyuncu kadrosunda robert de niro ve al pacino gibi oyuncular var.
Açık söyleyeyim filmi izlemedim. Bütçesini duydum. Kamera arkasını* izledim. Düşüncem şu oldu: "Ulan bana da 160 milyon dolar verseler, en baba oyuncularım, en kralından teknik ekibim ve yapımcım olsa... 80 yaşında değil 180 yaşında bile olsam böyle film çekerim. Hem de bu adamlar gibi güle oynaya... * yanlış yerde yanlış zamanda doğmuşuz. Kader utansın!

* https://youtu.be/Yy2fVQCmbIA
Havasından mı suyundan mı bitti be o eski filmler çıkmıyor artık terminator bile sıçtı. .
3,5 saat film mi olur aga 2 sezon dizi sığar sal bizi gidelim.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar