bugün

sanırım dizisi türkiye' de pek rağbet görmüyor. resmen altyazı kıtlığı var.
yeni başladığım dizi.
dün 3 bölüm birden izledim. korku ve gerilim sevenler için mükemmel bir alternatif.
3. sezonunu beklemekten bi hal olduğum dizi. Peder marcusu özledim.
bende, ömrüm boyunca izlerini taşıdığım şöyle (bkz: tek başına sinemaya giden insan/#40374948) bir anısı vardır.
bu gece başlamayı düşündüğüm dizi. iş var mıdır ? izleyenler genel olarak nasıl buldu diziyi ?
Çocukluğumun katilidir. izlediğim andan itibaren bir korku hali kaplar babamların arasına karışırdım. Daha sonra evin orta yerine işeme modası oldu millete bu filmden sonra.
türünün en iyi filmi midir bilinmez fakat türünün en sıkıcı şekilde başlayan ve uzun süre öyle devam eden filmidir.

--spoiler--
bunun nedeni bence yan karakterlere çok fazla yer verilmesi, buna gerek yoktu; filmin esas anlatmak istediği noktaya yönetmen zar zor gelebilmiş.

filmle ilgili dikkatimi çeken bir diğer nokta da kullanılan ingilizce: "she was sick" demiyor mesela, "she has been sick" diyor; veya "saçmalama" derken "don't be silly" ifadesini kullanıyor; "thank you so much" demiyor "thanks a lot" diyor. doğrusu hoşuma gitti.
--spoiler--
Güzel bir diziydi de pat diye bitmeseydi iyiydi.
50 yıllık bir klasik. türk yapımı benzeride mevcuttur.
Dünya üzerindeki 3-5 'kusursuz güzellik' örneğinden birisi olan film. Modern sanat eseri. inanılmaz.

Kapı-baca kıran film müziğinden bahsetmiyorum bile.

izleyiniz ve izlettiriniz.