bugün

aşk bir jilettir
ve ben yürüdüm o gümüş bıçağın üstünde
tozların içinde kızıyla yattım,
masumiyetin katliamıyla gözleri kıpkırmızıydı.
ama dua edeceğim o kız için
onun adını haykıracağım
kanardım o kız için
eğer onu şimdi göreceğimi bilseydim.

jiletin kenarında yaşamak
bir kayanın üstünde dengede durmak

insanlığın kötülüğü yaşar durur, yaşar durur x4

ateş çemberi neşeyle
vaftiz edilmem görünüşe göre sona erdi
yedinci kuzu katledildi,
yaşam kitabı açılır önümde
ama dua edeceğim senin için
ağlama benim için
ötesi öğrendiğim yerdir.

jiletin kenarında yaşamak
bir kayanın üstünde dengede durmak

insanlığın kötülüğü yaşar durur. x4
beraber olup kaçmak, telefonlara çıkmamak, aslında bu ara kimseyle ciddi bir ilişki istemiyorum demek.
iron maidenın en güzel şarkılarından biridir. defalarca dinlensede sıkmaz.
after forever tarafından dinlenesi bir coverı yapılmış olan iron maiden şarkısı.
iron maiden'ın en güzel parçalarından biri.seventh son of a seventh son albümünün benim için en can alıcı şarkısı.live versiyonları ayrı bir tat verir insana.rock in rio'da milyonları coşturan şarkıların başında bu şarkı gelir.
tek kelime ile gaz parça.
çok güzel bir ritmi ve anlamı olan iron maiden şarkısı .
aşk parçası. iron maiden
rock in rio'da bu şarkı çaldığında janick gers, sahneye çıkan eddie maskotuyla kavga eder, seyirciler coştukça coşar. süper bir iron maiden şarkısı.
'' yıllarca ıron maıden'e niye iç geçirdik'' temalı bir makale yazsam, bahsetmeden duramayacağım maıden şarkısı. konserde dinlenilesi familyadan.
edit: bu entry, yıllar önce okulda gömleğimin cebinden çıkarmadığım maıden albümlerine adanmıştır.
maiden'ın pek çok şarkısı gibi seneler sonra bile aynı lezzetle dinlenen şarkı.
nakarat bölümünü gözü kapalı beklediğim bi şarkıdır. böyle eşlik etmek için sabırsızlanırsınız. hadi bruce gir şu nakarata dersiniz. ayrıca, the evil that men do lives on and on kısmı adamlar hayatı, insanları çözümlemiş, yemiş bitirmiş dedirtmez mi, dedirtir.
numbers from the beast isimli tribute albümde de chris jericho tarafından güzel yorumlanmış olan şarkıdır. orjinalini daha çok seviyoruz o ayrı.
1988 yılında ıron maıden tarafından çıkarılan sıngle dır. şarkı adrian smith, steve harris ve bruce dıckınson tarafından bestelenmiştir.
Baslarıyla ön plana çıkan Maiden şaheseri.
Maiden'ın bu aralar en sevdiğim şarkısı. Her zaman ki gibi Steve Harris'in basları inanılmaz. Bruce'un vokalleri her zaman ki gibi ama "And i will pray for you, someday i may return" dediği kısma tapıyorum ya bu kadar mı güzel söylenir be adam? Özellikle "someday i may return" dediği an, beni oraya gömün.
güncel Önemli Başlıklar