bugün

ilk 2 sezonunu aşşşşşşııırı beğendiğim ve 3 günde bitirdiğim dizi. Fakat 3. Sezonu bir türlü geçmiyor. Bütün akıcılığı kaybetmişler bana sorarsanız.

--spoiler--
Dizide iki tane kadın savaş komutanı ciddi bir şekilde konuşurken birden öpüşmüşlerdi. Allah affetsin beklemiyordum, çok gülmüştüm.
--spoiler--
bir kaç gündür hastayım evde yattım sardım bunu izliyorum. bazen 'anaa, negzel dizi lan!' dedirtirken; hemen sonra 'yok amk, amma abarttınız' dedirtiyor. aşırı inişli çıkışlı, bazı bölümler aşırı heyecanlı, bazı bölümler inanılmaz bayık. totale baktığında izlenir mi? yapacak daha iyi bir işiniz ya da izlemekte olduğunuz güzel dizilerin bekleyen izlenmemiş bölümleri yoksa izlenir. daha azı ya da fazlası değil.
2. Ve 4. Sezonu çok güzel olan dizi.
Bir diziden beklentim nedir bilmiyorum ama benim için en önemlisi sürükleyici olması. Bu dizide bunu yakaladım ve dün akşamdan beri ilk 2 sezonu bitirdim.

Thanks netflix.
Başrolde oynayan kızın güzel yüzlü ve epey memeli olması ile izlemeye başladığımı itiraf ediyorum ama sonradan sardı. Bir çeşit lost.
Başroldeki adını unuttuğum abla için izlemeye karar vermiştim bi ara. Konusuda hoştu. ilk bölümün sonunda hata ettiğimi anladım.
ilk sezonun ortalarına kadar dayanıp izlerseniz devamında güzel ilerleyen ve sıkmayan bir dizi.
1. sezon sonu ve 2. sezonu tempolu ve merak uyandırıyor.
fakat o kısma kadar saçma bir gençlik dizisi izliyor gibi hissediyorsunuz.

5. sezonu 24 nisanda başlayacak.
--spoiler--
lincoln öldükten sonra izlemesi zevk vermeyen dizi
--spoiler--
sürekli rastladığım fakat yüzüne bakmadığım bir diziydi birkaç sene öncesinde. geçen gün öyle ne izlesem diye bakıyordum ve yine gördüm e artık izleyeyim sürekli görüyorum dedim.

3 günde 1. sezon bitti. güzel dizi ben sevdim. umarım bozmazlar ilerleyen sezonlarda.
Yoklukta yokuş aşağı gideri olan dizi. Karakterlerin hiçbirisine sempati besleyemiyorum, hepsi ayrı gıcık.
dı yüz diye okuduğum kitaptır kendisi.
5. Sezon yeni geldi dizibox sitesinden izleyebilirsiniz.
Uzun bir ara ardından yeniden bizlerle.
Merak bilim kurgu ve aksiyon ile yine beklentileri karşılayan dizi sahnesini aldı, izlemek düşer.
Yeni sezonun ilk bölümleri itibariyle bekleneni veremedi bence. Koskaca praimfaya olmuş ama nasilsa yemyeşil çölde bir vaha gibi yerler kalmış.
4. sezon rezalet derecede kötü bir sezondu.. 4. sezonun fiyaskosundan sonra, 5. sezon ilaç gibi geldi.. gerçekten 5. sezon harika bir sezon baya toparlamışlar kendilerini, çok güzeldi.. sezon finali de güzeldi ama 6. sezon yine sıkılacak gibiyim sanki, olaylar yeryüzünde geçince daha heyecanlı oluyor bence. ama yinede bekliyorum bakalım nasıl olacak.
ısrarla "dı yüz" şeklinde okunan ingilizce rakam.

Handrıt onun okunuşu handrıt handrıt. Şaka gibi Başlığını açıp bkz bile vermişler yahu.
Lexa ölünce bıraktığım dizi. Sırf o yüz için izliyordum yalan yok.
3.sezonunu doldurmaya çalışmışlar resmen, çok başarılı bulmasamda ölenlerin yerine insan ekledikleri için en azından bir mantık oluştu. 4.sezonda ise senaryonun dünyadan iyice kopartılacağını hatta ufo felan bekliyorum ben. iyice fantastik olaylara bağlayacaklar gibi görünüyor.

Farklı, akıcı bir o kadarda aksiyon dolu dizi. içimizdeki hayvana baş rol vermişler.
The handırıd diye okumaktan gurur duyuyorum dizisi.
4 sezonu 2 haftada bitirdim çok şükür. Netflixciğim, son sezonu da bir satın alsan da izlesek.

Birkaç yorum yapacağım

--spoiler--
Sabahın 5.30 unda Lincoln ın ölüm sahnesini izleyip bildiğiniz ağladım.
Octavia da iyice artiz oldu, eskiden daha iyiydi.
Bellamy ve Clarke bi yatamadı ulan ben çatladım.
Jaha’yı öldürmek istiyorum, net.
Jasper’ı öldürmek için geç bile kalmışlardı.
4.sezon son sahne daha sikko olamazdı.
--spoiler--
harika bir konuyu bariz ergen dizisi tadında işlemişler.

boş zamanınız var ve izleyecek bir diziniz yoksa çerezliktir, izletir kendini.

10/5.5 derim ben.
Tartışmasız netflixte iyi bilim kurgu yok hepsi araklama hepsi çocukça yapımlar.
Ergen dizisi diyenler olmuş. Ama ben çok beğendim, zaar ergenlikten çıkmayı reddediyorum.

Sadece böyle hint dizilerindeki gibi 5 dakika bakışma olmasa daha çok sevebilirdim.
6.sezonu başladı sanıp sevindim ama 1 mayısta başlayacakmış. ilk iki bölüm internete sızmış ama izlemeyi düşünmüyorum.
Büyük bir hevesle başladığım diziydi, 4 bölüm anca izleyebildim. Beni sarmadı fazla. Olaylar çok kopuk kopuk işlenmiş.
(bkz: claire iyi de çevresi kötü)
5. Sezonu hala netflix'e gelmedi...illegal yollarla izlemek istemiyorum...

T: bilim kurgu türünde güzel bir dizi...