1. 1.
  Kuruluşu 1983`e, San Francisco Bay Area'ya uzanan grubun alt yapısı, Eric Peterson (Gitar), kuzeni Derrick Ramirez (Gitar) ve Louie Clemente (davul) tarafından oluşturuldu. Aralarına Steve Souza ve bascı Greg Christian'yı da katarak kendilerine "Legacy" adını verdiler. Bazı anlaşmazlıklar sonucu Ramirez gitarı Alex Skolnick e (lead gitar) devretti. Ramirez'in ayrılmasından hemen sonra ise Souza'da grupla yollarını ayırdı. O sıralar Exodus'ta yer alan Chuck Billy gruba katıldı. Ve kuruluşundan 3 sene sonra Legacy olan isim "Testament" olarak değiştirildi.

  1987'de "The Legacy" adındaki debut albümleriyle Bay Area'dan thrash fırtınası halinde yayılmaya başladılar. Albümün ses getirmesinin ardından Eindhoven'da yapılan The Dynamo Fest'e çıktılar. Burada kaydettikleri şarkılarla "Live At Eindhoven" isimli EP'lerini piyasaya sürdüler. 1988'de "The New Order" isimli çalışmaları
  Alex Perialas'ın prodüktörlüğünde kaydedildi. içinde grup için önemli ve unutulmaz şarkıları barındıran albüm "Testament" için "efsane" olmak yolunda önemli bir adımdır. "The New Order" adıyla düzenledikleri tur`da ise dönemin önemli isimlerin Megadeth, Voivod, Anthrax ve efsanevi Judas Priest gibi gruplarla konserler verdiler.

  "Practice What You Preach" 1989'da yine Alex Perialas prodüktörlüğünde piyasaya sürüldü.Bu üçüncü albümleri dünya çapında 400.000 civarı satış rakamına ulaşmıştı. Bu albümde bir fark Bay Area Thrash adıyla anılan hız ve tekniğin büyük önem taşıdığı türden daha melodik bir yapıya geçilmiş olmasıdır. 1990'da prodüktörlüğünü Michael Rosen`ım yaptığı "Souls Of Black" albümü kaydedildi. "Practice What You Preach" albümünün ardından Avrupada "Clash of The Titans" adıyla Slayer, Suicidal Tendencies gibi gruplarla çıktıkları uzun turneden döndükten sonraki bir ay içinde kaydedilen bu albümdeki şarkılar Testament'in belirli bir müzikal olgunluğa eriştiğini göstermesi açısından önemlidir.

  1992 yılında "The Ritual" isimli çalışmaları piyasaya çıktı. Bu albümün hemen ardından metal müziğe ilgisini kaybettiği gerekçesiyle Alex Skolnick gruptan ayrıldı. Ve jazz ile iştigal etmeye başladı. Ardından da davulcu Clemente grupla yollarını ayırdı. "Return To Apocalyptic City" Alex'in yerine gruba katılan ex-Forbidden Glen Alvelais ve Paul Bostaph (ex- Forbidden, Slayer) ile kaydedildi. Tarih 1993. Özellikle 1992'den sonra gruba bir çok isim girdi ve çıktı. James Murphy (ex- Death, Obituary, Disincarnate, Cancer) Alvelais yerine 1994'de çıkan "Low" albümünde çaldı. Davulda ki Bostaph'ta boş durmadı ve albüm kayıtlarından önce o da ayrıldı. Yine Exodus`tan hatırlanabilecek John Tempesta "Low"da davul başındaydı. Kayıtlardan sonra ise gruptan ayrılıp "White Zombie"ye katıldı. Yerine John Dette (ex- Evil Dead ) geldi. Bu arada grup Dog Faced Gods adıyla death metale de şöyle bir uzandı.

  "Live At The Fillmore" 1995'de yayınlandı. Gördüğü büyük ilgiyi söylememe gerek yok sanırım. John Dette kayıtların hemen ardından ayrılıp Slayer'a katıldı.Chris Kontos gruba geldi.(Ne güzel cümle oldu öyle) "The Best Of Testament" 1996'da yayınlandı. Kayıtlara göre 1996'da gruptan hiç ayrılan olmamış. 1997'de Driftwood Studios'da kaydedilen "Demonic" albümünün ardından James Murphy ve Greg Christian gruptaki yerlerini Glen Alvelais ve Derrick Ramirez'e bir kez daha bıraktılar. Chris Kontos sıkılmış olacak ki Gene Hoglan (davulcu, ex- Death, Dark Angel)la yer değiştirdiler. Bu arada atlamamak lazım Demonic en brutal Testament albümüdür. Gruba giren çıkanı takip etmekten albümler hakkında pek yorum yapamadım, ama Demonic bir çok Bay Area Thrash taraftarı tarafından beğenilmedi. Testament`in death metale bu kadar yakın olması bir çok fanını kızdırmıştı.

  1999'da ise zaten ayrılmıştı. Yerlerine Dave Lombardo (ex-Slayer, Grip Inc.) ve efsanevi kişilik Steve DiGiorgio (Death, Sadus, Dark Hall, Control Denied) "The Gathering" albümünde, Testament bünyesinde toplanmışlardı. James Murphy gruptan aniden ayrıldığını açıkladı. Yerine Steve Smyth çıkacakları tur için gruba geçici olarak katıldı. Sonrada grupta kaldı. Bu arada Lombarda boş durmadı ve ayrıldı, yerine Steve Jacobs gruba katıldı.

  2001 Martında ise grubun hayranları geçici bir yasa büründüler. Chuck Billy`nin nadir görülen bir tür kansere yakalandığı haberi hepimizi şoke etti. Aylar sonra ise Billy'nin kanseri yendiği haberi tüm hızıyla yayılıp insanları memnun etmişti.

  2003'e geldiğimizde ise grubun uzun süredir kadrosunu koruduğunu görmek bizleri memnun etmekte. Billy, Peterson, DiGiorgio, Smyth ve Allen`dan oluşan. Ve New Testament denilen bu güruhun uzun yıllar yeni albümlerini dinlemek dileğiyle...

  kaynak : bira.gen.tr
  not : kardeşimin yazdıklarına tamamen katılıyorum ve so many lies dinliyorum...
  11 -2 ... evildeth
 2. 2.
  en agresif metal müziği icra eden gruplardan biri.thrash metal in muhteşem üçlüsünden biri kanımca...
  7 ... disco inferno
 3. 3.
  thrash metal in saglam gruplarindan biri.
  5 ... hexagram
 4. 4.
  vasiyatname demektir ayrıca.
  5 ... optimus prime
 5. 5.
  (bkz: en baba metal grupları)
  4 ... enterezan
 6. 6.
  kadrosunda babalari bulundurmus grup.chuck billy ,dave lombardo bunlara ornektir.
  5 ... hexagram
 7. 7.
  süper thrash parçaları bulunan bunların yanına güzel balladlar ekleyen,thrash severlerin takip etmesi gereken bir grup.the gathering albümüyse şiddetle tavsiye edilir.ayrıyetten soloları da süperdir.
  4 ... monolith
 8. 8.
  (bkz: old testament)
  (bkz: new testament)
  1 ... ms.viking
 9. 9.
  thrash metal'in son kalelerinden. her zaman kaliteli işler çıkardılar.
  6 ... kelly
 10. 10.
  Metallica thrash'ten çıkıp iyice batmaya başlarken,sağladıkları sağlam çizgiyi devam ettirmeyi bildiler.

  D.N.R.

  Lies... broken dreams
  Dismal past
  is there more in life...
  should I... know
  Ending wars... ending pain
  Ending of mankind is insane
  and there's all the possibilities
  some will fail and some will achieve
  Even through in my youth
  I didn't know but what can I do
  and I may not ever see
  In my pain, my suffering
  Can not live for the rest of my life
  DNR Do not resuscitate me...

  Life... lost unseen
  behind the mask
  and with the open arms will I grasp
  Open doors... open minds...
  Ending all the madness I hate

  And I may not ever see
  In my pain, my Misery
  Can not live for the rest of my life
  DNR Do not resuscitate me... DNR...

  Wing of sadness... will
  hold my prayers
  all this madness... will
  end my fears
  contempt in life
  Conceptualize, wrong or right
  The ending of life...
  God save me now...

  Time... end it now
  No going back
  Can you see the light as you pass
  Ending wars, ending pain...
  Waited all my life to be saves

  And I will not ever see
  All the hate and suffering
  Can not live for the rest of my life
  DNR Do not resuscitate me... DNR.
  4 -1 ... lucipher