bugün

gençlik yıllarımızda yaşam tarzına çok özendiğim efsane.
1 ay boyunca sadece istiklalde içip otisabi gibi takılmıştım.
Kendisini yıllardır lanetlemiştim; ergenlerin diline, eline düştü diye.

ilk olarak 5 yaşında dinlemiştim teoman’ı

Yaşım 22 henüz yeni anlamaya başladım şarkılarında neyi anlattığını, neyi anlatmak istediğini.

Sana ergen sanatçısı dediğim için özür dilerim.
"sever gibi yapma artık daha henüz vakit varken" demiş adam.
En sevdiği renk mor olan kadın.
En sevdiği kelime "asi".
En sevdiği oyun incitmek beni.
Hıncı çocukluktan kalma yara izi.
paralel evrendeki müslüm gürses rahmetli abimizdir.

(bkz: paramparça)
ben sana elvis olamazsın demedim..

görsel
Doğum günümüzün aynı olduğu sanatçı
20 kasım.
Başlığı görünce metehanın babası teoman hakkında bilgi verildi sandım bir an.
görsel
Söz yazımı konusunda ustaca düşünüp, ince mesajları da vermeyi ihmal etmeden yazan, müzisyen.
şarkı sözleri çok ustacadır.
Yaşına rağmen gösterdiği sahne enerjisi ve performansı gençlere taş çıkarır. Canlı olarak dinlediyseniz kendinizi şanslı sayın.
(bkz: Teoman- gemiler)
Sesi berbat. Şarkıları da arak. Yaşlandığını da kabul etmesi gerek.
görsel
En sevdiği kitap çavdar tarlasında çocuklar(gönülçelen) olmasından dolayı hayranlığımın perçinlendiği Türk şarkıcı, söz yazarı.
Kötü şarkısı olmayan Rockci abimiz.
insana şarkılarıyla bir sürü duyguyu hatırlatan aşk hayatı tek gecelik bazen grup bazen normal takılan sevdiğimiz bir abimizdir.
mete'yi öldürmek isteyen fakat beceremeyip mete tarafından öldürülen hun hükümdarı.
Eskiden, daha gençken buna benzetilirdim. Geçenlerde bi barda garson baktı, baktı, sen cimili ibo’ya çok benziyon yav dedi. Sikeyim akıp geçen zamanı.
Evet yakışıklı ama inanin bana oda aci çekmiş oda istediğine ulaşamamış.

Gündüz düşleri, sardunyalar arasinda, martilar bu parçalar samimiyetsiz duygu ve düşüncelerle var edilmezler.

Gündüz düşleri ah ne dinlerdim... Telefonundan resmini acar, yatagin kenarında sana bakarken arka planda gündüz düşlerini dinlerken sana kavuştuğumu hayal ederek uyurdum yada galiba uyuyakalirdim...
batı müziğini iğrenç arabesk müzik yapan şarkıcı.

her şarkısı acılı adana . hayatında hiç mi güzel bir bok yok şarkı yapacak.

müslüm gürses i taklit ediyor resmen.

yakında konserlerinnde kendine jilet atanları görürüz.
Dibe vurduysan yada hala düşüyorsan bir rüzgar gülü bir rüzgar gülü hiç
bu kadar üşüdün mü? rüzgar gülü rüzgar gülü hiç ölümü düşündün mü?
Adam neden böyle birşey demiş acaba, belki yolu bir gün biryerlere düşmüştür.

Dipnot, Teoman'a kötü sanatçı demek kendi ayağına sıkmaktir yapmayin bu kadar. Aleyna tilki, beyhan falan lazim size.
hayatımın her döneminde mutlaka şarkılarından birini tekrar tekrar dinlediğim tek sanatçı olabilir.

bazen paramparça, bazen kupa kızı sinek valesi, bazen gemiler, bazen aşk kırıntıları, bazen bana öyle bakma, bazen renkli rüyalar oteli, bazen ne ekmek ne de su, bazen istanbul'da son bahar, bazen zamparanın ölümü, bazen de zamparanın ölümü 2, bazen sevdim seni bir kere, bazen gönül çelen.

şimdi de iki yabancı.
Buradan bir kişinin önermesi üzerine "kelimeler"e aşık oldum. Bu adam müzikten, ruhtan anlıyor.