bugün

16 mayısta londrada izleyeceğimiz sanatcı. ilk defa geliyormuş-hoşgelsin bakalım.

edit:ertelenmiş, haziranda bekliyoruz...
14 mayısta da eskişehirde olması beklenmektedir. Lakin murat bozla aynı gün gelecek olması katılımcı sayısını biraz azaltacak gibi.
teoman candır.
18 mayısta konyada SÜ şenliklerinde olması beklenen candır.
kafası her daim muhteşem, yazdığı sözler her zaman " nasıl böyle cümleler kurabiliyor abi" diyecek kadar aşmış.. erkek olsam yerinde olmak isteyeceğim tek ünlü kişisi.. ama kadın olup da ona özenmek aman diyelim fena olur.. *
EtiFest kapsamında Mayıs ayı boyunca üniversitelerde konser verecek sanatçı.En iyi videoyu yükleyen hayranı ile tanışacakmış.

Edit :http://teoman.etifest.com/
(bkz: fazlı teoman yakupoğlu)
yakışıklı,karizmatik,nişantaşı'ndaki eski komşumdur.
bu akşam hacettepe üniversitesinde sahne alacak olan sarkıcı.
bir insanın tez konusu kadınlar olabilir mi? olurmuş, öyleymiş, tez konusuymuş. bi ayrı havası olan ve bence kadınları çok iyi tanıyan güzel insan.
çok fena şarkı sözleri yazan adam. her şarkısında farklı bir hikaye, farklı bir kelime. inanılmaz! severek dinliyorum, dinleyin sizlerde. oturup sabaha kadar içerim bile ben bu adamla.
ergen ve ergenlikten çıkamamış genelde hatun kişiler için usta söz yazarı.

gerçi bu ülkede emre aydını sevenler bile var teoman emre'nin yanında üstad kalır da ulan hiç mi gerçek üstad dinlemediniz ki teoman'ı bu kadar övebiliyorsunuz? Teoman için üstad olanları dinleyin bari bu kadar teoman severseniz.
insan sevdiği sanatçının kimleri sevdiğine dikkat etmez mi?

bir örnek vereyim

Teoman'ın deli gibi sevdiği adamlardan biri Nick cavedir.

dinleyin nick cave i, yanına bir iki leonard cohen serpiştirin, hikaye, şiir, aşkın müziğini sözlerini gerçek üstadlardan öğrenin sonra da şu herife bu kadar yüksek şeyler atfetmeyin.
coheni moheni dinleyenler bu adam hakkın da yorum yapmasın o zaman. ben cohene hayran değilim, nolcak? ajdar kadar bile degeri yok lan bu cohen'in. artis onlar, artis ne arar la bazarda diyor ünlü filozof ordu araba satıcısı. siz hala cohen mohen.

artis ne arar la?

tanim ; giresunlu şahıs.
bu şarkı sözlerini nereden bulur. *
(#7871508) ek olarak :

5 mayıs hacettepedeki konserinde bizleri bizden almıştır.

kendisinden gidip çocukluk anılarımı geri alasım vardı. alamayacağımı düşünüyordum ama bir kısmını verdi yahu. bu adamın konserleri gerçekten güzel oluyor.*
türkiye'de şarkılarını dinlediğim kişilerin en başında gelir. türkçe şarkı çok dinlemiyorum da teoman'ın yeri ayrı, o hep bir erkeğin hissedebildiği duyguları iyi yansıtır şarkılarına. hep beni anlatır, onun gibi serseri adam kılığımı çizer sanki.
ülkeyi hala yaşanılabilir kılan şarkı sözlerine sahip; sesiyle, dış görünüşüyle , hareketleri, davranışları ve yaptığı her şeyle kendini ve icra ettiği müziği yansıtabilen, türk rock müziğinin en büyük şanslarından biri. kendisi bir adet " çok fazla derdi olup da bir türlü derdini anlatamayan, ne kadar bunalım geçirirse okadar karizmatik addedilen müzisyen" daha olmadığı için, diğer, sürüyü peşinden sürükleyen müzisyenlerden farklıdır. işini iyi icra eden müzisyenlerin sürekli bunalımda olmak gibi bir hakları olduğu kansıksamasına katılmıyorum, hayır. anlatacak bir şeyleri olan insan, anlatmak için sebep aramaz. teoman da böyledir. susmak istediği zaman susar; anlatmak istediği zaman anlatır. hem de öyle güzel anlatır ki; ülkede o olmasa hiç bir yerde duyamayacağınız muhteşem şarkı sözleri çıkıverir ortaya. her şey basit, her şey nettir. tıpkı bir fotoğraf karesi gibi... (bkz: insanlık halleri)
alkollü hali ile iticilikte tavan noktası olmasına rağmen, hareketlerindeki spontane tavırlar yüzünden genç kızlarımız tarafından cool olduğuna inanılan, şarkıları da kendisi gibi itici sanatçı.
istanbul üniversitesi avcılar kampüsünde bizlere unutulmayacak bir gece yaşatan karizmatik adam.

her ne kadar ses sistemi yetersiz olsa da , etrafta karı kız kaldırmaya gelen ıslıkçı tayfa fink atsa da , sahneye çok uzak bir noktadan konseri takip etmek zorunda kalsam da "söylediği şarkılarla kemancısıyla saksafoncusuyla deli manyak gitaristiyle sesi zor duyulan çellocusuyla" neden bu kadar çok sevildiğini bize kanıtlamıştır.

karizmatik insan profilinin tanımı bu olsa gerek.
istanbul üniversitesi'nde verdiği konser ile yıllar sonra tekrar canlı olarak izleme, dinleme fırsatı bulduğum adam.
toğuman diye okunur.
istanbul üniversitesi bahar şenlikleri kapsamında 10 mayıs'ta avcılar kampüsünde konser vermiş adam.(meydan larus'a tanım yazıyorum sanki, ciddiyete bak).

konser ortamlarını pek sevmem. zira kalabalık sevmem. ama konserine gidip bir de şarkılarına eşlik edebileceğim dört adamdan biridir bu teoman(ekstra gereksiz bilgi vereyim de tam olsun: diğer üçü de mazhar-fuat-özkan. onları topluca bir de sayabilirsiniz. ben karışmam). nitekim baktım beleş konseri de varmış. gittim.

teoman her zamanki teoman'dı işte(sanki her günümü teoman'ın yanında geçiriyorum alüminyum) ronaldinho'nun ikiz kardeşi bir gitaristi vardı. bir ara üzerini çıkardı, "hoca sarı kart" diye bağırmamak için zor tuttum kendimi. sonra işte kemancı, saksafoncu, çellocu falan vardı.

bu teoman büyük adam hakkaten. bir kez daha bu kanıya vardım. hani dinler ederdim de hiç canlı performansına şahit olmamıştım. oldum. büyük adammış(tamam len abartma).

"bir kız tanırdım eskiden, hayat berbat derdi
loş kalbinde hayal kırıklıkları biriktirirdi
her filmden, kitaptan bir rol seçerdi
beğensin diye gelirse ölüm makyajsız gezmezdi."
(bkz: teoman ı sevme nedenleri)
alokolik olsada severiz sayariz.
bu yıl üniversite şenliklerine katılımın biricik sebebidir.
bu akşam uludağ üniversitesi bahar şenliklerinde sabırsızlıkla beklediğimizdir.