bugün

ekim ayında piyasaya çıkması beklenen teoman albumu..
Teoman, Kasım'da çıkacak 8. albümü "insanlık Halleri" öncesinde nostalji tutkunları ve plak meraklıları için eski albümlerini plak (long play) formatında yayınlama kararı aldı. Sınırlı sayıda basılacak albümler sanatçının "En Güzel Hikayem" albümüyle başlayacak ve diğer albümleriyle de devam edecek.

ama hala çıkamayan albüm.
şubat ayına kadar sarkan teoman albümü.
bir türlü çıkmayan teoman albümü.
20 yıldır beklediğimiz teoman albümüü hala çıkmadı....
9 nisan 2009'da çıkacak olan teoman albümü.
yalın hali
-i hali
-e hali
-de hali
-den hali.
derinlerde nefessiz kalan teoman ın hızla yüzeye doğru yol aldığını anlamamıza sebep olmuş şarkı sözlerine sahip albümdür.
nihayet kavuşulan yepyeni teo albümüdür. toplam 11 süper şarkıdan oluşan, yine yeniden teoman dedirten, aslında fazla söze gerek bırakmayan, dinleyicilerini sevindirdiği albümdür. * *
(bkz: ayrılma hali)
dün piyasaya cikmis albümdür.

1 Kadın ve 1 Erkek
COBAN YILDIZI
calışması tutacak gibi.
Sonunda çıkan Teoman albümü...Özellikle web sayfasında çalınan şarkı kulağa çok hoş geliyordu.

(bkz: )Çoban yıldızı
dinledikçe daha da güzelleşen teoman albümü.
dinlendikçe alışılan şarkılar, tüylerinizin yer çekimini mağlup etmesini sağlayan siyah beyaz fotoğrafların bulunduğu teoman albümü. ancak asıl sizi yerle bir edecek şey çoban yıldızı şarkısının çılgınlıklara sürükleyen müziğidir fakat bu sefer gözünüzden gelen damlalar malesef yer çekimine mağlup olup yanaklarınıza düşüverecektir.
teoman' ın 2008'den beri ha çıktı çıkıcak derken 9 nisan 'da çıkan, o gün bugündür ha evde ha sokakta kulağımda, o bazen sıcacık bazen asi ama sürekli bir hüznün coşkusunda şarkılarının beni benden aldığı albümüdür.

sevişirdik bazen
çoban yıldızı
galata' da rıhtımda
ruhun sarışın
1 kadın ve 1 erkek
fahişe
gündüz düşleri
mavi kuş ile küçük kız
elveda
yalnız kalpler sütunu
uçurtmalar
teoman'ın kendisi gibi yaş almış şarkılarıyla bezeli, güzel, oturaklı bir albüm.

arka kapakta yer alan fotoğrafla ya van gogh'a ya da andy warhol'a bir gönderme yapılmış sankim.
en beklenesi,en dinlenesi albümlerden.diğer teoman albümlerinden farklı olmuş sanki.teoman daha bir olgunlaşmış,oturmuş,adam gibi adam olmuş gibi geldi bana.'uçurtmalar' ve de 'mavi kuş ile küçük kız' şarkılarına özellikle bayıldım.uçurtmaların sözleri (bkz: elif şafak)'a aitmiş.elif şafak ın yazılarını zaten severek okur idim şimdi şarkı sözü olarak karşıma çıkınca, hele bir de bunu teomandan dinleyince...

ipleri dolaşmış uçurtmalar misali
Ne beraber uçabildik, boşverip şu dünyayı
Ne gidebildik kendi yolumuza
Rüzgarda savruk, başına buyruk
Senle ben

En sevdiği ses, çocuk sesi
Güneşli, billur, neşeli
Oysa, yıllar var ki kendi
Anne olmayı istememiş
Çekip gidebilmek için bir gün
Geride ekmek kırıntıları bırakarak
Kuşlar yesin diye ayak izlerini
Kalmasın ne bir sızı ne kalp yarası
sevişirdik bazen adlı parçayla beni benden almış olan albüm.
ilk dinleme: bok gibi.
ikinci dinleme: hımm aslında gündüz düşleri çok güzel be
üçüncü dinleme: evet ya sevişirdik bazende çok güzel

bütün albümü şafıl yapıp dinletiyor bana.. helal teoman sana.. beklediğimiz gibi değil ama senden çıktı ya.. o da yeter.

editto: gittikçe şarkıları daha çalınmaz hale geliyor. zaten yüxexesteki röportajında da şöyle diyor. "müziği de boşverdim sank biraz, sözleri daha bir önemsiyorum artık" hep öyleydin be teo..

bu arada çok yakında suarede. yamulmuyorsam 25 nisan da. yeni şarkılardan da söyleyecek.

ulan fahişe de çok iyi be!! *
dinledikçe güzelleşen bir teoman albümü. bir de dinledikçe teoman'ın şarkıları gırtlaktan okumasına alışıyor kulak. sözler ise her zamanki gibi. şarkı sözünden çok daha fazla bir şey.
birçok kişinin aksine ilk dinleyişimden itibaren çok sevdiğim, gayet başarılı bir albüm. internetten indirilmemesi; mutlaka arşivde olması gereken bir albüm.
teomanın orta yaş bunalımının ürünü albümdür kendileri.
dinledikçe alışılır dinledikçe sevilir.
adam yaşamış , analiz etmiş , yazmış. psikolojik çalışmış.

kadın gider,erkek içer demiş örneğin , gündüz düşlerinden bahsetmiş ,her baharda varolmayan birine aşık olup hiç varolmamış bir dünyayı gerçekmiş sananlar gibi hissetmiş kendini..

çok sevilmeyecek bu albüm öncekiler kadar biliyorum. ama sözleriyle hep hissettiricek kendini.
teo döndü dedirten albüm, yine sıradışı, yine zor bulunan, yine düşündüren, yine keyifli ve yine melankolik.
teomanın içkiye ara verip albüm kaydı yapmasının sonucunda oluşan enfes albüm. özellikle üç şarkı (fahişe, yalnız kalpler sütunu, gündüz düşleri) türk rock müziğinin çok üstünde parçalar olmuş hem söz açısından hem de müzik açısından.
güzel albüm.özellikle çoban yıldızı,fahişe ve de elveda.