bugün

1999 yılında rüzgar gülü şarkısının da olduğu onyedi adlı albümü piyasaya çıkmış müzisyen.
Şarkıları sadece seks ve akole dair, üstelik anlamsız sarhoş aforizmalarıyla doludur. Sevdiğim şarkıları var mıdır? Hiç şüphesiz... Olumlu olarak söyleyebileceğim: Kendine has bir tarzı vardı.
2 haftadır sadece Teoman dinliyorum bi de klasik müzik. işte yolda otururken kalkarken. Bütün külliyat başa sarıyor. iki türün birbiriyle alakası yok ama ben bu aralar hayatımın teomanımsı dönemindeyim.
insanları sevmemesi kötü ama şarkıları güzel.
23 nisan'da kısmet olursa konserine gitmek isterim.
çünkü beni çok kanattın
çok sevdiğim bir yalandın.
sanki. hiç bir şey onu mutlu etmiyor . farklı bir arayış içindeymiş gibi bir kimliği olduğunu düşünüyorum, tâbi tamamen şahsi görüşüm. ne isteyip istemediği umurumda bile değil.
Silip aynı şeyi tekrar yazdığına göre git bir konuş bence.
Asya hun devletinin bilinen ilk şanyüsü olup adının gerçekte tuman(duman) ya da tümen(on bin) olabileceği söylenen kişidir. Çinli eşinin etkisi ile büyük oğlu bagatur'u(mete) öldürüp kendisinden sonra o çinli eşinden olma oğlunu şanyü yapmaya çalışmış ancak amacına ulaşamamıştır. Daha sonra bagatur ve ordusu tarafından avda iken okla öldürülmüştür..

Bunu önceki hesabımda da yazmış idim..

Ayrıca (bkz: sürek avı)
(bkz: şanyü bagatur)
kadının gidişi adlı şarkısına bu aralar taktığım muhteşem insan.

seviliyorsun teoman. senden çok iz taşıyorum. senin şarkılarını çalıp söylemek benim için onur.
yetmez ama evetçi.
fatih altaylı programını izledim teoman aleni şekilde yalan söylüyor.
ilk başta sosyologum diyor sonra sosyoloji okudum sosyolog değilim diyor.
artık müzik dinlemiyorum diyor 5 dakika sonra yeni müzikleri takip ediyorum bazı müzisyenleri çok beğeniyorum diyor.
haberi izlemiyorum gazete okumuyorum gündemi takip etmiyorum diyor, 5 dakika sonra arkadaşlarım gazete yazılarını gönderiyor onları okuyorum diyor.

ulan şikayet ettiğin sistemin mimarlarından birisin. siktir et sen bunları ev almaya devam et.
Şarkıcı. Sürekli müziği bırakıp geri döner. Eski şarkılarını hâlâ severek dinliyorum.
Meşhur milli sarhoşlarımızdan, şarkıları da güzel herifin. Candaş'ın kanalındaki söyleşisini izledim geçen, çok kafa herifmiş, hiç göründüğü gibi olmaması, sürekli kafelerde bilmem nerelerde tek takılıp, aslında hiç de çapkın olmamasıyla, kendimle özleştirdim.

Sorunlu a. Bu kadar başka sorunlu bir de nejat var. Bunlar güzel adamlar.
alucranın aslanıdır. ah ulan o sahnede sigara içmen yok mu tüm popçuları zikip atmıştı.
yaşanmışlıkların anlatıcısı. hem sözlerle hem şarkılarla...
O da giresun'lu ve alkolik mk..
içten bir insan.
kendisini çok yukarılarda göstermeye çalışmıyor.
bu yüzden de gittikçe yükseliyor.
çok gözününde değil ama yükselişi sürüyor.
yolu açık olsun. daha da yükselsin.
yeteneğininin hakkı bu.
güzel bir söyleşisi aşağıda.
https://youtu.be/YCU1w6TI0Rc?si=Ri1oEcVhZLd-YhXS
bizim yazlıktan bir komşu kendisinin akrabasıymış. hayata karşı biraz fazla karamsar ama atiye'yle 2010 yılında güzel düet yapmış.
Adam gibi adamdır, bir dönemin ekolüdür adeta, beraber bir fotomuzun olmasını istediğim yakışıklı.
utangaç bir aşığın gizlice defterine not aldığı cümlelerden oluşmuş gibidir sanki şarkıları. hani herkese aslan, ona kedi gibi bir söz vardır ya, o söz tam kendisi için geçerlidir.

sesini günden güne sigaradan mahvetmiştir. konser kayıtlarında ince girdiği yerlerde detone olunduğu görünebilir. sesini koruyamamıştır..

kendisinin ''balans ve manevra'' isimli bir filmi de mevcuttur.
uzaktan akrabam gibi...
bakmayı aşıp görmeyi başarmış bir sanatçı. hem şarkı sözlerinden hem de anlattıklarından içinde sürüklendiğimiz anlamsızlık ve saçmalıktan onun da sıkıldığı anlaşılıyor. çoğu insan onu boşuna sevmiyor zaten.
görsel
"Artık hayatımda kimseyi göremezsiniz. Evlendim, çocuğumu yaptım. Artık bekarım. 80 yaşında evleneceğim zaten. O zamana kadar gençliğimi yaşamak istiyorum."