bugün

entry'ler (2486)

bir şarkı sözü der ki

Bittida en morgon innan solen upprann Innan foglarna började sjunga..

arkadaşlar cumaya neden gelmediniz

Niye mi gelmedim?

sözlük yazarlarının yaşları

Şimdilik 24 dört ağustosta 25 oluyorum..

şeytan

Kişilerin kendi doğasının bir parçası olan bazı özellikleri yükleyerek yarattığı varlık bana göre. Daha sonra da bir tür günah keçisi seçilip yapılan kötülükler ona bağlanmış kendine pek toz konduran olmamıştır yine bana göre..

üstteki yazarın boyunu tahmin et

Kınık olabilir..

Ön edit: kırmızı tuborg değil..

seni seviyoruz usualsuspects

Her neden ise Aklıma vesayet savaşları geldi başlıkları görünce..

bugün kime sataşsam

insan olamaya ceyrek kalaya..

afrika

Avrupalılar uzun süre kıyı bölgelerinde kaldı kıtanın içine hastalıklardan dolayı ne giremedi diye biliyorum. Yanlış bilmiyorsam eğer 1800lü yıllarda artık iç bölgeleri de ele geçirmeye başladılar ve birkaç küçük yer dışında tüm kıta sömürge oldu..
Ayrıca sanırım isteseler de direnemezlerdi. Bir tarafta ateşli silahları olan bilimde ilerlemiş bir topluluk diğerinde ise demir işlemeyi hatta doğru düzgün ev yapmayı bilmeyenlerin olduğu yerel halklar vardı. Yani arada uçurum var idi neredeyse..

yenişehir

Burada merkeze yakın olsa da fazla gelişmiş sayilamayacak olan bir mahallenin adıdır. Ancak son yıllarda gelişmeye başladı gibi..

seha okuş

https://youtu.be/10JLT-Hoibg?si=eM2se5NQiN_sxP-p

kendini seven kişi

Ben kendimden nefret ediyormuşum gibi görünüyor sanırım çoğu zaman Ben bile böyle sanıyorum ancak gerçekte tam tersine az biraz narsist bile olabilirim. mükemmeliyetçiliğin de etkisi ile kendimi olmam gereken seviyeden çok aşağıda saymamdan dolayı böyle davranıyor olabilirim..

Bundan bize ne der iseniz doğru size ne ben sadece yazmış olmak için yazdım birazdan da silerim derim..

bal şarabı

Yapılması en kolay içki olabilir. Diğerleri gibi belli sıcaklıkta saatlerce kaynatmaya maserasyon işlemine ve ya tehlikeli olabilecek damıtılmaya gerek kalınmıyor.
Bu zamana kadar yarım ve bir litrelik iki bal şarabı yapmıştım. Ya da en azından şarap benzeri bir şey yaptım. Şimdi yaklaşık bir buçuk litrelik yapmaya başladım ve sanırım 10. Gündeyim. birkaç saat önce merak edip biraz tadına baktım diğerleri gibi güzel ancak onlardan daha yüksek alkollü olmuş gibi geldi bana ve daha fermantasyonun bitmesine birkaç gün daha var. Beklediğim gibi giderse en iyisi o olacak sanırım.
Her neyse genelde oldukça başarısız olsam da arada bir bu tarz şeylerle uğraşmak iyi geliyor sanırım bana..

neden yalnızız

Kök tengri öyle istediği için..

unutulmayan film replikleri

insan kendi yolunu kendi çizer.Kimse sana eliyle vermez.Kendin almak zorundasın.

Aklımda kalmış bir avuç replik var zaten. Bunu da tam anımsayamayıp internetten bakarak yazdım..

kültürlü entelektüel alçak gönüllü güzel kadın

Ne anlıyorlar ise böyle başlıklardan..

ruhsuz

(bkz: tugorkann)

yazarların temsili resimleri

(img:#2356146)

nickini google da aratınca çıkan ilk görsel

görsel

uludağ sözlük felsefe kulübü

Böyle bir şey olsa gruplara ayrılıp birbirine girebilirler sanırım kısa sürede..
(bkz: izmir kitap fuarında kavga)

usualsuspects e kadın ayağı göndermek

Godfatherdaki at kafası sahnesi geldi aklıma..