bugün

Tekrardan geçmiş olsun tengir bey.

Tez vakitte sağlığına kavuşsun inşallah.
bir baba-oğul iyileşme selfisi gelir mi? boydan.
Hani derler ya “önce can sonra canan”

Evlat sahibi olduktan sonra o “can”da, “canan”da yalnızca evlattır.
Rabbim hiç birimizin evladının ayağına taş değdirmesin.

Dua’larımız sizinle…
bugün evladı gözlerini açmış olan sözlüğün en iyi yazarı. daha iyi hissediyormuş. yeniden geçmiş olsun dileklerimi sunmak istiyorum. Allah bir daha yaşatmasın.
geçmiş olsun . allah , herkese kazasız , hastalıksız , mutlu bir hayat
yaşatsın .... budun ailesine sağlık ve uzun ömür dilerim .
Yazılan doğru değildir umarım. Var mı bir değişiklik?
Geçmiş olsun Tengir.
Şimdi okudum, haftalardır girmemiştim. Yapabileceğimiz bir şey varsa söyle.

Acil şifa dilerim. Dualarımız seninle kardeş.
Kendisinden iyi haberler beklediğimiz yazar. Acil sifalar diliyorum.
hasta olduğunu öğrendiğim yazar abimiz. geçmiş olsun diler, acil şifalar diliyorum.

Edit : oğlu kaza geçirmiş.

Allah oğluna acil şifalar versin inşallah.
Yalan yanlış bilgi verenin bu konuda bile trolleme yapanın te....
Allah'a şükür tengir de yeğenim de iyi.
Umarım en kısa sürede sağlığına kavuşur evladı, dualarım onunla.
(#45568103).
Böyle ciddi bir konuda ayıp ama ya.
Bilmeyen iyi niyetli arkadaşlar için açıklayalım, tengir abi hasta değil oğlu trafik kazası geçirmiş.
Adam gibi bir entry girip, üzüntünüzü belirtip şifa dileyemiyorsanız bari susun.
Edit: türkmen begi'nin oğlu olduğunu bu vesileyle öğrenmek, çok şaşırttı. Ben turkmen begini daha büyük sanıyordum. inşallah sağlıklı bir şekilde aramızda olur ve entry girerek bizleri mutlu eder.
Kötü niyetli trollerin hakkında yazdığı şeylere itibar edilmemesi gereken değerli yazar.
https://voca.ro/1aE0YtdN3Jxi
Geçmiş olsun. Tengir’in sesi çok iyi geliyor, iyi bir haber vererek bizleri de sevindirdi.
sevindim . kolu da tedavi olsun bir sözlük kutlaması yaparız ....
herkese kazasız , sağlıklı bir hayat . sağlık ve duva ile .....
Allah beterinden korusun inşallah tekrar geçmiş olsun.
iddia ediyorum bundan sonra asla ama asla islam dinine flu bakmayacak baksa bile yüzdesi düşecek bunları yazıya dökerken çok itinalı cümleleri kafadan veya kafası estiği gibi yazmayacak daha doğrusu islam dinini kötülemeyecektir.

imtihandan geçmek çok zordur bunu geçenler bilir. net..
iyi haberleriyle iç rahatlatmış olan sözlüğün en iyi yazarı. tekrardan geçmiş olsun.

Edit: adamlar nickime bakıp eksiliyor resmen ne yazsam.
Frank'in hakkında fena halde yanıldığı yazardır.

Benim tahminim şöyle: malum "imtihan" sebebiyle bundan sonra chalchiutotolin'e (aztek sağlık tanrısı) flu bakmayacaktır. Hatta ilk fırsatta birisini yakalayıp, kalbini sökebilir bu tanrıya minnetini göstermek için.

Şunların haline bir bakın! Dünyanın her yerinde insanların başına türlü olay geliyor, bazıları o olayların tanrıdan olduğunu düşünüp, artık krişna mı olur, Jesus mu olur, bir kami mi olur, doğdukları yerde hangi tanrı fikri yaygınsa ona atfederler. Ortadoğuda doğduysan da illa arap ilahına atfedeceksin bunlara göre!
Lan sen önce o nick ile ahkam kesmeyi Bi bırak kendinizi Allah sanıyorsunuz.

Yok şundan oldu yok bundan oldu diyerek.
Basite indirgeyeceğim. Din ve ahlak aynı şey değildir. Din ve etik aynı şey değildir. Din ahlakı, ahlakın bir koludur. Dinsiz/başka dinle inanan insan ahlaksız değildir. Değerler dini değildir. Dini değerler vardır, insani değerler vardır. Birine geçmiş olsun demek insani değerleri olan herkese söylenebilir. Bu insanlıktır. Zarar görmüş bir kişi özelinde -ki umarım en kısa sürede iyileşir, sağlığına kavuşur- kişiyi dinle eleştirmek sadece ve sadece tüccarlıktır. Adamın yeterince derdi var zaten, vaaz dinlenecek yer burası değil. iyi dileğiniz, duanız, motivasyonunuz ne varsa dileyin, eleştirecekseniz de yerecekseniz de bekleyin adam bir toparlasın.
Nick altında dinsel zırvalar dinlediğimiz yazar.
haddini bilmeyen dinlinin saçmalıklarını görmek zorunda kalan yazar.
Yine herkes diyanet işleri başkanı kesilmiş adamın başlığında. Sabah sabah ne meraklısınız kendinize sövdürmeye.